Playstation 3 aka DownloadUpdateStation3 (DUS3) aka «Κονσόλα Αγγελόπουλος»

DINO είπε:
Για τα updates, δεν βρίσκω το λόγο να γκρινιάξω, αφού δεν έχω XBOX και βρίσκω λογικούς τους χρόνους αναμονής... (Ευκαιρία να φτιάξω και ένα καφεδάκι)...

ΚΑΜΙΑ μα καμιά σχέση μακράν γρηγορότερο το xbox.

keropi είπε:
και στο 3 όταν έχεις ένα απλό title update , δεν κατεβάζει πάνω από 3-10ΜΒ στην χειρότερη... τώρα να παραπονιέσαι επειδή σου κατεβάζει τζάμπα περιεχόμενο είναι λίγο υπερβολικό... βέβαια ο status όντας ανυπόμονος νέος κάτοχος δεν μπορεί να περιμένει :p και δεν παρατήρησε και το Ο που δεν κάνει update και συνεχίζει το loading...:p :p :p
Πέραν της πλάκας, δεν είναι θέμα ανυπομονησίας, είναι θέμα ότι περιμένεις 20 λεπτά για να πάρεις update του παιχνιδιού, δεν με νοιάζει αν το lbp έχει σερβιέτες ή όχι, με νοιάζουν τα games patches μόνο και όχι ολόκληρα itemw.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν πάει έτσι μαν... δεν μπορείς επιλεκτικά να πάρεις updates...
 
keropi είπε:
δεν πάει έτσι μαν... δεν μπορείς επιλεκτικά να πάρεις updates...
Γιατί στα windows και στο ubuntu βλάκας είμαι και μπορώ να διαλέξω τι θέλω; Για τόσο ανάπηρο με έχει η σονυ;
 
Εσένα όχι, αλλά μη ξεχνάς ότι οι κονσόλες αναφέρονται σε άτομα από 2 μέχρι 102 χρονών. Δεν σημαίνει πως όλοι οι κάτοχοι κονσολών έχουν "αέρα" χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών.
 
pooky(1) είπε:
Εσένα όχι, αλλά μη ξεχνάς ότι οι κονσόλες αναφέρονται σε άτομα από 2 μέχρι 102 χρονών. Δεν σημαίνει πως όλοι οι κάτοχοι κονσολών έχουν "αέρα" χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών.
Επίσης, τα items ΠΡΕΠΕΙ να είναι στο PlaystationStore και όχι στο update, τι με νοιάζει αν το Χ παιχνίδι έχει βγάλει το Χ αξεσουάρ για τον παίχτη.;

Είπαμε δεν λέω ότι είναι άσχημη έτσι αλλά μην κάνουμε κ αηδίες, γεμίζουμε τους σκληρούς με [Edited] επειδή έτσι θέλει η sony?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σου εξηγησε ομως και ο Shock προηγουμενα οτι δεν γεμιζει ο δισκος σου - γραφει τα "αλλαγμενα" data απο πανω.
 
Paspartoo είπε:
Σου εξηγησε ομως και ο Shock προηγουμενα οτι δεν γεμιζει ο δισκος σου - γραφει τα "αλλαγμενα" data απο πανω.
Για το νέο content λέω.
 
Ποιο ειναι το νεο content ? Για τα updates των παιχνιδιων που εχεις εγκατεστημενα δεν μιλαμε τοση ωρα ?
 
Βρε status κάπου σε έχασα...........

Μην το κουράζουμε, αν δεν θες updates, απενεργοποίησε το wifi, τράβα το καλώδιο δικτύου και τέλος. Δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Λες στη SONY να μη ξέρουν καλύτερα;

Βέβαια, αν πληρώναμε για τα updates, μάλλον δεν θα μίλαγε κανείς...... :p
 
status είπε:
Λοιπόν μου ήρθε το πρωί το ps3, μέχρις εκεί όλα καλά, μου ζήτησε fw update (είχε 3.50 και ήταν διαθέσιμη η 3.55), ας μην συζητήσουμε το ότι με το ζόρι με έβαλε το ps3 να κάνω το update, το προσπερνάω όμως, όταν είπα να αρχίσω να δοκιμάζω τα παιχνίδια που ήταν Ο θάνατος ο ίδιος, βάζω το little big planet και μου λέει ότι "το παιχνίδι για να παίξει θέλει το 1.20" ... σιωπή εγώ, πατάω οκ, βλέπω όμως όταν η λίστα ήταν 1/13 και το πρώτο ήταν 50mb.. ανασηκώνω το φρύδι μου με απορία και πατάω το "Χ", και περιμένω, πάω κάνω καφέ, ανάβω τσιγάρο και περιμένω τα νουμεράκια να αρχίσουν να τρέχουν ΜΠΑΣ και με ενδιαφέρει το παιχνίδι και παίξω, εν τέλει απύθδισα και πήγα και έκανα τις δουλειές που είχα σε ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, και όταν γύρισα σπίτι έκανε install.Κατέβασα το φρύδι που είχα ανεβάσει πριν και πήρα μια βαθιά ανάσα...

Τελικά φόρτωσε το παιχνίδι και ήταν μια μπούρδα και μισή (μπαρδόν για τα γαλλικά μου)...

Φόρτωσα το Buzz, άλλο Update εκεί, σκέφτηκα ότι αν είναι κάθε φορά που κάνω ένα fw update, να θέλει κ update το παιχνίδι , ε τότε άστα να πάνε, ποιά σύγχρονη κονσόλα κ αηδίες.

Το DUS3 μπορεί να είναι καλή κονσόλα αλλά αργείς ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ να δεις κάτι καλό από αυτήν ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ από τα update επί update που ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ η «μαμά» sony να κάνεις βάζοντας σου το μαχαίρι στο λαιμό. (σ.σ φασιστικά).

Και μου λέτε ότι το xbox360 δεν αξίζει τον κόπο, ναι αλλά το xbox360 με το που θα κάνεις update το dashboard δεν σου έχει αλλά Χ megabytes για να κατεβάσεις...

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν (υπόψιν είμαι και άθεος έτσι:Ρ)

Τώρα περιμένω να κατέβει το update για το Fallout: New Vegas..Ελπίζω μέχρι να τελειώσει το update να μην έχει βγει το Fallout: Online..

Και γιατί για να πάω στο psStore μέσα από ένα παιχνίδι πρέπει να βγω στο ανάλογο dashboard? Και μετά αν κάνω quit θα πρέπει να περιμένω να ξανακάνει load το παιχνίδι; ΓΙΑΤΙ?
Υποθέτω ότι δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου τα Windows για να κανεις windows update.....
 
Μα κάποιες "εκδόσεις" δεν κάνουν ρε συ!!!!! :p :p
 
τα Windows ειναι χειροτερα μιας και κανουν εγκατασταση των αναθαθμισεων χωρις καν να σε ρωτησουν και να το παρεις χαμπαρι. Πρεπει να το ρυθμισεις ο ιδιος, αν θες να εχεις την επιλογη.

θυμαμαι οταν ειχα κανει update το Pro Evolution (o ιδιος δεν εχω PS3 ευτυχως). Επειδη ειχαν αναβαθμισει τα στατιστικα των παικτων για να ανταποκρινονται στην πορεια της καθε ομαδας στο πρωταθλημα και την Ευρωπη, αλλες ομαδες δυσκολεψαν και αλλες ευκολυναν. Τα παιδια που παιζαν το παιχνιδι με τα παλια στατιστικα ξεσυνηθησαν
 
Πίσω
Μπλουζα