PS3-launch-titles reviews

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.289
Launch τιτλοι review απο IGN

Tiger Woods PGA Tour 07 8,3 360->8,5

Need for Speed Carbon 7,9 360->8,2

Marvel: Ultimate Alliance 7,9 360-> 8,2

Untold Legends: Dark Kingdom 6,5

NHL 2K7 8,6 360->8,9

Ridge Racer 7 8,2

NBA '07 7,8

Resistance: Fall of Man 9,1

Tony Hawk's Project 8 7,0 360->8,3

Genji: Days of the Blade 6,0

κακες βαθμολογιες....
 
Έχει στάξει το φαρμάκι σε όλη τη σελίδα. Με προσοχή παιδιά!:biglaugh:
 
Shock....παντα πνευματωδης

Αλλα ολο πάσα μου εισαι ;)

Κανε και κανα σουτ! :D
 
Μα τα είχαμε πει κι από κοντά. Είχα XBOX, παραδέχτηκα το λαθος μου, έκανα τη νηστεία, τη μετάνοια, άναψα τη λαμπάδα μου και είπα ποτέ πάλι . Έχω και μια προυπηρεσία πολύ παλιά σε Ν64 (δική μου) σε PS1 (πάλι δική μου), και σε PS2 (φίλου).

Όχι ευχαριστώ δε θα πάρω. Θα μείνω στο C64 DTV μου και στο 2600 που περιμένω από φίλο. Δεν είναι οι σύγχρονες κονσόλες για μένα. Γιατί;

ΓΝΩΜΗ μου.

1.Τα χρήματα είναι πολλά (για το δικό μου πορτοφόλι πάντα), προτιμάω να τα τρώω αλλού (δυστυχώς έχω κι άλλες τρέλλες). Εκτός από την αρχική αγορά είναι και αυτό το 70άρι βρε παιδί μου.

2.Δεν μου δίνουν κάτι παραπάνω από το PC. Έχω ένα αρκετά δυνατό σύστημα που δε νομίζω κάποια σημερινή κονσόλα να μου δώσει τόσο καλύτερη ποιότητα εικόνας που να δικαιολογεί τα κόστος της.

3.Έχω μεγάλη οθόνη monitor και τα ευχαριστιέμαι τα άτιμα στο PC

4.Δεν μπορώ τα pads. Μόνο ποντίκι άντε και joystick

5.Δε μου λείπει κάποιο παιχνίδι ιδιαίτερα. Θα δω και της Ν που συνήθως έχουν κάτι το διαφορετικό αλλά φαντάζομαι ότι θα το βγάλουν και σε DS

6. Ειδικά τα HDDVD και τα Bluray δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Είμαι σίγουρος ότι το πολύ σε ένα χρόνο θα έχουμε ένα τέτοιο σε ένα tray στον υπολογιστή μας. Είχα κάνει το λάθος να είμαι από τους πρώτους που πήραν DVD για PC (με PCI κάρτα παρακαλω) και μάλιστα έκανα δύο φορές το ίδιο λάθος όταν πήρα DVD deck (Pioneer 717 για όσους καταλαβαίνουν τον πόνο μου). Έδωσα τόσα χρήματα για κάτι που ήταν μεν πολύ μπροστά αλλά σε ένα χρόνο θα το πουλούσε το carfour της γειτονιάς στο 1/10 της τιμής.

7.Δεν θεωρώ τις κονσόλες σήμερα σαν επαναστατικά προιόντα που να θεωρήσω ακόμα και αυτό το υπέρογκο για την τσέπη μου κόστος, λογικό. Να θυμίσω NEO-GEO, jaguar. Κρατάω μια επιφύλαξη για τα παιχνίδια που θα βγούν και θα έχουν το κάτι διαφορετικό με το χειριστήριο του Wii. Δεν με ενδιαφέρει πόσο επαναστατικό είναι το hardware, αλλά αν το software που θα το εκμεταλευτεί μου κάνει κλικ.

------------

Να ξαναπώ ότι είναι υποκειμενικά όλα τα παραπάνω και ιδιαίτερα το 2. Δεν θέλω να είμαι απόλυτος αλλά δεν θα άπαιρνα ΧΒΟΧ ποτέ ξανά εκτός αν μου το χαρίζανε. Και το λέω αυτό γιατί μπορεί και πάλι να αρνηθώ!! Αστειεύομαι όποιος θέλει να μου το χαρίσει ξέρει που να με βρει :D

Αν έπαιρνα κάποια άλλη κονσόλα θα την έπαιρνα στο τέλος της ζωής της μιας και δε μου "λείπει" αυτή τη στιγμή + θα μπορώ να αγοράζω παιχνίδια από το καλάθι στο media markt.

Wally ελπίζω να σε κάλυψα.
 
Δεν καταλαβες την απαντηση μου και postαρες κατι που ειναι off-topic :(
 
Αν εννοείς να σχολιάσω τις βαθμολογίες δε μπορώ. Δεν τα έχω παίξει τα παιχνίδια και δεν έχω άποψη. Και να τα είχα παίξει δεν έχω παίξει άλλα αντίστοιχα παιχνίδια άλλων κονσολών για να κρίνω.

Αν εννοείς να σχολιάσω αν είναι χαμηλές οι βαθμολογίες που βάλανε σε σχέση με άλλα παιχνίδια άλλων κονσολών, πάλι δεν έχω άποψη για ευνόητους λόγους.

Αν εννοείς το ότι όλα τα παιχνίδα του PS3 έχουν χαμηλές βαθμολογίες και δεν υπάρχει ένα που να είναι άριστο η απάντηση είναι η ίδια.

Αν πάλι εννούσες κάτι άλλο, βοήθα

Τουλάχιστον με την προηγούμενη απάντηση μου έστω και offtopic (ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις) είχες να διαβάσεις κάτι περισσότερο από ..."δεν έχω άποψη".
 
Για να συνεχισω το εκτος θεματος και να βαλω καποια πραγματα στη θεση τους και μιλωντας μονο για κονσολες

Μετα τα 2600-speccy-amiga και οταν τα PC αρχισαν να γινονται μονοδρομος καταλαβα οτι δεν υπαρχει σωστο gaming αν δεν υπαρχει σταθερη πλατφορμα αναπτυξης και εκτελεσης.

Οποτε η Sega μεχρι το 2001 με καλυψε (και εν μερει με καλυπτει ακομα) και η MS απο τοτε εως και τωρα.

Δεν εχω πουθενα μετοχες.

Απλα δεν αντεχω τα "σουρσιματα",τις αναβαθμισεις,τις ασυμβατοτητες και τα παιχνιδια-υπο-κολληριο...

Δεν αντεχω πλεον το παιχνιδι στο monitor+καρεκλα.

To emulation που λατρευω μπορω πλεον να το απολαυσω και σε κονσολα.

Και εχω και την super-αμφιλεγομενη αποψη οτι το PC Gaming μας εχει αφησει χρονους....
 
Πίσω
Μπλουζα