Playmobil

Μεγάλη εντύπωση μου είχαν κάνει τα sleeping bag των εξερευνητών της Ανταρκτικής που ήταν υφασμάτινα (ήταν τα τελευταία playmobil που απέκτησα Χριστούγεννα του ʼ87 - 6η δημοτικού πήγαινα) και στο set με το ταχυδρομείο το ότι είχε κανονικές επιστολές (ok, πλαστικές βέβαια).

Το αγαπημένο μου ήταν το μεσαιωνικό πανδοχείο, πού όλο και το έκανα υποτίθεται κάστρο, μιας και το κανονικό μεγάλο κάστρο δεν το απέκτησα ποτέ (απωθημένο μου έχει μείνει ακόμα :precry: ).

Επίσης ποτέ δεν βρήκα τότε τους μαρκαδόρους των playmobil, με τους οποίους έβαφες κάτι λευκές φιγούρες. :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω παρόμοιο set με αυτό με το ταχυδρομείο που είχε και τηλεφωνικό θάλαμο,αλλά ήταν των Play OK,απομίμηση των playmobil!Aπό μεσαιωνικά,έχω κάποιο από την αδερφή μου,αλλά είναι διαλυμένο,στο πατάρι!
 
Ψαχνω αυτα τα 2 σετ...Playmobil #5881.jpgΠροβολή συνημμένου 43070...μηπως γνωριζει κανεις σε ποιο καταστημα μπορω να τα βρω? :help: :please: (Αποκλειω την οποια προταση για e-bay.)

Playmobil#5775.jpg
 
Αυτά δεν κυκλοφορούν σε κάποιο ελληνικό κατάστημα!Ίσως τα βρεις στο fanpark!
 
thebest20 είπε:
Αυτά δεν κυκλοφορούν σε κάποιο ελληνικό κατάστημα!Ίσως τα βρεις στο fanpark!
Σε περιπτωση που δεν τα εχει και το Playmobil Fun Park,ξερεις αν μπορουν να τα παραγγειλουν? Γινεται?
 
Όχι δεν το γνωρίζω αν μπορεί να κάνει παραγγελίες το fanpark!Πάντως το fanpark έχει κάθε χρόνο κάποια exclusive sets που είναι εκτός καταλόγου και δεν υπάρχουν στα άλλα καταστήματα,γι'αυτό σου λέω ίσως τα βρεις εκεί!
 
thebest20 είπε:
Όχι δεν το γνωρίζω αν μπορεί να κάνει παραγγελίες το fanpark!Πάντως το fanpark έχει κάθε χρόνο κάποια exclusive sets που είναι εκτός καταλόγου και δεν υπάρχουν στα άλλα καταστήματα,γι'αυτό σου λέω ίσως τα βρεις εκεί!
Μμμμμμ....μαλιστα! και κατι αλλο...γνωριζεις μηπως αν διαθετουν τα μεγαλα Playmobil (statues) προς πωληση η' αν τα παραγγελνεις και αυτα?
 
Κανονικά αυτά δεν πωλούνται,αλλά νομίζω με παραγγελία,έχει 50? το καθένα από ότι ξέρω!
 
stayros είπε:
Ψαχνω αυτα τα 2 σετ...Προβολή συνημμένου 43069Προβολή συνημμένου 43070...μηπως γνωριζει κανεις σε ποιο καταστημα μπορω να τα βρω? :help: :please: (Αποκλειω την οποια προταση για e-bay.)
Εχουν κυκλοφορήσει κανονικα στην Ελλάδα.

To 5775 είναι περσινός κωδικός, και σίγουρα μπορείς να βρεις ακόμα με λίγο ψάξιμο. Το 5919 είναι διαθέσιμο σε όλες τις αλυσίδες παιχνδιών και μη.

Τα αγάλματα δεν είναι προς πώληση.
 
