Ps3 Sony Surround Sound System

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Ποτε δεν με ενοιαξε ο ηχος ιδιαιτερα ,ουτε στο gaming ουτε στις ταινιες ημουν all about the picture ,Full HD και δωσε.

Το πολυ πολυ να δυναμωνα το volume της TV.

Ισως τωρα να δωσω ευκαιρια στο Virtual Dolby και στο DTS με το παρακατω all in one speaker της Σονυ για το Ps3.

Ι mean κοστιζει 199 ευρω ειναι ομορφο ,δεν θα ειναι το ιδιο με ενα φουλ setup απο speakers αλλα σιγουρα καλυτερο απο το ηχειακι της TV!!

Sonysurroundsoundsystem.jpg


Launching this fall and dubbed Surround Sound System for the PlayStation 3, the system will cost $199/€199. Providing virtual Dolby or DTS surround across a 2.1-channel system, Electronista reports that the the all-in-one speaker includes a Night Mode to cut down on audio passing through the room but can put out up to 30W of sustained bass and 10W for each stereo channel. Connectivity comes via an optical audio input or an analog audio input for devices like the PSP.
 
παλι 1$=1?

περιεργη ισοτιμία εχουν στην ιαπωνία

τεσπα, στην εποχή του 5.1 προσπαθούν να πλασάρουν stereo ειναι τουλάχιστον άτιμο

ασε που δεν θα δουλεβει το μικρόφωνο

και τέλος, δεν κερδίζεις κάτι σε σχέση με τα ηχεία της τηλεόρασης, μονο ενταση.

Πρωτιμώ να πάρω ασυρματα ακουστικά
 
οι πορωμενοι audiophiles ακομα στερεο ακουνε ...μιλαω για μουσικη μονο!

Τωρα οσο αφορα το ps3 που υποστηριζει DTS και ενα σωρο αλλα μαραφετια ναι ειναι λιγο ακυρο αλλα αφου ειναι ολα σε ενα καλα ειναι και το stereo :)
 
Επειδη απο audio δεν σκαμπαζω και πολλα στο quote πανω γραφει οτι το μαραφετι "ολα σε ενα" θα δινει και DTS και Virtual Dolby,λετε οτι δεν ισχυει;

Δεν λεω οτι θα ειναι το ιδιο με το να εχεις γεμισει το δωματιο γυρω γυρω με ηχεια.
 
Θα έχει κανένα virtual surround technology. Μην περιμένεις να ακούσεις το ίδιο αποτέλεσμα με πλήρη 5.1 ή 7.1 setup αλλά σίγουρα καλύτερο από το TV speaker.

Εγώ έχω συνδέσει το PS3 με τα Logitech Z-5400 μέσω οπτικής ίνας.
 
Σίγουρη αγορά, αφού ακούω μουσική μεσω ps3 (τα mp3 μου)
 
Αλλη μια επιλογη για surround sound και stereo 7.1 απο την Sony.

Kαι let's face it you look cool φορωντας τα.

Many more of your favorite franchises, such as Killzone and Gran Turismo, were also designed for surround sound audio. Featuring 7.1 virtual surround sound, the Wireless Stereo Headset lets you hear all the minor in-game audio clues clearly, whether you are in a firefight in a first-person shooter game or racing for the checkered flag.
5763459370_a4680418b1.jpg


PlayStation Blog
 
2.1 channels, 10watt left-right, 30w sub για 199 euro? Μου φαίνεται κοροϊδία. Με τα ίδια (και λιγότερα) λεφτά παίρνεις ένα μικρό home cinema set ή ένα πραγματικό 5.1 σύστημα ηχείων από logitech ή Creative και κάνεις την δουλειά σου πολύ καλύτερα. Μην δώσεις λεφτά για κάτι μόνο και μόνο επειδή το πλασάρουν σαν αξεσουάρ του PS3.

Με λιγότερα από τα μισά χρήματα παίρνεις πραγματικό 5.1 και σχεδόν στα ίδια κυβικά όπως αυτό:

http://www.logitech.com/en-gb/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/7191

Mε λίγα παραπάνω (και πάλι λιγότερα από το sony σύστημα) παίρνεις πολύ πιο ισχυρό 2.1 channel όπως αυτό:

http://www.logitech.com/en-gb/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/7321
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Well εγω το headshet δεν θα το παρω για αυτον τον λογο,μου αρεσουν τα ασορτι μαμισια branded consoles peripherals να κανουν παρεα στην κονσολα μου.

Δεν θα το παρω γιατι δεν εχει υποστηριξη σε bluray και dvd και 99 ευρω μονο για τα games δεν αξιζει.
 
Πίσω
Μπλουζα