Ps3 Fan Test

Ένα φύσημα και καθάρισμα τουλάχιστον δεν θα το βλάψει από κάποιον γνωστή. Αλλιώς μόνο κάτω από a/c τώρα το καλοκαίρι
 
Διάβασε τα πρώτα ποστ και κάνε το fan test.
 
Μια φορα με κατσαβιδι τορξ ειχα βγαλει τα σκεπασματα και ειχα καθαρισει με ηλεκτρικη σκουπα το εσωτερικο. Ως εκει. Ευχαριστω για τα μηνυματα.
 
Παιδια γραφω εδω μην ανοιγω θεμα ολοκληρο για μια ερωτηση.

Το PS3 μου ζεσταινεται μετα απο λιγη ωρα παιχνιδιου. Μου βγαζει προειδοποιητικα μηνυματα και αρχιζει να παιζει πιο δυνατα το ανεμιστηρακι. να ανησυχω??? Συνεχιζω να παιζω μετα απο καποια ωρα χαμηλωνει το ανεμιστηρακι και κυλαει ομαλα η θερμοκρασια. ξερω ειναι και καλοκαιρι.
Αν δεν υπάρχει κληματισμος είναι ένα θεμα για την κονσόλα αλλά τώρα ομως πλέον οι περισσότεροι παιζουν στο pc με ps3 emulator τα παιχνίδια του. Ούτε θέμα υπερθέρμανσης το καλοκαιρι ούτε αλλαγή πάστας ούτε extra χώρος για την κονσόλα.
 
8bit και 16bit ακόμη και στην κόλαση λειτουργούν.
Snes - mega drive - N64 και στην έρημο σαχάρα να τα εχεις όλη μέρα εξω στον ήλιο να λειτουργούν και με αμμοθυελες ακόμα δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Για να βγαλουν κάποιο προβλημα αυτές οι κονσόλες ένας τρόπος είναι να παρει κάποιος ενα σφυρί και να τις χτυπάει με δύναμη μεχρι σπασουν αλλά και πάλι δεν μπορεί να εγγυηθεί κάποιος ότι μετά δεν θα λειτουργούν τέλεια. Τις πιο νέες κονσόλες ps3 - xbox 360 - ps5 κλπ πρέπει να τις έχεις μεσα σε κληματιζομενη γυάλα με εως 18 βαθμούς μέγιστη θερμοκρασία για να ελπιζεις ότι θα αντέξουν για αρκετό καιρο αν λειτουργούν πολλές ώρες κάθε μέρα.
 
Δεν ασχολουμαι με emulators. Θελω να λειτουργω την κονσολα μου η οποια εχει κλεισει 15 χρονια ενεργη. πειτε το βιτσιο.

Εντιτ: Σε αυττην βεβαια εχω εγκαταστησει και retroarch. Αλλα 2-3 παιχνιδια εχω τελειωσει απο κει. Κυριως παιζω ps3 games και λιγα ps1.
 
Δεν ασχολουμαι με emulators. Θελω να λειτουργω την κονσολα μου η οποια εχει κλεισει 15 χρονια ενεργη. πειτε το βιτσιο.

