PSP Slim ή το παλιό;

vaggos88

RetroN00b
Joined
10 Ιαν 2008
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
0
kalispera paidia eimai new sto forum kai 8a i8ela tin boi8ia sas sto na epile3o psp.

na parw to palio se used etoimo me tsipaki games memory klp i na parw to slim kainourio????kai poies einai oi diafores tous??
 
το παλιό αλλά χωρίς τσιπάκι μη σε κοροϊδέψουν...ένα λειτουργικό είναι 5 λεπτά δουλειά που μπορείς να το κάνεις και μόνος σου σπίτι.
 
apo lefta pantos ta vrisko apo 100-150 euro me arketa games kai memory
 
vrika na parw to palio sxedon axrisimopoiito me 2games kai 1gb memory 115euro.

peite mou einai kala?????gia na paw aurio na to parw.

kai kt allo sundeontai kai ta 2 sto internet??
 
vaggos88 είπε:
vrika na parw to palio sxedon axrisimopoiito me 2games kai 1gb memory 115euro.peite mou einai kala?????gia na paw aurio na to parw.

kai kt allo sundeontai kai ta 2 sto internet??
φιλε χτυπα το καινουριο τα εχω και τα δυο και το καινουριο το βρισκω πολυ καλυτερο.
 
Χωρίς να έχω κάποιο PSP και αν αυτά που έχω ακούσει/διαβάσει είναι αλήθεια, το καινούργιο είναι λίγο πιο φτηνή κατασκευή για να μειωθεί το κόστος αλλά και μόνο λόγω της μεγαλύτερης αυτονομίας και της καλύτερης οθόνης που έχει το καινούργιο, θα το προτιμούσα.
 
Εγώ το πούλησα το fat (ή phat) psp με σκοπό κάποια στιγμή να πάρω το slim.

Δεν συγκρίνεται ρε παιδιά, μου είχαν δώσει ένα slim για να περάσω custom firmware και όταν έπιανα το παλιό μου φαινόταν τούβλο και βαρίδι. Το μόνο ζήτημα είναι οτι με το slim, μέχρι την ώρα που ασχολήθηκα, δεν μπορούσες να παίξεις emulators. Πιστεύω να διορθωθεί σύντομα αυτό.
 
imoun sto tsak simera na agorasw to kainourio.piga se germano kotsovolo k.a kai dn eixe kaneis pou8ena gt exoun e3antli8ei kai dn exei oute i sony mou ipan.kai kateli3a na parw to palio gt dn 3eroun pote 8a paralavoun pali
 
vaggos88 είπε:
imoun sto tsak simera na agorasw to kainourio.piga se germano kotsovolo k.a kai dn eixe kaneis pou8ena gt exoun e3antli8ei kai dn exei oute i sony mou ipan.kai kateli3a na parw to palio gt dn 3eroun pote 8a paralavoun pali
Ναι έχει έλλειψη σε όλα τα μεγάλα μαγαζιά.. αυτό έχει ειπωθεί και στο forum μας και ακόμα δε ξέρουμε το γιατί..ψάξε σε κάποιο συνοικιακό κατάστημα μήπως έχει ξεχαστεί κάποιο..

ΥΓ. A.. πάρε το παλιό με κλειστά ματια.. δε θα χάσεις..
 
Δες και έτσι, ποιο από τα μηχανήματα της Sony έχει καλύτερα πράγματα και ποιο βολικό γενικά η πρώτη φουρνιά η, η δεύτερη? PS2 (ανθεκτικότερο σίγουρα το χοντρό από το λεπτό), ανάρπαστο, PS3 (40Gb 60GB? ανάρπαστο)PS1?για πρόσεξε τα όλα....η πρώτη φουρνιά για μένα είναι καλύτερη.its your call!!!
 
Οκ ευχαριστω παιδια παω αυριο να παρω το παλιο και sorry για τα greekglish:)
 
Αν είσαι Retroplayer.. emulators και τέτοια.. όρμα !

Το Slim παίζει ένα 20% των emulators που τρέχουν στο PSP FAT
 
Giama είπε:
Για ποιό λόγο γίνεται αυτό;
Όλα τα Homebrew & emulators χτίστηκαν με βάση το 1.50 του FAT και εκεί δοκιμάστηκαν και εκεί θα συνεχίζουν προς το παρόν.

Το Slim απλά δεν εξομοιώνει σωστό το 1.50 kernel και το κάνει ας πούμε πλαγίως μέσο ενός προγράμματος E-loader και τρέχα γύρευε..
 
Προσωπικά εγώ ανάμεσα στο PSP SLIM και FAT θα πρότεινα το NINTENDO DS

XAXAXAXA

δεν είπα την κακιά λέξη (GP2X)
 
Μολις πιρα το το παλιο παιδια ειναι απιστευτη consola ομολογω πως δεν περιμενα να ειναι τοσο γα...το!!! :D

δεν θελω να το αφησω απο τα χερια μου!!!! :D
 
Τα 1000 (Fat) είχαν 32ΜΒ RAM, τα 2000 έχουν 64. Αυτό σημαίνει ότι εφαρμογές όπως skype δεν παίζουν στο παλαιό και είναι θέμα χρόνου όλοι να πάνε σε slim.
 
maxouli είπε:
Προσωπικά εγώ ανάμεσα στο PSP SLIM και FAT θα πρότεινα το NINTENDO DSXAXAXAXA

δεν είπα την κακιά λέξη (GP2X)
DS πάρτε παιδιά.. εινε σούπερ! το Lite οχι το παλιό..

απαίσια μισητά PSPακια.. χοντρά και αδύνατα..
 
Εγω σε σχεση με το slim δεν βλεπω διαφορες ρε παιδια.Eγω το παλιο psp πηρα (χτες μαλιστα),γι΄αυτο τον λογο (120 ευρω με 6 games).Τελικα αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα παραπανω για να παρεις το slim?
 
Πίσω
Μπλουζα