Puffalumps!!!

Cococinel

Retro Member
Joined
13 Αύγ 2009
Μηνύματα
196
Αντιδράσεις
29
Πρίν απο λίγο βρήκα τα Puffalumps και είμαι πολύ χαρούμενη! Βέβαια θα είμαι περισσότερο χαρούμενη όταν αποκτήσω κ αυτό που θέλω! χιχι! Αλλα οι περισσότεροι εδώ μέσα, αν όχι όλοι, γνωρίζετε το συναίσθημα! ;)

Στην πρώτη δημοτικού είχα ένα απο αυτά, όμως δυστυχώς, μάλλον του είχα πολύ αδυναμία και δεν το άφησα σε χλωρό κλαρί! λολ Δεν πίστευα πως θα το ξανάβρισκα ποτέ!! Ακόμα και σε μια φωτο. Είχατε κι εσείς? Καταρχήν, σας θυμίζουν κάτι? #) Ελπίζω ναιιιιιιιιιι!!!!
 
Είχε η αδερφή μου τέτοιο, νομίζω ότι ήταν το ροζ αρκουδάκι!

Ήταν της fisher-price απο ότι θυμάμαι....

Άπλα δεν θυμάμαι αν είχαν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα γιατί το είχε φέρει ο πατέρας μου απο εξωτερικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και το δικό μου ήταν ροζ! Μου το είχαν κάνει δώρο, οπότε δεν ξέρω σίγουρα αν είχαν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.
 
Cococinel μου δεν τα έχω δει ποτέ αυτά τα αρκουδάκια..!!! Πότε είχαν κυκλοφορήσει θυμάσαι? Και τα είχες αγοράσει από Ελλάδα ή εξωτερικό??

Πο ποοο, μάχη θα γίνει μεταξύ Φασουλέτων που ξέρω ότι σ αρέσουν και με τα puffalumps..!!! :D :p
 
χα χα χα!!! Λες?? Όχι, οι φασουλέτοι είναι το Νο1 στο Top 10 μου, αυτό δεν αλλάζει :D :D Θα ψάξω περισσότερες πληροφορίες για τα puffalumps και θα γράψω. Προς το παρόν κι εμένα μου ήρθε απότομο που τα βρήκα.. Άν θυμάμαι καλά όμως η κυριούλα που μου το είχε κάνει δώρο έμενε κάπου στο εξωτερικό, οπότε ίσως και να μην είχαν κυκλοφορήσει εδώ στην Ελλάδα.
 
θυμαμαι ενα τετοιο γαλαζιο ειχε η αδερφη μου ηταν οντως της fisher price ομως δεν τα βγαζει πια ειχαν βγει το 86 οριστε καποιες πληροφοριες που βρηκα http://en.wikipedia.org/wiki/Puffalump

ανακαλυψα και ενα καρτουν τους που ειχε βγει

http://www.youtube.com/watch?v=obLc84mbz0c
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Dead pic [edit] 

Η puffalumpy μου!!! Την απέκτησα πριν μερικές μέρες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυκλοφόρησαν από την Fisher-Price το 1986! Υπήρχαν έξι ζωάκια συνολικά: Γάτα, λαγουδάκι, σκύλος, αρκούδα, αρνί και μοσχάρι! Βέβαια στις αρχές της δεκαετίας του 90 και μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του 90 επανακυκλοφόρησαν, αλλά διαφορετικά ζωάκια: Ζωάκια της ζούγκλας, χριστουγεννιάτικα, πασχαλινά, αγίου βαλεντίνου κτλ...Το 1999 κυκλοφόρησαν ξανά, αλλά τελείως διαφορετικά (όσον αφορά το μέγεθος, χρώμα, ποιότητα κτλ) Η τελευταία φορά που κυκλοφόρησαν ήταν το 2006 και ήταν ακριβώς τα ίδια με αυτά της δεκαετίας του 80 και του 90, η μόνη διαφορά ήταν ότι ήταν μεγαλύτερα σε μέγεθος!

