Pop εξώφυλλα δίσκων που μας αρέσουν

το εξώφυλλο του safari boys από το ελληνικό συγκρότημα sharp ties,λόγω της arcade αισθητικής που έχει :D

front_15.JPG
 
Το είχα δει σε εναν φίλο μου και μου άρεσε αλλά δεν το είχα αγοράσει. [edit]ζήτηση υλικού που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα εβαζα το Dangerous απο MJ αλλα ειναι και 90s, αλλα δεν ξερω για μενα εχει αυτην την 80s αυρα. Αντιθετως θα βαλω αυτο:

cyndi-lauper-shes-so-unusual-album-cover.jpg


Ξεχυλιζει 80ιλα!!
 
Είναι πάααρα πολλά που μ' αρέσουν πολύ!

Ένα απ' τ' αγαπημένα όμως είναι σίγουρα αυτό

prince-purple.jpg
 
Για μενα ενα απο τα τοπ10 αγαπημενα LP εξωφυλλα..

blue-system-walking-on-a-rainbow-lp.jpg
 
Θα ηθελα να σταθω σ'ενα θεμα που μου εχει κανει εντυπωση απο καιρο, προκειται για το γεγονός οτι καποια μουσικά άλμπουμ βινυλίων κυκλοφορούσαν με εντελώς διαφορετικά εξώφυλλα ανα χώρα, ειναι κατι το οποιο δε βλεπουμε να γινεται στο θεμα των cd πλεον, εναυσμα σ'αυτο το θεμα μου προκαλεσε το άλμπουμ των Modern Talking "Ready for romance" (Που περιλαμβανει τη πασίγνωστη επιτυχία "Βrother Louie") άλμπουμ του 1986 το οποιο απέκτησε 7 διαφορετικά εξώφυλλα παρακαλώ (εχω βαλει μονο τα 5 εδω μιας και τ'αλλα 2 αφορουν κασσέτες) Το τρίτο εξώφυλλο με τα περιστέρια ειναι το επίσημο, τα υπολοιπα ειναι εκδοσεις απο Γαλλία, Ηνωμένο Βασίλειο, Κορέα ακομα και.. Ταϊβάν!! (Προσωπικά μου αρέσει το πρώτο απο αριστερά, το επίσημο με τα περιστέρια και το τελευταίο με την ασπρομαυρη photo του group) εντυπωση μου προκαλεσε επισης οτι το εξωφυλλο με τη γαλάζια σφαίρα που ειναι προτελευταίο απο δεξια ηταν η εκδοση του άλμπουμ για τη Κορέα που στη πραγματικότητα αποτελούσε το επίσημο εξώφυλλο του single "Atlantis is calling" των Modern Talking οπου για καποιο λογο θεώρησαν οτι στη Κορέα επρεπε να κοσμει το cover του αλμπουμ "Ready for romance"..)

R-902386-1304510617.jpeg.jpg

lp_moderntalking_3rdalbum_france.jpg

R-902415-1245588299.jpeg.jpg

R-390874-1355213616-6776.jpeg.jpg

R-619135-1223713991.jpeg.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
duran_duran_-_seven_and_the_ragged_tiger_lp_.jpg
duran_duran_-_seven_and_the_ragged_tiger_lp_.jpg

120918.jpg


120918.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ είναι ένα από τα αγαπημένα μου

yeti.jpg
 
madonna-dress-youup-1126.jpg


madonna-dress-youup-1126.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα