pokemon mini -το θυμάται κανείς?-

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
60
είχε πάρει κανείς το handheld pokemon mini όταν κυκλοφόρησε?

τι εντύπωση σας άφησε?

εγώ βρήκα σήμερα σε ένα αραχνιασμένο παιχνιδάδικο ένα ολοκαίνουργιο (μπλε χρώματος) και το πήρα και επειδή είχε και μερικά παιχνίδια πήρα και το pokemon tetris,όλα μαζί 40 ευρώ (το ξέρω ότι ήταν ακριβό αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ :) ) .Βρήκα επείσης και ένα pokemon pikachu (η ασπρόμαυρη πρώτη έκδοση) στα 25 ευρώ,αξίζει να το αγοράσω?
 
Το Pokemon Pikachu το είχα πάρει χειμώνα του '99 γύρω στις 9.000 δραχμές. Έχει ενσωματωμένο μετρητή βημάτων (pedometer). Τα βήματα που κάνεις έχοντας την συσκευή π.χ. στην ζώνη σου, αντιστοιχούν σε watts με τα οποία μπορείς να παίξεις 'φρουτάκια' και άλλες μικροδραστηριότητες. Aν και όχι τίποτα ιδιαίτερο απο τεχνικής άποψης, είχα κουλαθεί να το πηγαίνω πάνω κάτω με το χέρι :sealed: ώστε να παίζω slots...
 
johnny_salonica είπε:
Το Pokemon Pikachu το είχα πάρει χειμώνα του '99 γύρω στις 9.000 δραχμές. Έχει ενσωματωμένο μετρητή βημάτων (pedometer). Τα βήματα που κάνεις έχοντας την συσκευή π.χ. στην ζώνη σου, αντιστοιχούν σε watts με τα οποία μπορείς να παίξεις 'φρουτάκια' και άλλες μικροδραστηριότητες. Aν και όχι τίποτα ιδιαίτερο απο τεχνικής άποψης, είχα κουλαθεί να το πηγαίνω πάνω κάτω με το χέρι :sealed: ώστε να παίζω slots...


+1 !!!

κ γω τα ιδια!

Να σε ρωτησω δηλαδη εχεις το pokemon mini wooper blue? Επειδη εγω εχω το chikorita green που ειναι μαλλον το πιο συνηθισμενο....

Να παιξουμε κανα διπλακι αμα ειναι! λολ
 
ναι έχω το pokemon mini wooper blue (είχε και τα τρία χρώματα αλλά πήρα αυτό),εκεί που το βρήκα είχε αρκετά κλειστά αντίτυπα του pokemon tetris και του pokemon puzzle chalenge και μπορεί και άλλα παιχνίδια (δεν κοίταξα καλά) στα 10 ευρώ.Αν σε ενδιαφέρει στείλε pm.
 
Βρήκα και εγώ σήμερα το μπλέ, καινούργιο στα 28 ευρώ. Το σκέφτομαι αλλά θα ήθελα καμία γνώμη πρώτα απο τους έχοντες.
 
αν βρεις και παιχνίδια είναι καλή αγορά (και αρκετά καλή επένδυση κατά τη γνώμη μου),είναι πολύ ωραία κονσολίτσα,έχει βγει μάλιστα και flash card (καθώς υπάρχουν αρκετά homebrew παιχνίδια) !

το μόνο πρόβλημά του,κατά τη γνώμη μου,είναι ο ήχος ο οποίος είναι δυνατός και εκνευριστικός (δεν θυμάμαι αν μπορείς να τον χαμηλώσεις)

και ένα χρήσιμο site: http://www.pokemon-mini.net/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα