Playmobil: Διοράματα

RIO είπε:
Hades Maiden....:biglaugh:

D@redevil είπε:
Ρε συ Σταύρο.... Απ' όλη την εκπληκτική δουλειά που έχεις κάνει... Τη φωτογράφηση, το στήσιμο, την παρουσίαση, το backstage... Ξέρεις τι μου τράβηξε πιο πολύ την προσοχή?! ..

..

..

..

..

..

..

..

Οι φακίδες / ανεμοβλογιά της Αφροδίτης (που νόμιζα στην αρχή ότι ήταν γένια!) :biglaugh:

Αν ο άνθρωπος, παιδί μου, είναι φεύγα...
Ασχολιαστο....:shtup:

pardalotzatziki είπε:
Μπραβο Σταυρο/Λακη!
Εχεμμμ...:mad:...το Λακη κομενο....θα το δεχτω μονο αν βγαινει απο το playmobi-λακη....:biglaugh::tongue:

pardalotzatziki είπε:
Και γω αυτο σκεφτηκα στην αρχη αλλα μετα ειδα καλυτερα τις πρωτες και εχουν μια ωραια ψευδαισθηση. Και πραγματικο χιονι και παγο. Και η τριτη θεση βαθρο ειναι, μια χαρα.
Δεν ξερω... :xm: ...αλλα καθε φορα που "ανεβαζουν" φωτογραφιες μανα και κορη, εκτος οτι ειναι ωραιες...:dribble:...τρεμει

το φυλλοκαρδι μου αν "κατεβουν" σε διαγωνισμο... :precry: ...εχουν καβαντζωμενη θεση στο βαθρο!!!

pardalotzatziki είπε:
Ευτυχως που σου ειπαμε να κανεις Ελληνικο θεμα, ειχα ξεχασει ποιοι θεοι ηταν στο δωδεκαθεο(ντροπηηηη) :p Παντως αν τυχει και ταιριαζει το θεμα σε διαγωνισμο, εχεις σιγουρη πρωτια.
Βρε....μην παιζεις με τα Θεια.... :frypan: :bash: :tease:

Μωρε ταιριαζει δεν ταιριαζει...θα το κοτσαρω και ας πουνε οτι θελουν!!!:wink:

pardalotzatziki είπε:
Να κανουμε παραγγελιά για το επομενο?
Ριξτο Κοεμτζη.... ;)

Κανα ευκολακι ε? Μη με ξεθεωσεις... :p
 
stayros είπε:
Εχεμμμ...:mad:...το Λακη κομενο....θα το δεχτω μονο αν βγαινει απο το playmobi-λακη....:biglaugh::tongue:
Συ ειπας...αλλα ας μεινουμε στο Σταυρος...

stayros είπε:
Ριξτο Κοεμτζη.... ;)
Κανα ευκολακι ε? Μη με ξεθεωσεις... :p
Αν σου βαλουμε ευκολα δεν θα προοδευεις ως playmobilακιας :cool:

Ας πουνε καμια γνωμη και αλλα μελη αλλα η Μαριανα ειναι μαζι μου σε αυτο που θα ζητησω...

Και λογικα θα μπαινει και σε καποιο διαγωνισμο, ειναι δημοφιλες θεμα..

Κατι με μοτοσυκλετες(ο καθενας με το κολλημα του). Ξερω οτι εχεις δεν ξερω ποσες και τι εχεις,...

Αν εχεις αρκετες θα μπορουσες να κανεις δυο λεσχες να κανουν κοντρες (USA style)

Αλλιως μια συγκεντρωση μοτοσυκλετιστων ή αγωνα χωματινο ή δρομου(νομιμο ή παρανομο)

Ακουω γνωμες...
 
+1 +1 +1 +1 +10000!!!!!

Challenge extended!!!

Μηχανούλες! :d@redevil :D @redevil :d@redevil
 
Μαλιστα....

Για να δουμε τι θα πει και η δευτερη οικοδεσποινα μας!!!! :flower:

Καμπια...λεγε....ακουω....
 
stayros είπε:
Μαλιστα....
Για να δουμε τι θα πει και η δευτερη οικοδεσποινα μας!!!! :flower:

Καμπια...λεγε....ακουω....
Kάτι καθαρά ινδιάνικο :)
 
Α σορρυ θέλουμε Ελληνικό θέμα καθαρά? Γιατί και το μηχανόβιοι μου φάνηκε γενικό!
 
pardalotzatziki είπε:
Τι εννοουσες με το ινδιανικο;;
Διοραμα με Ινδιανους!!!
attachment.php
 
Ό,τι και να ψηφίσετε-αποφασίσει ο Σταύρος, εμείς πάλι θα τρίβουμε τα μάτια μας!!

