Playmobil Kατάλογοι

stayros είπε:
Ο καταλογος κυκλοφορει τον Ιουνιο στην Γερμανια,οποτε του χρονου θα τα δουμε κι εδω. ;)
Από την playmobil στη Γερμανία δεν μπορούμε να τα παραγγείλουμε?Στέλνει Ελλάδα?
 
ilias1 είπε:
Από την playmobil στη Γερμανία δεν μπορούμε να τα παραγγείλουμε?Στέλνει Ελλάδα?
Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα,πρεπει να στελνει κανονικα!
 
"Εφυγε" ο Axel Hennel συγγραφεας του βιβλιου Playmobil Collector...
attachment.php


attachment.php


H ανακοινωση...

"We are deeply moved and endlessly sad about the death of Axel Hennel, author of the PLAYMOBIL Collector book.




Axel passed away after a long illness at the age of 46 on October, 21, 2013.

The PLAYMOBIL family has not only lost an enthusiastic and extremely knowledgeable collector but also a compassionated and warm-hearted friend.

We have been deeply touched by his death.

Our thoughts and prayers go out to Axel's wife and family."

πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα καλά, δεν μας λυπούνται καθόλου? Έχουμε και οικογένεια να θρέψουμε! Τι να πρωτοκοιτάξει κανείς? ΣΚΟΥΝΑ,ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ,DRAKKAR,WIKINGS μέχρι και οι ΑΣΙΑΤΕΣ μ' αρέσουν!
 
Like :p στην σκούνα κ στους Vikings .Είδα ότι υπάρχει μείωση τιμών σε κάποια sets. Ελπίζω να πήραν το μνμ ότι με αυτές τις τιμές δεν....
 
πφφφ.... οι επανεκδόσεις ειναι απλες απομιμησεις....
 
ναι μωρε καλά ειναι .είμαι φανατικός ρετρομανιακ....χαχαχα
 
Καθιστε αναπαυτικα και βολικα ακουγοντας χαλαρωτικη μουσικη(προαιρετικο)...
stereo.gif
"]
stereo.gif
[/url]

Παρτε τον καφε σας,την σοκολατα σας Η' οποιοδηποτε αλλο ροφημα θελετε...
coffee.gif


Καθαριστε καλα τα γυαλια σας (οσοι φορατε) και την οθονη σας...
smiley-chores027.gif
"]
smiley-chores027.gif
[/url]

Και απολαυστε το...Αρχειο Καταλογων Playmobil 1974-2014 ..... :d@redevil :D @redevil:d@redevil
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειος! Αναγνώρισα πολλούς κωδικούς που είχα από τους καταλόγους '75 - '87! Thnx steve ;)
 
Τέλεια,αλλά τους είχα προλάβει.Είχα βρει πιο παλιά από ένα άλλο site (ισπανικό νομίζω) όλους τους καταλόγους 1974-2009 σε 1 αρχείο pdf και τους είχα βάλει και εδώ.

Τo ξαναβάζω και τώρα!!!!!

http://www.mediafire.com/view/lgzqezkz01bk4yo/playmobil%201974-2009.pdf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Καθιστε αναπαυτικα και βολικα ακουγοντας χαλαρωτικη μουσικη(προαιρετικο)...
stereo.gif
"]
stereo.gif
[/url]Παρτε τον καφε σας,την σοκολατα σας Η' οποιοδηποτε αλλο ροφημα θελετε...
coffee.gif


Καθαριστε καλα τα γυαλια σας (οσοι φορατε) και την οθονη σας...
smiley-chores027.gif
"]
smiley-chores027.gif
[/url]

