PSP Help!!!

plintiriopiaton

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
249
Αντιδράσεις
7
γνωρίζει κανένας από PSP? το έχω στα χέρια μου βάζω το MIDWAY ARCADE TREASURES και μου ζητάει να κάνει αναβάθμιση από το ver 2.00 σε 2.60 αλλιώς μουλαρώνει και δεν το παίζει. άλλα παιχνίδια τα παίζει....τι να κάνω κάποιος μου είπε να μην κάνω αναβάθμιση γιατί με κάποιο τρόπο μπορεί να παίξει και "άλλα" παιχνίδια που ενδεχομένως δεν παίζουν οι άλλες εκδόσεις....HELP!!!
 
Πρέπει να το κάνεις υποβάθμιση σε 1,5 version και μετά να εγκαταστήσεις την 3.40ΟΕ-Α. Είχε αναλυτικά τον τρόπο στο pspgr.uni.cc αλλά τώρα είναι off. Πρέπει να έχεις το umd gta liberty
 
Νομιζω πως μπορω να βρω και να σου δανεισω για να κανεις την δουλεια αυτη το συγκεκριμενο παιχνιδι οπως επισης και αν δεν βρεις απο αλλου και τις οδηγιες για την διαδικασια αυτη :thumbup:
 
ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί άρχισα να γουστάρω.απλά να μου πεις η να διαβάσω πως να τα κανω όλα αυτά....
 
Aααχχχχ... οι γνωστή παρωδία των firmwares του psp
 
H αληθεια ειναι οτι το psp ειναι λιγο δυσκολο στην αρχη για καποιον νεο αλλα και τι δεν ειναι ,το θεμα ειναι οτι μολις παρει μπρος δεν το πιανει τιποτα. :thumbup:

Σαν το PS3 μολις του περασεις linux ενα πραγμα. :D
 
πρέπει να διαβάσεις για να μη κανεις καμια ζημια στο PSP.

δεν είναι τόσο δύσκολο όσο δείχνει κανε υπομονή και διάβασε,

αν το πετύχεις το downgrade τότε θα έχεις ένα παραμυθένιο εργαλείο στα χερια σου.

δυστυχώς δεν έχω το χρόνο να σε βοηθήσω εγώ..ποστάρω λοιπόν..

Firmware 2.80-to-1.50 (Easy Downgrader) Guide : http://www.psp-vault.com/Article800.psp

http://forums.qj.net/f-psp-hacks-9/t-guidethe-ultimate-downgrader-guide-90916.html

http://www.pspdowngrader.com/PSP_Downgrade_Guide.html

&

The Best PSP Hacker :

http://www.dark-alex.net/
 
που θα βρω ακρη ΟΕΩ!!!

ευχαριστώ για την βοήθεια σας αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τι να κάνω.Προσπαθώ να διαβάσω αυτά που λένε διάφορα φόρουμ αλλά από που να αρχίσω και πως να συνεχίσω. Το GTA Liberty unpached το χρειάζομαι η με κάποιο πρόγραμμα το περνάω μέσω USB? έχω τώρα 3.03 version και θελω να πάω στο 1.5 πουθενά δεν βρήκα άκρη. Αν υπάρχει χρόνος από κάποιον να με βοηθήσει ας μου στείλει μήνυμα....κάτι πρέπει να κάνω με αυτό το πραγματικά όμορφο μηχάνημα...
 
Πέτα το να ξενοιάσεις, το παλιόπραμα :tease:
 
σε ευχαριστώ ΑΝΕΜΟΣ ήταν πραγματικά πολύτιμη η βοήθεια σου τώρα το μόνο που πρέπει να βρω είναι ένα unpatched GTA liberty city...έχεις δίκιο gtsamour τον μπελά μου βρήκα αλλά είναι ωραίος μπελάς δεν μπορείς να πεις...αλλά τι κουπί τραβάω...!!!πραγματικά σας ευχαριστώ όλους, αρχίζω την διαδικασία!!!
 
Mην ακους κανενα τα καλα ερχονται σε λιγο και σε σουπερ οθονη widescreen που βγαζει ματια. :thumbup:
 
Καμμένα pixel βγάζει αλλά περί ορέξεως.... :D
 
Eσυ ησουν χτες πανω απο τo psp μου και μετραγες τα pixel και ελεγα ποιος ειναι.:biglaugh:
 
το έχω ένα χρόνο + δεν έχει ούτε subpixel καμένο.. ftou-ftou..

και πραγματικά μετά το downgrade και το custom firmware D-A που θα του περάσεις..(οπωσδήποτε) θα ξεκουραστείς και θα έχεις ξεκλείδωτο το PSP σου for ever.
 
Εννοειται ουτε εμενα αλλα βλεπεις υπαρχουν και οι επαγγελματιες pixeloμετρητες. :D
 
μα όλα καίνε pixel.. αν είναι να καούν θα καούν..

και τα DS ουκ ολίγα έχουν κάψει pixels...
 
Αν σε παιρνει βαλε του και μια τετοια και φουλαρε την isos ,roms, ταινιες και οτι τραβαει η ορεξη σου. :thumbup:

mms4y8gb.jpg
 
παιδιά η λύση πού βρήκα λέγεται 70 Ε και περιλαμβάνει 160 παιχνίδια...και υποβάθμιση της έκδοσης του σε 1.5. και μετά αναβάθμιση σε κάτι που θα βλέπω και άλλα πράγματα και θα παίζω και emu απλά τι μνήμη να πάρω γιατί τώρα έχω 32 και που θα βρω κάποια emu? Αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει η αντιπροσωπία δίπλα είναι όπως και το Ε-ΒΑΥ έτσι λέγανε και για το τσιπάκι ήχου του C64 και το έχω ζωή να χει 25 χρονιά....νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά του...
 
παιδιά η λύση πού βρήκα λέγεται 70 Ε και περιλαμβάνει 160 παιχνίδια...και υποβάθμιση της έκδοσης του σε 1.5. και μετά αναβάθμιση σε κάτι που θα βλέπω και άλλα πράγματα και θα παίζω και emu απλά τι μνήμη να πάρω γιατί τώρα έχω 32 και που θα βρω κάποια emu? Αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει η αντιπροσωπία δίπλα είναι όπως και το Ε-ΒΑΥ έτσι λέγανε και για το τσιπάκι ήχου του C64 και το έχω ζωή να χει 25 χρονιά....νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά του...
 
Πίσω
Μπλουζα