Εντιτ: Σε αυττην βεβαια εχω εγκαταστησει και retroarch. Αλλα 2-3 παιχνιδια εχω τελειωσει απο κει. Κυριως παιζω ps3 games και λιγα ps1.
Ε σ αυτό ναι εννοείται πως ο καθένας όπου του αρέσει παίζει. Και εγώ παντως εκτός τους emulators για ρετρό προτιμώ τις αυθεντικες ρετρο κονσόλες περισσότερο και παίζω εκεί με everdrives σε nes - N64- snes - mega drive - dreamcast με CD όπως και τα xbox 1 - ps2 - gamecupe και είναι όλες οι κονσόλες συνδεδεμένες στις τηλεοράσεις για άμεσο gaming.Τα υπόλοιπα με emulators για τα αγαπημένα arcades.Στο xbox 360 τα μισά παιχνίδια που έχω αυθεντικά ας είναι σε άριστη κατάσταση κολλάνε η δεν φορτώνουν καθόλου η για να παίξουν πρέπει να περιμένω κάνα 40ελπτο ανοιγοκλεινοντας το tray disc μέχρι να πιάσουν αλλά και πάλι μπορεί να κολλήσουν παίζοντας και δεν αξίζει και ο κόπος να ασχοληθώ πλέον με το 360.Κάποια άλλα ακόμη και με γρατζουνιές τα διαβάζει μια χαρά αλλά ευτυχώς κάποια που δεν παίζουν τα έχω τώρα στο pc και με πιο ωραία γραφικά και με πολύ καλύτερο χρόνο φόρτωσης λόγο ssd οπότε όλα κομπλε.Τα ps3 πάντως η αλήθεια είναι πως δεν είχαν τα χάλια του xbox 360.Εχουν βγάλει και αυτα προβλήματα αλλά το xbox 360 έχει το ρεκόρ με τις χαλασμενες κονσόλες που δεν νομίζω να ξαναδούμε παρόμοιο χαλι.
 
Ε σ αυτό ναι εννοείται πως ο καθένας όπου του αρέσει παίζει. Και εγώ παντως εκτός τους emulators για ρετρό προτιμώ τις αυθεντικες ρετρο κονσόλες περισσότερο και παίζω εκεί με everdrives σε nes - N64- snes - mega drive - dreamcast με CD όπως και τα xbox 1 - ps2 - gamecupe και είναι όλες οι κονσόλες συνδεδεμένες στις τηλεοράσεις για άμεσο gaming.Τα υπόλοιπα με emulators για τα αγαπημένα arcades.Στο xbox 360 τα μισά παιχνίδια που έχω αυθεντικά ας είναι σε άριστη κατάσταση κολλάνε η δεν φορτώνουν καθόλου η για να παίξουν πρέπει να περιμένω κάνα 40ελπτο ανοιγοκλεινοντας το tray disc μέχρι να πιάσουν αλλά και πάλι μπορεί να κολλήσουν παίζοντας και δεν αξίζει και ο κόπος να ασχοληθώ πλέον με το 360.Κάποια άλλα ακόμη και με γρατζουνιές τα διαβάζει μια χαρά αλλά ευτυχώς κάποια που δεν παίζουν τα έχω τώρα στο pc και με πιο ωραία γραφικά και με πολύ καλύτερο χρόνο φόρτωσης λόγο ssd οπότε όλα κομπλε.Τα ps3 πάντως η αλήθεια είναι πως δεν είχαν τα χάλια του xbox 360.Εχουν βγάλει και αυτα προβλήματα αλλά το xbox 360 έχει το ρεκόρ με τις χαλασμενες κονσόλες που δεν νομίζω να ξαναδούμε παρόμοιο χαλι.
Ήρθε η ώρα να το χακέψεις το xbox 360 για να φορτώνεις τα παιχνίδια από τον σκληρό.
 
προσωπικα απο το σκληρο τρεχω παιχνιδια. Έχει να μπει δισκακι κατι χρονια.
 
Ήρθε η ώρα να το χακέψεις το xbox 360 για να φορτώνεις τα παιχνίδια από τον σκληρό.
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: Η μονη λυση πλεον για το xbox 360 αν και επρεπε να το ειχα κανει πριν χρονια για να γλιτωσω τις μικρο ταλαιπωριες απο τα παιχνιδια που εχουν θεματα στα δισκακια.

προσωπικα απο το σκληρο τρεχω παιχνιδια. Έχει να μπει δισκακι κατι χρονια.
Αψογος. Και πιο ωραια παιζεις ετσι και γλιτωνεις και απο τα extra μελλοντικα προβληματα του disk tray η και τα κολληματα κλπ απο τα ιδια τα δισκακια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα