Playmobil: Αγαπημένη σας σειρά

Είχα πολλά, αλλά πολύ μικρός και τα είχα σπάσει νομίζω όταν έγινα 5 χρονών! Μετά έπαιρνα την Μεσαιωνική σειρά που μου αρέσει ακόμα, αφού το κάστρο είναι στημένο πάνω απ' την ντουλάπα! Επίσης το Πειρατικό καράβι! Είχα και το Κρουαζιερόπλοιο, από την σειρά της πόλης, αρκετά καλό αλλά δεν το αναφέρει κανείς, παράξενο! Δυστυχώς όλα τα μπαρμπαδάκια με τον ρουχισμό και τον εξοπλισμό τους τα χάρισε η μάνα μου σε άλλα παιδάκια, όταν μεγάλωσα!

Από τις σειρές που δεν είχα, ζήλευα μόνο αυτές με τα ζώα (της Αφρικής κλπ)! Είχε λιοντάρια, καμήλες, ακόμα και αγελάδες θα ήθελα να 'χω! Τον Ιπτάμενο Δίσκο τον θυμάμαι, αλλά δεν συνδυαζόταν με κάτι! Ενώ τα Λέγκο είχανε πλήρη σειρά! Γενικά ήταν λάθος που δεν πήρα περισσότερα Λέγκο!..
 
Ψηφίζω: Playmobil κι ό,τι νάναι. Τα λάτρευα όλα, τους αστυνομικούς, τους σάξονες, το εργοτάξιο, τους πυροσβέστες, τους ινδιάνους, τους νοσοκόμους, την άμαξα με τα άλογα, αλλά ίσως πιο πολύ απ'όλα την τράπεζα και την φυλακή με τον σερίφη.
 
Τα λατρευω ολα αλλα παντα ειχα μια αδυναμια στα θεματα γουεστερν.

Αμερικανικο ιππικο, ινδιανοι και καουμποιδες ηταν η σειρα που ψηφισα και που μου φερνει στο μυαλο επικες μαχες με τα σετακια που ειχα εγω και ο αδερφος μου.

Με ελαχιστη διαφορα ακολουθουν τα διαστημικα (ποτε θα ξαναδουμε παρεμφερη θεματα οεω) και τα πειρατικα θεματα.
 
Πίσω
Μπλουζα