AEON είπε:
Αϊ στην οργή! Όλοι πλούσιοι ήσασταν εδώ μου φαίνεται (βάσεις, πλοία, κακό..)! Εγώ με κανά διαστημοπλοιάκι και κανά διαστημικό scooter την έβγαζα...
Θυμάται κανείς ένα θεϊκό με playmobil φάντασμα που έσερνε μαζί και σιδερόμπαλα δεμένη στο πόδι; εχεχε
χαχα όντως μυθικό!!πολυ-αγαπημένο!!
 
buzzer είπε:
Εχουν κυκλοφορήσει κανονικα στην Ελλάδα.To 5775 είναι περσινός κωδικός, και σίγουρα μπορείς να βρεις ακόμα με λίγο ψάξιμο. Το 5919 είναι διαθέσιμο σε όλες τις αλυσίδες παιχνδιών και μη.

Τα αγάλματα δεν είναι προς πώληση.
Βuzzer...το 5919 το εχω,αυτα που ψαχνω ειναι το 5775 και το 5881.Ειναι τα μονα 3 σετ που εχουν Γαλλικη φρουρα μεσα.
 
Υπέροχος κατάλογος!Αλλά νομίζω ότι ήταν από τους πρώτους,δηλαδή ως 1980!Μετά έβγαιναν με περισσότερα sets σε κάθε σελίδα!
 
Μια πολυ καλη ιδεα για την συλλογη του καθενα μας,ειναι και αυτα εδω...http://www.justforklicks.com/j4k/keychains/men.html...εγω πηρα σημερα αυτα x3 απο την Playmobil...Προβολή συνημμένου 43188... :) :)

Playmobil keychain naval soldier.jpg
 
stayros είπε:
Μια πολυ καλη ιδεα για την συλλογη του καθενα μας,ειναι και αυτα εδω...http://www.justforklicks.com/j4k/keychains/men.html...εγω πηρα σημερα αυτα x3 απο την Playmobil...Προβολή συνημμένου 43188... :) :)
Πωλούνται πολλά τέτοια εκεί που το αγόρασες?Ένας γνωστός μου είχε έναν αστροναύτη playmobil σε μπρελόκ!
 
thebest20 είπε:
Πωλούνται πολλά τέτοια εκεί που το αγόρασες?Ένας γνωστός μου είχε έναν αστροναύτη playmobil σε μπρελόκ!
Τα ειχαν σε ενα κουτι διαφανο πανω στο ταμειο.Ειχε μπολικα και διαφορα μεσα.
 
stayros είπε:
Τα ειχαν σε ενα κουτι διαφανο πανω στο ταμειο.Ειχε μπολικα και διαφορα μεσα.
Είχε δηλαδή και από της ροζ σειράς?Έχω χάσει κάποια καπέλα!Αλλά πόσο κοστίζουν?Βέβαια μου τη σπάει που έχει το μπρελόκ,θα τα προτιμούσα κανονικές φιγούρες!!!!
 
thebest20 είπε:
Είχε δηλαδή και από της ροζ σειράς?Έχω χάσει κάποια καπέλα!Αλλά πόσο κοστίζουν?Βέβαια μου τη σπάει που έχει το μπρελόκ,θα τα προτιμούσα κανονικές φιγούρες!!!!
Λοιπον, εχουμε και λεμε:Ανδρικες φιγουρες μπρελοκ...http://www.justforklicks.com/j4k/keychains/men.html....Γυναικειες φιγουρες μπρελοκ...http://www.justforklicks.com/j4k/keychains/women.html...Παιδικες φιγουρες μπρελοκ...http://www.justforklicks.com/j4k/keychains/kids.html. Τωρα δεν ξερω ποιες ακριβως ειναι απο ροζ σειρα γιατι δεν ειχα ασχοληθει καθολου με αυτη.Ολα τα μπρελοκ τα ειχε 1,99.
 
13.jpg


14.jpg


Aυτές οι 2 είναι από ροζ σειρά!Τις θέλω,επειδή οι αντίστοιχες που έχω δεν είναι και τόσο καθαρές!

Στο μαγαζί είχε όλες τις φιγούρες του site?

Επίσης θέλω και το καπέλο αυτής της φιγούρας

11.jpg


Η τιμή μια χαρά είναι,πίστευα ότι θα κοστίζουν πάνω από 3? η καθεμία!
 
Πίσω
Μπλουζα