Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Από το σετ 2011 της LYRA NEW, ο μεξικάνος και ο έφιππος που πολιτογραφήθηκε cowboy με την βοήθεια ενός καλού ρετρομανιακού φίλου.. ;)
 
Τιποτα καλυτερο απο το να φωτογραφιζεις σε φυσικο περιβαλλον,τελειες εχουν βγει!!! :sta2
 
Νέα παραλαβή

308i00o.jpg


23sfybm.jpg
 
Να σε πω ρε καρντασακο....κανα πειρατακο αφησες ελευθερο Η' τους μαζωξες ολους? :D

Ωραιος ρε Αντρικο!!! :thumbup:
 
Η Ιωάννα της Λορένης θα μου μείνει απωθημένο τελικά. Εκεί που ετοιμαζόμουν για εγγραφή στο κλαμπ μαθαίνω πως όσοι εγγραφούν τώρα θα πάρουν δώρο μπρελοκάκι και οχι την Ιωάννα καθώς η εγγραφή έπρεπε έχει πραγματοποιηθεί μέχρι τον Οκτώβρη :(
 
Χμ πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν μου αρέσει η Ιωάννα της Λορένης.
 

1@stayros[/USER] Άσε Σταυρή γιατί έχω έχω καεί με την νέα σειρά. Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν τελειώνει κ αυτή η ρημάδα η λίστα...Σχετικά με την Ιωάννα της Λορένης δεν τρελάθηκα αλλά όσο να πεις είναι συλλεκτική. 1@Kambia[/USER] Δυστυχώς έτσι είναι. Όταν έκανα την εγγραφή θυμάμαι για μια-δυο μέρες έχασα την συλλεκτική φιγούρα με τον Marco Polo.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είναι κάτι το εξαιρετικό η Ιωάννα της Λορένης αλλά, όπως είπε ο and1, είναι συλλεκτική.

Με τον καινούριο χρόνο θα προχωρήσω στην εγγραφή στο κλαμπ.
 
Οι στρατιώτες του 2017 τάγματος της LYRA NEW, στους πύργους φτιαγμένους από κοχύλια #)

(στον ξανθό λείπει το άσπρο φτερό μπροστά και έβαλα το καπέλο ανάποδα, η σάλπιγγα είναι από άλλο σετ που αγνόητε η ύπαρξή του εδώ και δεκαετίες..)
 
Όμορφος συνδυασμός. :)
 
geotsi. είπε:
Οι στρατιώτες του 2017 τάγματος της LYRA NEW, στους πύργους φτιαγμένους από κοχύλια #) (στον ξανθό λείπει το άσπρο φτερό μπροστά και έβαλα το καπέλο ανάποδα, η σάλπιγγα είναι από άλλο σετ που αγνόητε η ύπαρξή του εδώ και δεκαετίες..)
Πολύ ωραίοι είναι!

Έχω μια απορία αν κάτω από τα πόδια τους έχουν στάμπα; γιατί έχω έναν που δεν έχει! τον έχω αγοράσει για lyra new αλλά αναρωτιέμαι μήπως είναι της pilsan που έφτιαχνε την ίδια περίοδο περίπου bootleg playmobil...
 
Ιωάννης1ος είπε:
Πολύ ωραίοι είναι!

Έχω μια απορία αν κάτω από τα πόδια τους έχουν στάμπα; γιατί έχω έναν που δεν έχει! τον έχω αγοράσει για lyra new αλλά αναρωτιέμαι μήπως είναι της pilsan που έφτιαχνε την ίδια περίοδο περίπου bootleg playmobil...
Οχι δεν εχουν σταμπα τα ποδια τους, μονο το αλογο γραφει απο κατω lyra. Εχω παρατηρησει, οτι οταν ειναι ορθιο το ανθρωπακι δεν κλειδωνει κ γερνει ελαφρα μπροστα ο κορμος του σε σχεση με τα ποδια, ενω στο αλογακι δεν ειναι ομοιομορφο το χρωμα αλλα κανει οπτικες ρευστοποιησεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι LYRA NEW γι'αυτό και δεν έχουν στάμπα από κάτω όπως και να μην στέκονται όρθιοι καλά.Συνηθιζόταν αυτό στα NEW.
 
Χθες χώθηκα στο πατάρι. Έπεσα πάνω σε ένα κουτί... Πάνω κάτω θυμόμουν πως εκεί μέσα είχα ένα μέρος από τα playmobil μου αλλά είχα ξεχάσει πως είχα και αυτά 20161128_161316.jpg

20161128_161349.jpg

Όλα τους είναι ΛΥΡΑ :D

Και αυτή εδώ η φιγούρα ήταν η πρώτη γυναικεία φιγούρα που είχα και ήταν η πρωταγωνίστρια σε όλα τα σενάρια παιχνιδιών που έκανα. 20161128_161405.jpg

Από το πολύ παιχνίδι έχουν σβηστεί τα μάτια και το στόμα. Παραδόξως τα χέρια είναι μια χαρά αλλά λίγο μπροσθοφέρνει :p

Επίσης δεν άντεξα και έβαλα δίπλα δίπλα το νέο με το παλιό 20161128_162736.jpg
 
Δικά μου όλα :p :p:p Εμένα πάντως μ αρέσουν και οι δυο άμαξες.
 
Κοιτα να δεις τι εκρυβε το παταρι!!!!!!! :eek:

Μπουγαδιασμα με την μια και βουρ στο παιχνιδι!!! :D

Αμα θες βοηθεια στο ξεδιαλεγμα/αναγνωριση κλπ....

....καντα ενα πακετο και στειλτα κατα εδω μερια!!!! :diablotin: Απο κοντα θα τα αναγνωρισω καλυτερα!!!!:biglaugh::tongue:
 
Πολύ ωραία η άμαξα σου της ΛΥΡΑ!!! Μου αρέσει και ο ιππότης σου με τα κόκκινα φτερά!
 
Πίσω
Μπλουζα