PS2 ερωτήματα!

pooky(1)

MultiDimensional RetroDivinitY
Joined
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
9.122
Αντιδράσεις
205
Η κονσόλα γράφει. Σπέρνει. RULEZZZZZZ!!!!!!!!!! :D :D

Δεν περίμενα ποτέ να πωρωθώ τόσο με παλιό μηχάνημα. Δεν υπάρχει!!!!

Παρόλα αυτά έχω μερικές απορίες:

1). Υπάρχει ασύρματο χειριστήριο για το κονσολάκι; Αν ναι είναι καλής ποιότητας ή μάπα;

2). Υπάρχει πιθανότητα να συνδέσουμε τα χειριστήρια του PS2 στο PS3 αλλά και το αντίθετο; Ή τα Dualshock II είναι PS2 only;

Αυτά για την ώρα! Θα επανέλθω και με άλλα στα σίγουρα.... :)
 
Αλλαξε το αβαταρ σου τοτε!!

1)Ερωτηση πρωτη,δεν νομιζω και αν ναι ,θα ειναι απο τριτον κατασκευαστη.

2)Του ps2 σε ps3 γινεται με αυτο ,το αντιθετο μαλλον οχι.

410Hg6Lj51L._SS500_.jpg
 
1) ασύρματα χειριστήρια υπάρχουν,μάλιστα έχω ένα της logitech,το Logitech Cordless precision Controller και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.τώρα πλέον όμως για να βρεις πρέπει να ψάξεις αρκετά.

2) υπάρχει τρόπος,ορίστε το λινκ http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=619

EDIT βρήκα ένα κατάστημα που έχει τρία διαφορετικά ασύρματα χειριστήρια http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=index&cPath=7_33

(πρέπει να ψάξεις όλη τη σελίδα των αξεσουάρ για να τα βρεις όλα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εεεεεε

όταν λέμε ότι το ps2 έχει "ψυχή" το εννοούμε... δεν συγκρίνεται με τίποτα της γεννιάς του :D
 
Έχουμε αυξανόμενο PS2 ρεύμα...

... κάτι πρέπει να γίνει, χαλάνε οι ισορροπίες του forum. :D
 
+1 για χειριστήριο της logitech και από εμένα, είχα ένα για 5 χρόνια,ώσπου ποδοπατήθηκε μέχρι θανάτου.Ήταν όμως πολύ ποιοτικό και ακριβές.

PS(2) κοίτα και για καμιά 64άρα κάρτα,σε λίγο 8ΜΒ θα σου φαίνονται πολύ λίγα...
 
Καλοριζικο και σε καλη μερια!

α) Θα ελεγα να πεταξεις το μουφα χειρηστηριο που φτιαχνει η sony, και να παρεις ειτε το logitech cordless action controller, ειτε το hori wireless anasin 2 turbo. Και τα δυο ειναι τα καλυτερα χειρηστηρια για ps2, το hori δυστηχως ειναι ακριβοτερο και βρισκεται δυσκολοτερα.

β) Υπαρχουν διαφοροι τροποι αλλα δεν αξιζει με την καμια. Η sony δεν φτιαχνει καλα χειρηστηρια, δες για ενα απο τα δυο χειρηστηρια για την πραγματικη διαφορα. Εχω το logitech, και ειμαι 101% ευχαριστημενος. Θελω να παρα τουλαχστον ακομα δυο για να υπαρχουν :)

Υγ. Για μνημη δες εδω: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16063 Αν και δεν υποστηριζει magicgate saves, για τα υπολοιπλα παιχνιδια ειναι φανταστικη.. Εχω δυο τετοιες με πολλα παιχνιδια και ωρες στη καθε μια χωρις κανενα απολυτος προβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά παίδες χίλια ευχαριστώ λέμε!!!!!

Απίστευτο το "ρεύμα" που έχει η κονσόλα μετά από 10 χρόνια.

Το ασύρματο χειριστήριο το θέλω γιατί το καλώδιο του Dualshock έχει γεμίσει το γραφείο και παρεμβάλλεται με το ποντίκι του υπολογιστή και ενοχλεί. Τη κονσόλα την έχω δίπλα από την οθόνη που είναι και tv και έχω λιώσει πραγματικά. Παίζω GT4 από το πρωί.

Όσο για τη δυνατότητα σύνδεσης στο PS3 είναι καλό να υπάρχει, μια και έχω ήδη δύο χειριστήρια για το PS2 μην παίρνω και δεύτερο τσάμπα και βερεσέ, αν ποτέ χρειαστεί. Ποτέ δεν ξέρεις!!!!!

Το PS3 παραγγέλνεται εντός ολίγου, μια και έχω χώρο (θα κάτσει πάνω από το 360!!!) αλλά πρέπει να ξεφορτωθώ το καλώδιο του Dualshock II!!!!!!!
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Άλλαξε το avatar!!!! Δε το πιστεύω!!!!!! :rofl:
 
Σε λίγο θα "κλέψω" και το banner της υπογραφής σου!!!!!
 
XAXAXAXA!!!! Welcome to the dark side... :D
 
OMFG!!!!!!!!!!!!

There is no turning back now......

(Listens to Darth Vader's breath on his shoulder....... )
 
ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΟ AVATAR.

Ελάτε στα λογικά σας...
 
Πάντως πιστεύω ότι το PS2 είναι η μόνη κονσόλα που έχει ρετρό αξία πλέον και κυκλοφορεί ακόμα επίσημα από την κατασκευάστρια.:augenrollen:
 
Εγω δεν καταλαβα τι παθατε το τελευταιο 3ημερο με το PS2. Βγηκατε ολοι μαζι το ΣουΚου και καταναλωσατε τιποτα περιεργα μανιταρια? :)
 
Καλοριζικο pooky θα λιωσεις με το gaming που υπαρχει για αυτην την κονσολα!
 
Για να μην πούμε ότι ανακαλύπτουμε ξανά και τα games του PS1.
 
vagosgta3 είπε:
Καλοριζικο pooky θα λιωσεις με το gaming που υπαρχει για αυτην την κονσολα!
Thanks man! Ήδη έχω λιώσει με δύο παιχνίδια. Έχω δρόμο ακόμα ε ;;;;; :D :D:D
 
ps 2 κουνουργιο

γεια χαρα καθωσ πηγα γερνμανο σημερα να πληρωσω τον οτε ειδα οτι εχει πσ2 σγραγισμενα αρκετα κοματια αν κ ειχα την εντυπωση οτι τα πσ2 σφραγισμενα σε μαγαζια ηταν λιγα..ειχε 120 ευρο με δυο παιχνιδια δωρο.. αν κ εχω τη κονσολα τη θελω να την κρατησω σφραγισμενη αλλα θα προτιμουσα αντι να εχει τα δυο παιχνιδια δωρο κ να κοστιζει 120 ευρο να μην ειχε τα παιχνηδια κ να εκανε κανα 80αρι.. μηπωσ ξερει κανιες καποιο αλλο μαγαζι να το εχει σκετο κ σε καλητερη τιμη??

ΥΓ στο σκρουτζ που μπηκα δεν μου βγαζει καθολου πσ2 κονσολεσ

ευχαριστω
 
Για δες εδώ. Δεν τις εχει αμεσα, γραφει ότι περιμενει νεα παραδοση.
 
Πίσω
Μπλουζα