PS1 Top 5

mike είπε:
Aπιστευτο οτι βρεθηκε δευτερο ατομο που οχι μονο γνωριζει το LEGEND, αλλα το θεωρει και απο τα καλυτερα παιχνιδια!Αλλα τα combos εκτελουνται παν-δυσκολα, ακριβως οπως και τα combos του MK4, δηλαδη πατας τα πληκτρα μηχανικα κατα σειρα,

χωρις να συμβαδιζουν οι αντιδρασεις του sprite σου.
Kαι τρίτο "welcome to legeeeeeeeend"Σαν λάτρης παιχνιδιών τύπου Golden Axe,τα έψαχνα μανιωδώς αυτά τα παιχνίδια.Στο Playstation 3 τσεκάρετε το Dragon's Crown.

Αγαπημένα 5 παιχνίδια στο psone

Silent Hill(Δε χρειάζεται συστάσεις,ήμουν 17 χρονών όταν βγήκε και δεν το ξεπέρασα ποτε...Διαβολικό,τρομακτικό,γεμάτο συναισθήματα με υπέροχες μουσικές,τρομερούς γρίφους,άρρωστα τέρατα και υπόθεση που μπορούσες να την αλλάξεις με πολλούς τρόπους(διαφορετικοί τερματισμοί).

Resident Evil (H έπαυλη Spencer ακόμη έχει μείνει ανεξίτηλη στο μυαλό μου.Υπέροχη ατμόσφαιρα,κορυφαίες ιδέες και λήψεις τις κάμερας και πολλοί ιδιαίτεροι χαρακτήρες συνθέτουν ένα από τα αγαπημένα μου όλων των εποχών)

Parasite Eve(Όποιος δεν το έχει παίξει,έχει χάσει ένα κορυφαίο παιχνίδι με την Aya Brea η οποία προσπαθεί να ανακαλύψει το μυστήριο με τα μιτοχόνδρια.Το παιχνίδι είναι αιώνες μπροστά από την εποχή του και έχει μία ατμόσφαιρα από αυτές που σε κάνουν να θέλεις να παίζεις συνέχεια.

Rayman(Ένα παιχνίδι και το μοναδικό της σειράς το οποίο μου άρεσε,το οποίο δυσκόλευε σταδιακά και μόνο οι καλύτεροι παίχτες στον κόσμο μπορούσαν να βρούνε τον τελευταίο κόσμο,στον οποίο για να προχωρήσεις έπρεπε να είχες σώσει ΟΛΑ τα κλουβάκια με τα ζώα.Υπέροχη δουλειά.

Oddworld:Abe's Oddysee:Αυτό το παιχνίδι εισήγαγε ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ιδέες στο χώρο τον video games !!O Abe ταξιδεύοντας σε Paramonia και Scrabania προσπαθεί να αποδράσει από το εργοστάσιο που δούλευε και να ελευθερώσει τους Μudokons σε ένα ταξίδι που δε θα ξεχαστεί ποτέ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όλα τα Crash Bandicoot και τα Resident Evil καθώς και τα Gran Turismo φυσικά.
 
Πίσω
Μπλουζα