PsP Firmware Update [To Do it or Not]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Το πηρα αποφαση θα το κανω ,εχω το fat μοντελο το πρωτο που βγηκε και εχω να του κανω update απο τον καιρο του Νωε για λογους που ολοι καταλαβαινετε.

Ειμαι στην 1.50 version Και με μαιμουδιες φτανω την 2.71!!

Οσονουπω το συνδεω με το Ps3 και πατω μαγικο κουμπακι ονοματι update,βαρεθηκα να το εχω σε προϊστορικο firmware update με ανταλαγμα ορισμενους emus,θελω επιτελους να δω τι ειναι αυτο το remote play ,θελω να κατεβασω απο το stores πραγματα θελω να το φερω 7 γενεες μπροστα.

Ολο λεω θα το κανω και ολο κανω πισω,στο κατω κατω ανταλασω το UAE με ολα αυτα http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Portable_system_software

Yπεκεψα στα κελευσματα της Sony,το θηριο με κερδισε!!

Εχετε λιγες ωρες να με σταματησετε.

Ενα μη αρκει. :D
 
(ρυθμικά)πηηηηηηηηηηηδααααααααα πηηηηηηηδαααααααα πηηηηηηηηηηηηδαααααααα
 
Δεν μπορώ να αναλύσω στο παρόν forum, αλλά MH ! MH ! MH !

...και δεν είμαι καθόλου noob - as ! Το PSP είναι προέκταση του εαυτού μου ! LOL !

OOOOOOOOOOOOOOOΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ (και ακόμα περισσότερα)....... και με άλλους τρόπους !!!! ΗΕ!ΗΕ!ΗΕ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη,μη!!!!

Επειδή ένα μη ποτέ δεν είναι αρκετό!
 
Mη το κάνεις!!!! εγώ το έκανα μόνο και μόνο για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το action replay (μπορείτε να με βρίσετε ελεύθερα για τη κίνησή μου,το αξίζω!) και το μετάνιωσα αμέσως γιατί είχα ξεχάσει ότι οι emulators δεν λειτουργούν σε επίσημο firmware :(

πάντως μπορείς να βάλεις νεότερο custom firmware πολύ εύκολα,δεν χρειάζεται να μείνεις στο 2.71.
 
Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ krem13....από το στόμα μου το πήρες !!
 
Ευχαριστω πολυ ,μαλλον με συνεφερετε,δεν θα διαλεξω το ευκολο δρομο θα το ψαξω για νεοτερο custom firmware και ας μην ειναι το τελευταιο.

Αν και η αλλη επιλογη ειναι τοσο ευκολη.

Καντο μου φωναζει η Σονυ ενα κουμπακι θα πατησεις και θα κατεβαζεις και psone παιχνιδια με 5 ευρωπουλα μονο,καντο θα εχεις demo και ωραια themes ,θα αποκτησει flash ο browser σου ,θα εχεις και καινουργια wallpapers.

Κρατω ακομη,ως ποτε ........ :xm:
 
Μπορείς να το φτάσεις μέχρι την έκδοση 5.50 πάντως και να έχεις και τους αγαπημένους σου Emulators μαζί ;)
 
κάντο και μετά θα ανοίξουμε θρεντ πως θα κάνεις downgrade και απαγορεύεται και απο το φόρουμ η κουβέντα. νομίζω όμως οτί μπορείς να πας σε πολύ πιο καινούριο CF.
 
Επειδη μας διαβαζουν και καινουργιοι εδω μεσα δεν προκεται να μιλησουμε για τον τροπο που γινονται τα downgrade και τα Upgrade αλλα για το ποσο τα θελγητρα της Σονυ, με τα συνεχη firm updates της τα οποια προσφερουν πληθωρα νεων λειτουργιων με απωτερο σκοπο παντα να χασεις τα homebrew και να εχεις ενα κλειστο συστημα ,ισοσκελιζει το ενα το αλλο!!

Δηλαδη με λιγα λογια minis VS emus.
 
Δηλαδη με λιγα λογια minis VS emus
Εννοείται emus! είναι τα μόνα που μπορούν να σου προσφέρουν εγγυημένη διασκέδαση (από τη στιγμή που θα έχεις βάλει παιχνίδια που ξέρεις).Δεν λέω,καλά είναι και τα minis αλλά είναι μεγάλο ρίσκο να αγοράσεις κάτι που μπορεί τελικά να αποδειχτεί πατάτα.
 