Αντε βάστα γερά και συνέχα!!!!
 
pardalotzatziki είπε:
Και γω αυτο σκεφτηκα στην αρχη αλλα μετα ειδα καλυτερα τις πρωτες και εχουν μια ωραια ψευδαισθηση. Και πραγματικο χιονι και παγο.

Και η τριτη θεση βαθρο ειναι, μια χαρα.
Δεν συμφωνω...το διοραμα του Σταυρου εχει πολυ περισσοτερη δουλεια...η 3η θεση το αδικει...
 
Kambia είπε:
Ωραια γιατι θα μπορουσε να βγει και αλλο νοημα...

Νομιζω οτι κατι ινδιανικο θα ηταν ευκολο, υπαρχουν πολλα σετ με ινδιανους. Ο Σταυρος αποφασιζει....

angel_grig είπε:
Δεν συμφωνω...το διοραμα του Σταυρου εχει πολυ περισσοτερη δουλεια...η 3η θεση το αδικει...
Ειπαμε, και μονο για τη δουλεια αξιζει. Αλλα αυτο που πηρε την πρωτη θεση εχει μια "μαγικη" εικονα. Και γω στην αρχη δεν του εδωσα σημασια αλλα ειναι πολυ καλη ιδεα.
 
Ευχαριστω πολυ τους φιλους και χαιρομαι που σας αρεσε η ιδεα της Ωραιας κυριας. Σε λιγο καιρο θα σας ανεβασω το νεο αρχοντικο μου σπιτι. Ηταν το μικρο αρχοντικό που αποφασισα να το επεκτεινω, δηλαδη να μεγαλωσω το σαλονι και να προσθεσω εναν οροφο...Βεβαιως μου πηρε πολυ χρονο για να συγκεντρωσω όλα τα κομματια αλλα νομιζω τελειωσα. Μονο οι κουρτινες λειπουν. Φωτογραφιες θα αναρτηθουν το συντομοτερο δυνατο!! Και κατι αλλο: καμια ωραια ιδεα για μινι-διοραμα? (Βικτωριανο κατα προτιμηση, γιατι εχω μπολικα).. Ευχαριστω!!
 
Τρελλά και δύσκολα αυτά που θα προτείνω (αλλά θα τα πω :D )

1) The Phantom of the Opera

2) Jack the Ripper
 
Ενα διοραμα εμπνευσμενο απο την κλασσικη λογοτεχνεια/ καποιο βιβλιο του Dickens ή των αδελφων Brontλ .Eναλλακτικα απο καποιο μυθιστορημα της Αγκαθα Κριστι π.χ. οταν τους μαζευει ο Πουαρω για το γκραν φιναλε e.t.c.
 
Η από κάποια γνωστή Κινηματογραφική ταινία ( κάποια κλασσική σκηνή πχ)...
 
Sherlock Holmes....H Bικτωριανη εποχη του ταιριαζει απολυτα!!!! :stayros
 
Monsieur1 είπε:
Ευχαριστω πολυ τους φιλους και χαιρομαι που σας αρεσε η ιδεα της Ωραιας κυριας. Σε λιγο καιρο θα σας ανεβασω το νεο αρχοντικο μου σπιτι. Ηταν το μικρο αρχοντικό που αποφασισα να το επεκτεινω, δηλαδη να μεγαλωσω το σαλονι και να προσθεσω εναν οροφο...Βεβαιως μου πηρε πολυ χρονο για να συγκεντρωσω όλα τα κομματια αλλα νομιζω τελειωσα. Μονο οι κουρτινες λειπουν. Φωτογραφιες θα αναρτηθουν το συντομοτερο δυνατο!! Και κατι αλλο: καμια ωραια ιδεα για μινι-διοραμα? (Βικτωριανο κατα προτιμηση, γιατι εχω μπολικα).. Ευχαριστω!!
Ανυπομονώ να το δω!! έχεις μπόλικα βικτωριανά;; Τρέλανε μας κι άλλο!!
 
Πίσω
Μπλουζα