PS 2 Slim top loader only??

thamonas

RetroMaNiaC
Joined
13 Απρ 2007
Μηνύματα
697
Αντιδράσεις
45
ρε παιδιά, θέλω να πάρω το PS2 slim (Ο Pooκy με έχει δρομολογήσει απο που θα το αγοράσω)...να ρωτήσω όμως κάτι..το slim έχει βγει μόνο top-loader ή υπάρχει και άλλη έκδοση με το DVD player στην κλασσική του θέση?
 
μόνο σε top-loader υπάρχει το slim
 
Μόνο σε top loader και μάλιστα το τελευταίο μοντέλο έχει ενσωματωμένο τροφοδοτικό και ανεμιστήρα.

Είσαι τυχερός, η τιμή του έπεσε κι άλλο!!!!

(Περιττό να σου πω ότι τέλειωσα το God of War ΙΙ και έχω φάει άγριο σκάλωμα με το Gran Turismo 4. ) .
 
Τι τελευταίο μοντέλο του PS2 Slim αναφέρει ότι δεν είναι σίγουρο ότι είναι συμβατό με όλα τα παιχνίδια!! Αν είναι δυνατόν... Επίσης το εσωτερικό τροφοδοτικό είναι κακή ιδέα για όσους θέλουν να έχουν μηχανήματα από όλα τα regions. Για PS2 προτείνω το πρώτο SLIM με καλώδιο component σε LCD ή καλώδιο RGB σε CRT.
 
πως σου φάνηκε το GOWII pooky(1) ; είναι ή δεν είναι έππος; :D
 
keropi είπε:
πως σου φάνηκε το GOWII pooky(1) ; είναι ή δεν είναι έππος; :D
Απλά να σου πω το εξής:

Το PS2 το πήρα, απλά για να υπάρχει. Με το GOW II Και GT 4.

Έβαλα να δω το GOW II και δεν πίστευα ότι μηχάνημα δεκαετίας είχε τέτοιο παιχνίδι. Έπος και μάλιστα εις διπλούν. Το τέλειωσα στο χαλαρό.

Όσο για το GT 4 να σου πω ότι γράφει κανά 5ωρο καθημερινά. Το 360 έχω να το ανάψω 5 μέρες.....

Με το που βγαίνει Gran Turismo 5 (όχι το prologue) έχω πάρει το PS3 την ίδια στιγμή. Θα κατασκηνώσω έξω από κατάστημα να περιμένω από το προηγούμενο βράδυ.
 
!!

ευχαριστώ ρε παιδιά.οντως εχει πεσει αρκετά η τιμή, κάτω απο 100. Εγώ το θέλω σκέτο χωρίς παιχνίδια (άσε που το God of War 2 το έχω)

B.T.W εχει βγει το God of war 3 για PS3 και έχει πάρει πολύ καλές κριτικές
 
και εγω ψήνομαι ρε παιδιά για ένα ps2. Ειδικά με τις σημερινές τιμές. Θέλω να παίξω shadow of the colossus. Μόνο που φοβάμαι ότι λόγω έλλειψης χρόνου θα καταλήξει όπως όλα τα άλλα που έχω πάρει. Παίζω καμία ώρα την ημέρα και εάν. hehe
 
Παιδιά πριν λίγο τελείωσα το GOW 3 και σας διαβεβαιώνω πως δεν είναι απλά άξιο των δύο προηγουμένων αλλά μακράν επικότερο. Έχουν φέρει το δείκτη δυσκολίας σε πιο ανθρώπινα επίπεδα (στο Easy εννοώ) έχουν εξαφανίσει τα εκνευριστικά σημεία , όπως την άνοδο από τον Άδη και την ισορροπία στις δοκούς από τα GOW 1-2 (όσοι τα τελείωσαν ξέρουν) και παρότι υπάρχουν τέτοια action sequences που κόβουν λίγο την δράση , γίνονται με τέτοιο αριστουργηματικό τρόπο (αλλά και είναι σύντομα) που πλέον τα θεωρώ απόλαυση. Τέλος και τα τα button push sequences είναι πιο ανθρώπινα και το response είναι άξογο (και σου δίνει και κανένα δευτερόλεπτο να πατήσεις το σωστό κουμπί). Εάν έχετε το PS3 είναι απαραίτητο να το πάρετε :) .
 
κρίμα που είναι top loader,δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια από φίλους μου που το έχουν.

πάντως ακόμα και έτσι τώρα που έχει πέσει η τιμή κάτω από 100 είναι όντως καλή επένδυση,σκέφτομαι μάλιστα να αγοράσω ένα ακόμα (έχω ήδη το ps2 fat ,το οποίο αν και το έχω 8 χρόνια δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω ματάκι,λειτουργεί ακόμα τέλεια!)
 
Μιας και σκέφτεσαι να πας για Slim, μήπως ενδιαφέρεσαι να πουλήσεις το fat;

Στείλε μου ένα PM. Το slim έχει μερικά incompatibilities παραπάνω ,κυρίως με PS1 παιχνίδια, σε σχέση με το fat.
 
Πίσω
Μπλουζα