Μα μπορείς να παίξεις και minis...με τον "δύσκολο" τρόπο ! ;-P
 
Κανε ο,τι έκανε ο φίλος μου ο Φαιδων. Αγορασε δευτερο για αυτο το σκοπο της αναβαθμισης και ασε το παλιο ως εχει. Αλλωστε χρειαζεται μια πλατφορμα πειραματισμου.
 
Το psp χωρίς custom firmware είναι ferrari με τιμόνι απο yugo. Just dont do it. Και φυσικά δέν υπάρχει λόγος και για 2ο psp. Κάποια στιγμή το έκανα, αλλα εν τέλει κράτησα το καλό και πιστό fat.
 
χεχεχε μην το κανεις.. αν και νομίζω θέλει μια διαδικασία με pandora battery για το fat
 
Συνεχιζω αυτο το ποστ (μετα απο 2+ χρονια) γιατι εχω το ιδιο θεμα, μην ανοιγω καινουργιο θρεντ.

Στο psp παιζω μονο 2 παιχνιδια που μου αρεσουν και μερικους emulators ετσι για πλακα.

Τα 2 παιχνιδια τα εχω αυθεντικα σε δισκακια, αλλα επειδη το psp εχει καποιο custom firmware, τα παιζω

απο την καρτα DUOPRO που ειναι γραμμενα. Oλα καλα, τιποτε "παρανομο".

Πηρα λοιπον χθες το ghost of sparta, να δω τι λενε και τα god of war στο PSP. Βαζω το δισκακι και μου γραφει

οτι για να το παιξω, πρεπει να αναθμισω το firmware που εχω (3.61 νομιζω) στο πιο καινουργιο που εχει το παιχνιδι

μεσα, νομιζω το 6.70κατι. Εαν το κανω, το psp θα συνεχισει να παιζει το 2 παιχνιδια που εχω στην καρτουλα ή θα

μου ριξει κανα μηνυμα για παρανομο software κτλ ?(που δεν ειναι παρανομο, εχω τα original).

Να κανω την αναβαθμιση?

Φυσικα εχω παντα την εναλλακτικη (και νομιμη) λυση να κατεβασω το ghost of sparta απο το ιντερνετ και να το βαλω

στην καρτα, αλλα απο την μια δεν χωραει στην καρτα και απο την αλλη βαριεμαι το κατεβασμα, και γενικα ποτε δεν κατεβαζω.

Απλα σκεφτομαι οτι τελικα η σονυ οδηγει καποιους σαν εμενα να σκεφτονται οτι "λαθος μου που πηρα το original".
 
5.00 λογικά έχεις, όπως και να έχει, θα το χάσεις το homebrew με το update mike, οπότε μήν το κάνεις. Κράτα το κουτάκι και παίξτο απο την memory.

A, και το Ghost of Sparta είναι παιχνιδάρα !!!
 
Όπως είπε και ο Other_reality, λογικά στο 5.00 θα είσαι. Αν όχι, μπορείς να πας με ασφάλεια μέχρι το 5.00 - αν δεν απατώμαι εκεί έμεινε και το δικό μου και παίζω χωρίς πρόβλημα.

Κρατάω μια αμφιβολία, να το κοιτάξω μόλις πάω σπίτι & να ποστάρω σίγουρα.

Γενικά, συνηθίζω -ειδικά στο psp- να αφήνω την Kambia να το αναβαθμίσει, μόλις με πει ότι βγήκε η επόμενη! :p :D
 
@ other_reality : και πως θα παιξω το god of war, εαν δεν κανω αναβαθμιση?

να το κατεβασω και να το γραψω σε καρτα? δεν νομιζω να γινεται να το γραψω

απο το αυθεντικο δισκακι σε καρτα.

Θα σας πω και τι firmware εχω και τι εχει μεσα το παιχνιδι, μαλλον αυριο.
 
Εγώ πάντως το έχω ενημερώσει με το official. Κάποτε είχα δοκιμάσει κάτι SNES emulators, αλλά μιάς και δεν έπαιζα πολύ το γύρισα στο official.

Οι σειρήνες της SONY με κέρδισαν!!
 
Πίσω
Μπλουζα