Playmobil Magicland 2013 (Θεσσαλονίκη)

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.394
Την Κυριακή έτυχε και με έβγαλε ο δρόμος εκεί οπότε είπα να σας βγάλω μερικές φωτογραφίες :biglaugh:

attachment.php


Βασικά το συγκεκριμένο event θα το χαρακτήριζα πολύ φτωχικό σε σχέση με το προηγούμενο. Και λιγότεροι "σταθμοί" για παιχνίδι αλλά και πολύ λιγότερο υλικό στα παιδιά για να παίξουν. Για Κυριακή απόγευμα θα έλεγα οτι επικρατούσε "νέκρα".

Λίγα είναι και τα καινούρια διοράματα με την βικτωριανή πόλης να κλέβει την παράσταση. Όσοι την είδαν Σεπτέμβρης 2012"]στην Αθήνα θα παρατηρήσουν οτι το στήσιμο δε διαφέρει καθόλου θα έλεγα.

Πάμε να δούμε τί νέο είχε λοιπόν. (οι φωτογραφίες όλες είναι εδώ και δω. Στο παρόν θέμα θα μπουν κάποιες ενδεικτικές για να μην "μπουκώσουμε" ;) )

Μετα την υποδοχή του δράκου με την πριγκίπισσα και τον ιππότη βρισκόμαστε μπροστά στη βικτωριανή πόλη

attachment.php


attachment.php


Θα έλεγα οτι είναι αρκετά εντυπωσιακή η δουλειά που έγινε.

Ακολουθεί ο χώρος του συντριβανιου όπου εκεί υπάρχουν οι εξής νέες προθήκες με διοράματα

Δεινόσαυροι

attachment.php


Ξενοδοχείο

attachment.php


Future planet

attachment.php


Είχε και μια με πειρατικά καράβια αλλά ήταν ίδια με την περσινή.

Πάνω όροφος

Western

attachment.php


attachment.php


City action

attachment.php


Ιππικός όμιλος

attachment.php


Top agent

attachment.php


Πριγκιπικό παλάτι

attachment.php


Και κάπου ξώφαλτσα μόνο του έχει πάλι το ξενοδοχείο

attachment.php
 
Υπέροχα όλα.Βλέπω το ξενοδοχείο και η νέα φάρμα μας ήρθαν.Σε γενικές γραμμές η "έκθεση" είναι παρόμοια με αυτή που έγινε στο Mall το Σεπτέμβριο του 2012.
 
:thanx2: :thanx2: :thanx2: Ναταλή για το ρεπορταζ :) Πάντως το Βικτωριανό διόραμα δεν το βλέπω κ πολύ καλά...Κάποιος που ξέρω έχει άγριες διαθέσεις :p
 
Αυτο λες ρε Αντρικο....

γιατι εγω ειδα κατι σημαδια και δακτυλιες πανω στην βιτρινα με την Αγρια Δυση...:biglaugh:
 
Αυτό που γενικώς με νευριάζει στα σπίτια είναι η διακόσμηση.Θέλω κάθε σπίτι να έχει τα original έπιπλα και σε περίπτωση που υπάρχει χώρος,να προσθέτουν κάποια extra έπιπλα-εξαρτήματα,που όμως να είναι ίδιου στυλ.Επίσης ο συνδυασμός νοσοκομείου δεκαετίας 80,με αυτή τη σειρά δεν μου κολλάει καθόλου!
 
Kambia είπε:
Όσοι την είδαν Σεπτέμβρης 2012"]στην Αθήνα θα παρατηρήσουν οτι το στήσιμο δε διαφέρει καθόλου θα έλεγα.

attachment.php
Και ομως...υπαρχει διαφορα!!! ;)

Το κτηριο που ειναι διπλα στο μπλε (σχολειο)

στο στησιμο της Αθηνας δεν υπηρχε!!!! :eek:

Και για του λογου το αληθες...

attachment.php
 
Δλδ εδώ έχουμε ένα κτήριο παραπάνω ή έχει αντικατασταθεί με κάποιο άλλο?
 
Kambia είπε:
Δλδ εδώ έχουμε ένα κτήριο παραπάνω ή έχει αντικατασταθεί με κάποιο άλλο?
Ο αριθμος κτηριων ειναι ο ιδιος.

Απλα το κτηριο που φαινεται διπλα στο μπλε σχολειο (στην δικη μου φωτο)

εχει "μετακινηθει" στην απεναντι σειρα (δικη σου φωτο,δευτερο απο δεξια)

και στην θεση του εχει φτιαχτει ενα αλλο,το οποιο δεν υπηρχε στο στησιμο της Αθηνας! :)
 
Αυτό είναι και το original σπίτι,με 2 από τις 3 φιγούρες που περιλαμβάνονταν στην original συσκευασία!
 
Πίσω
Μπλουζα