Playmobil: Διοράματα

Mandrax-7

Πολυ καλο το διοραμα σου :thumbup: . Η φθορα στα παντελονια καποιων στρατιωτων τους κανει βετερανους.

Wild West FTW :armed: :armed: :armed:
 
Ομορφιες!!! :sta2

Και η customιες πολυ καλες!!!! :thumbup:
 
Ωραίος...Πολύ όμορφα κομμάτια της Άγριας Δύσης! Αγαπημένο θέμα για πάντα.

Το Fort Union...τι μου θύμισες τώρα!! :icon_cry:

Μπράβο Mandrax-7.

Keep Walking!!
 
Πολύ ωραίες δημιουργίες και πετυχημένοι συνδυασμοί!!
 
:thanx2: :thanx2: :thanx2:

Ελπίζω την επόμενη Κυριακή να σας έχω κάτι νέο !!!
 
Mandrax-7 είπε:
Επέστρεψα δριμύτερος, για όλους τους φίλους της Άγριας Δύσης. 


Παρακάτω το
Fort Union της LYRA, όπως δεν το έχετε ξαναδεί

Προβολή συνημμένου 129008 Προβολή συνημμένου 129009Προβολή συνημμένου 129010Προβολή συνημμένου 129012Προβολή συνημμένου 129015Προβολή συνημμένου 129016Προβολή συνημμένου 129017Προβολή συνημμένου 129018Προβολή συνημμένου 129019

Πληροφορίες διοράματος :

 


Στο αυθεντικό
Fort Union της LYRA προστέθηκε το Αρχηγείο από το Fort Brave επίσης της LYRA.


Όλες οι φιγούρες είναι οι γνήσιες
LYRA με κάποιες βελτιώσεις, όπως αλλαγή κεφαλιού για να έχουν γένια, προσθήκη ξιφολόγχης στα τουφέκια & ζώνης με περίστροφο.


Τα όπλα έχουν βαφεί για είναι πιο αληθοφανή.



:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Και όπως υποσχέθηκα, επέστρεψα με ένα ακόμα διόραμα !

Αυτή τη φορά με ένα αγαπημένο μου θέμα, τους Ιππότες.

 


Το παρακάτω διόραμα έχει τίτλο: Κάλεσμα σε Σταυροφορία



P1050196.jpg

 


Το κάστρο 3667, εμπλουτίστηκε, μεγάλωσε (κόστισε ένα σκασμό λεφτά) για να χωρέσει την σύναξη παλαιών & νέων ιπποτών για να ξεκινήσουν την Σταυροφορία.


 


Παρακαλώ προσέξτε το μπαούλο με τα χρήματα μπροστά από τους συγκεντρωμένους επίδοξους Σταυροφόρους (το πιάσατε το υπονοούμενο, έτσι;
;) )




P1050188.jpg

P1050189.jpg

P1050190.jpg

P1050191.jpg

P1050192.jpg

P1050193.jpg

P1050194.jpg

P1050195.jpg
 
Πολύ ωραίο.

Πάντως για να πω την αλήθεια το υπονοούμενο δεν το έπιασα! #)
 
Mandrax-7 είπε:

Παρακαλώ προσέξτε το μπαούλο με τα χρήματα μπροστά από τους συγκεντρωμένους επίδοξους Σταυροφόρους (το πιάσατε το υπονοούμενο, έτσι;
;) )



Kambia είπε:
Πάντως για να πω την αλήθεια το υπονοούμενο δεν το έπιασα! #)
Μισθοφοροι dear.....μισθοφοροι!!! :p

Τα παντα γινοταν (και γινονται) για το χρημα!!! ;)

Ωραια customια παντως!!!! :thumbup:
 
Μεγάλες αλήθεις!!

Ωραίο υλικό Mandrax και πολύ καλή δημιουργία..
 
Πολύ καλή δουλειά Mandrax-7 :thumbup:
 
Μπράβο mandrax... :thumbup:
 
Πολύ καλή δουλειά Mandrax. Περιμένουμε κι άλλα τέτοια ωραία.
 
[edit] yt dead link [edit]

καλημερα ΣυνΕλληνες!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.Ας θυμηθούμε το απιστευτο διοραμα με την μαχη των Δερβενακιων εμπνευσμενο απο τον μεγαλυτερο Ελληνα συλλεκτη κ κατασκευαστη ιστορικων διοραματων Κο Σαραντη Γαβακη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο playmofreak...και ασφαλώς επίκαιρο!

Μπράβο και στον κο Σαράντη Γαβάκη για την πραγματικά φοβερή δουλειά. Το αποτέλεσμα σαφέστατα εκπληκτικό :) !

Αλήθεια πόσο μεγάλη συλογή μπορεί να έχει :eek: ?
 
Η καταμετρημενη συλλογη του ειναι 32000 φιγουρες.μιλαμε για εναν τεραστιο ογκο ιστορικα διαμορφωμενων φιγουρων ολες ντυμενες ανα εποχη και θεματολογια.ο Κος Γαβακης ειναι πρωτοπορος σε πολλες κατηγοριες .ασχετα να καποιοι ακολουθησαν κ παρουσιασαν για δικες τους ιδεες του.παραδειγμα οι Ελληνες του '21 οι γενιτσαροι το getling περιστρεφομενο .Παλευοντας αποκλειστηκα μονος του.Επισης ειναι ιδρυτης της πρωτης επισημος αναγνωρισμενης και απο την Playmobil ανεξαρτητης λεσχης φιλων Playmobil την PLAYFIGURES CLUB of GREECE
 
Μπράβο Mandrax, ωραία δουλειά!

Playmofreak, το βίντεο ήταν εκπληκτικό! (Οι λεζάντες μόνο φεύγουν πολύ γρήγορα και πρέπει κάποιος να διαβάζει αμέσως, αλλά οκ, αυτό είναι λεπτομέρεια). Φοβερή και η μουσική που επέλεξαν, του δίνει ωραία ατμόσφαιρα. Δεν περίμενα να με αγγίξει έτσι ένα κομμάτι της ιστορίας παρουσιαζόμενο από playmobil! Ειδικά με τον Κολοκοτρώνη ανατρίχιασα, πολύ ωραία τον έχει κάνει. Του έχω και αδυναμία καθώς είναι ο αγαπημένος μου αυτής της περιόδου.
 
Πίσω
Μπλουζα