Και απολαυστε το...Αρχειο Καταλογων Playmobil 1974-2014 ..... :d@redevil :D @redevil:d@redevil
Σταύρο είσαι ωραίος :thumbup: :thumbup: :thumbup: Πρόκειτε για τους καταλόγους που κυκλοφόρησαν στην Γερμανία ή είναι κ απο άλλες χώρες? Το ρωτάω γιατί κάπου είδα το " I Would Like" και μου έκανε εντύπωση :xm: Αρκετοί Ελληνικοί κατάλογοι κυκλοφόρησαν με άλλο εξώφυλλο κ μέσα υπήρχαν άλλα διοράματα. Ίσως γιατί ήμασταν 2 χρόνια πίσω κ έπρεπε να τα παρουσιάσουν αλλιώς. :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
and1 είπε:
Σταύρο είσαι ωραίος :thumbup: :thumbup: :thumbup: Πρόκειτε για τους καταλόγους που κυκλοφόρησαν στην Γερμανία ή είναι κ απο άλλες χώρες? Το ρωτάω γιατί κάπου είδα το " I Would Like" και μου έκανε εντύπωση :xm: Αρκετοί Ελληνικοί κατάλογοι κυκλοφόρησαν με άλλο εξώφυλλο κ μέσα υπήρχαν άλλα διοράματα. Ίσως γιατί ήμασταν 2 χρόνια πίσω κ έπρεπε να τα παρουσιάσουν αλλιώς. :thanx2: :thanx2: :thanx2:
Να ΄σαι καλα Αντρικο,σε ευχαριστω!!! :)

Απ' οτι ειδα στην πλειοψηφια τους ειναι Γερμανικοι καταλογοι,τωρα αν τους "ξεφυγε" και κανενας...δεν παιρνουμε και κεφαλια!:biglaugh:

Οσο αφορα αυτο που λες για τα διαφορετικα εξωφυλλα εχεις δικιο.

Πχ. τον καταλογο του '90 που φαινεται στην λιστα τον εχω με εξωφυλλο το 3750

ενω ο Γερμανικος εχει εξωφυλλο το 3550!!!! :eek:
 
Εμένα μου κάνει εντύπωση που ενώ το 3770 και 3771 κυκλοφόρησαν την ίδια χρονιά (1987) στη Γερμανία,στον ίδιο κατάλογο,παρόλα αυτά μόνο το 3771 βγήκε από τη LYRA (και αν κρίνουμε ότι έβγαιναν 2 χρόνια μετά στην Ελλάδα,τότε βγήκε 1989 από τη LYRA,που όντως το έχω διασταυρώσει ότι είναι ο τελευταίος μεγάλος κατάλογος που έβγαλε η LYRA).Ποιος ξέρει,ίσως επειδή το 3770 ήταν της νέας γενιάς,με τις γυναίκες με στήθος,και τους άντρες με πιο πολύχρωμα χαρακτηριστικά-μουστάκια.Παρόλα αυτά η LYRA είχε βγάλει παζλ με το 3770.

Nα πω επίσης ότι τα παρακάτω έπιπλα από το 3771,χρησιμοποιήθηκαν και σε 2 sets της LYRA με κωδικούς L,σύμφωνα με γνωστό μου (αλλά κι εγώ θυμάμαι ότι τα είχα,χωρίς να έχω το 3771),οπότε έτσι θα είναι μάλλον.

images.jpg
 
Εσκασε μυτη σημερα το πρωι με courier... :D

attachment.php


attachment.php


Το να πω οτι ο καταλογος εξαρτηματων ειναι για λιποθυμιες...
stretcher.gif
"]
stretcher.gif
[/url]...το βρισκω περιττο.

Το επετειακο σηματακι με τα 40 χρονια ολα τα λεφτα!!! :D
 
Μέχρι να σου έρθει σπίτι μπορείς να τον δεις στο playmobil.gr πατώντας εδώ :)
 
Αφού το Γερμανικό site έβαλε όλους τους καταλόγους από το 1974 δεν θα ήταν το ιδανικό να βάλει και το ελληνικό site καταλόγους της LYRA?Άραγε θα υπάρχουν κατάλογοι της LYRA στο αρχείο της Playmobil Hellas?
 
zouzou είπε:
Μα κυκλοφορεί και σε καταστήματα ο κατάλογος. Εγώ τον έχω από την περασμένη εβδομάδα στα χέρια μου. Οπότε zouzou ευκαιρία για βόλτες στα παιχνιδάδικα :D
 
Προσωπική μου άποψη το Ελληνικό site της playmobil δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Ένα κατάλογο βάζει κ άντε γειά σας :animangry: . Αν μπεις στα site των άλλων χωρών θα δεις μέχρι κ eshop :eek: Εντύπωση μου κάνει πάντως που αυτό συμβαίνει μόνο σε μας. Όσο αναφορά τους καταλόγους έπρεπε να τους είχε ανεβάσει όπως έκανε το Γερμανικό site. Όλο κ κάποιος θα έχει κρατήσει αρχείο στα τόσα χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα