PS3 Sixaxis και προβλημα

Daytime Dreamer

RetroActive
Joined
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
290
Αντιδράσεις
7
Εχω λυσει και εχω δεσει (για να τα καθαρισω βασικα) 3 Sony sixaxis controllers (αυτα που ειναι χωρις το vibration - δεν ειναι dualshock 3 δηλαδη) και παρολο που πλεον τα δενω ολοσωστα τα πλαστικα στις χειρολαβες κατω δεξια και κατω αριστερα (κυριως κατω δεξια, κατω απο τα κουμπια) εαν τα πιεσει κανεις κανουν εναν θορυβο σαν να μην εχουν κουμπωσει καλα (squeaking sound - τριζουν δηλαδη) ... παρολο αυτα τα χειριστηρια ειναι κουμπωμενα και βιδωμενα ολοσωστα. Και ερωτω

Αυτο γινεται επειδη ουσιαστικα "λειπουν" οι μηχανισμοι για vibration που εχει το dualshock 3?, γιατι η ποιοτητα των πλαστικων ειναι χειροτερη του dualshock 3? ή γιατι απαξ και το λυσεις το sixaxis δεν ξανακουμπωνει ΠΟΤΕ σωστα?

Εαν καποιος εχει επιχειρησει το παραπανω ας μου πει μιας και δεν καταφερα να βρω τιποτα στο google ουτε σε ελληνικα και ξενα ps3 forums

Τα χειριστηρια λειτουργουν super, καλυτερα απο πριν (σαν αισθηση) αλλα μου την δινει αυτο το τριξιμο του πλαστικου

Ειναι official Sony να υπενθυμισω
 
Α, στο 360 οι αναλογικές σκανδάλες κάνουν πολλές φορές σαν χαλασμένα τακάκια αυτοκινήτου.

Αν λειτουργεί μη σκας.....

(Δεν σε πάνε τα χειριστήρια τώρα τελευταία έμαθα!!!!!!!!! )
 
μην το ψαχνεις και πολυ!!!(made in china γραφουν απο πισω και ας ειναι official!!!)ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα!!!οσο για το 360 τετοιο προβλημα μου ειχε παρουσιαστει στα πρωτα μοντελα (τα λευκα) τα ανοιξα τα καθαρισα αλλαξα τα ελλατηρια και το προβλημα εξαφανιστηκε! τα μαυρα χειρηστηρια δε μου παρουσιασαν ποτε τετοιο προβλημα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα