PSP- Sega CD / Mega CD emulator!

Anemos

RetroActive
Joined
21 Απρ 2007
Μηνύματα
315
Αντιδράσεις
0
Ένας ολοκαίνουριος emulator έρχεται να εξομοιώσει όπως υπόσχεται το Sega CD / Mega CD !

Σε λίγο τα νεότερα μετά από τις δοκιμες μου πιθανά να τον έχετε στο πιάτο.. εεμμ .. στο PSP σας,μαζί με δοκιμαστικά games!

Αυτό θα μου πάρει λίγο χρόνο μιας και τα backup του Sega CD ,από τα games του είναι μεγάλα σε MB.

SEGA-CD.jpg
 
Τα νέα είναι πολύ καλά!

Έχω παίξει ήδη το AfterBurner για SegaCD και μπορώ να πω ότι το emulator έχει gamplay 100% full speed με ήχο!

περισσοτερα στο φορουμ μας..
 
Να σημειωθεί πως πρόκειται για τον γνωστό από τα smartphones/pocket pc κινητά PicoDrive...

Έχει κυκλοφορήσει και στο GP2X.
 
Αν και παλιό το θέμα, μιας και πρόσφατα δοκίμασα τον εν λόγω εξομοιωτή, ας ανακοινωθεί ότι όντως πρόκειται για τον PicoDrive και εγώ ήδη παίζω snatcher και sonic cd στο psp μου. Κατεβάστε το από εδώ και ακολουθήστε τις οδηγίες στο εσωκλειώμενο readme.

Περισσότερα στο site του δημιουργού.

Μια μικρή γεύση από φωτογραφίες:

pico1gy9.jpg


test10eh4.jpg
 
Δηλαδη θα παιζουμε "rebel assault" και "road avenger" στο psp και μεσω αυτου στην big screen tv μας .:eek:
 
προσωπικά δεν είχα πρόβλημασε κανένα παιχνίδι με τον προσωμοιωτή Gens . Όμως ένα πράγμα με μάρανε : δεν μπορούσες να σώζεις σε πραγματικό χρόνο (αν και μπορούσες για τα παιχνίδια του Mega Drive) . Με τον συγκεκριμένο , είναι δυνατόν να αποθηκευτούν παιχνίδια ;
 
AARDVARK to Rebel Assault προς το παρόν δεν υποστηρίζεται είναι λίγα βεβαια αυτά που δεν υποστηρίζονται

iliekaterΑν εννοείς τα save-states μια χαρά παίζουν

Αλλα και σε κανένα DGen emulator δεν υπάρχει πρόβλημα.. μήπως είχες κανένα πολύ παλιά έκδοση
 
Ο τελευταίος που χρησιμοποίησα , ήταν ο Gens 2.12b . Χάρη σ'αυτόν τελείωσα το Snacther ! Μάλιστα όταν το έπαιξα ήταν 2004 και μέχρι τότε ούτε που το ήξερα αυτό το παιχνίδι ! Βέβαια αυτό είναι μία άλλη ιστορία (όπως έλεγε και ο [μοναδικός] ιστορικός του Κόναν - μα καλά , πού τα κατεβάζω όλα αυτά ; ) .
 
Μάλλον δε μιλάς για το PSP e?

Εδώ μιλάμε για PSP Sega Genesis emulator ο last είναι ο Dgen 1.70 και πάει μια χαρά στο PSP πάντα..
 
Βρε συ , έχεις δίκιο , τώρα το πρόσεξα . Συγνώμη . Εγώ και το μεγάλο μου στόμα ...
 
παιδια υπαρχει κανενας emulator να στο psp στο να παιξεις και παλι το mario bros?Αν

ναι και πως τον εγκαθιστα κανεις βημα-βημα?
 
Δεν έχει βήμα βήμα.. αν έχεις custom firmware απλά περνάς copy - paste τον SnesTYL και βάζεις το mario bross rom από το Snes,και παίζεις και με full speed.

Ο SnesTYL είναι απ του καλύτερους emulators για το PSP.

μιας που είσαι και user μας εδώ: http://pspemulation.condor.serverpro3.com/viewtopic.php?t=9
 
Anemos thanks το αρχειο zip απο το link εχει κωδικο (μηπως τον ξερεις?)και το κατεβασα απο αλλο site.Ενω φορτωνει σε καποιο σημειο μου βγαζει ''the game could not be started (80020148).Μηπως ξερεις γιατι?
 
εημ.. στελνεις pm σε μένα η σε moderator και σου στέλνει τον κωδικό.

Για το σφάλμα που λες.. μήπως δεν έχεις περάσει custom στο PSP σου?

Τι firmware έχεις? (custom firmware εινε π.χ 3.52 M33-4) και οχι σκετο 3.52.

τελοσπάντων.. σου στελνω το pass με πμ,και δοκίμασε τον δικό μας.. είναι όλοι τεσταρισμένοι και με όλα τα απαραίτητα μέσα.. :D
 
...Αυτό θα πει εξυπηρέτηση! :D
 
Ψηλέ.. έχεις παράπονο?

Δε σου έχω δώσει ότι έχω από DS lite? :biglaugh:
 
LOL Άνεμε, είσαι άψογος όπως πάντα! :thumbup:
 
Φιλε ανεμε εχω firmware σκετο 3.52.Τι εννοεις custom?Sorry παιδια αλλα ειναι ακομη αρχη και τωρα το μαθαινω.Και αυτος ο emulator δεν μου τρεχει τι να φταιει?
 
Πίσω
Μπλουζα