Cococinel είναι πολύ ωραία!!! ^


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Masquerade είπε:
Κυκλοφόρησαν από την Fisher-Price το 1986! Υπήρχαν έξι ζωάκια συνολικά: Γάτα, λαγουδάκι, σκύλος, αρκούδα, αρνί και μοσχάρι! Βέβαια στις αρχές της δεκαετίας του 90 και μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του 90 επανακυκλοφόρησαν, αλλά διαφορετικά ζωάκια: Ζωάκια της ζούγκλας, χριστουγεννιάτικα, πασχαλινά, αγίου βαλεντίνου κτλ...Το 1999 κυκλοφόρησαν ξανά, αλλά τελείως διαφορετικά (όσον αφορά το μέγεθος, χρώμα, ποιότητα κτλ) Η τελευταία φορά που κυκλοφόρησαν ήταν το 2006 και ήταν ακριβώς τα ίδια με αυτά της δεκαετίας του 80 και του 90, η μόνη διαφορά ήταν ότι ήταν μεγαλύτερα σε μέγεθος!
Cococinel είναι πολύ ωραία!!! ^


Thnx! ^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Να σε ρωτήσω κάτι.. Τα μεγέθη ήταν ίδια για όλα τα ζωάκια στις δεκαετίες '80 και '90; Μήπως ξέρεις;
 
Ναι τα ζωάκια της δεκαετίας του 80 και του 90 ήταν ακριβώς τα ίδια σε μέγεθος! Το δικό σου τι δεκαετίας είναι ? Πρέπει να είναι από τα αρχικά ζωάκια...
 
Masquerade είπε:
Ναι τα ζωάκια της δεκαετίας του 80 και του 90 ήταν ακριβώς τα ίδια σε μέγεθος! Το δικό σου τι δεκαετίας είναι ? Πρέπει να είναι από τα αρχικά ζωάκια...
Είναι απο τα αρχικά ναι! :D
 
Iωάννα βλέπω απο την φωτό ότι ταιριάζεις τα σεντόνια με τον ανάλογο φασουλέτο κάθε φορά..!! χαχα :D :p

Σήμερα ροζ σεντόνια-ροζ φασουλέτος, αύριο κίτρινα σεντόνια-κιτρινος φασουλέτος κ.λ.π..!! Σκέψου να αρχίσεις να κάνεις το ίδιο ακι με τα puffalumps..!! :p
 
makisimos είπε:
Iωάννα βλέπω απο την φωτό ότι ταιριάζεις τα σεντόνια με τον ανάλογο φασουλέτο κάθε φορά..!! χαχα :D :p Σήμερα ροζ σεντόνια-ροζ φασουλέτος, αύριο κίτρινα σεντόνια-κιτρινος φασουλέτος κ.λ.π..!! Σκέψου να αρχίσεις να κάνεις το ίδιο ακι με τα puffalumps..!! :p
χαχαχαχαχα! Θα φας ξύλο που με κοροϊδεύεις!!!!!! ^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Πες του τα Ιωαννα μου!!!! :D

Ο Μακισιμος μας οταν ξεκινησε την καταγραφη της συλλογης του αντι να βαλει ενα ωραιο λουλουδατο ή μονοχρωμο σεντονακι στον φοντο των φωτογραφιων του μας ειχε τρελλανει στην μαλλιαρη κουβερτα (που ηταν βεβαια και πολυ trendy)!!! Καναμε αμαν να τον πεισουμε να βαλει ουδετερο φοντο!!! :D
 
χα χα χα χα!!!! Ώστε μαλλιαρή κουβέρτα ε? Θα του δείξω τώρα εγώ, θα δει τι θα πάθει.. :D :D :D
 
xaxax ναι ναι όντως με ενα μαλλιαρό μεγάλο μαξιλάρι φόντο τα φωτογράφιζα...και μην σου πω οτι οι φωτογραφιες τοτε μου άρεσαν πιο πολύ...!! :D
 
Αυτό είναι το δικό μου puffalump!

Πραγματικά πολυαγαπημένο, η κύρια συντροφιά της παιδικής μου ηλικίας. Ήταν το μονάδικό που κυριολεκτικά έλιωσε στα χέρια μου!! Παρά το ότι έχει διαλυθεί τον έχω φυλάξει μέχρι σήμερα με όλη μου την αγάπη!!!

Που να ήξερε ότι στα γεράματα θα τον κάνω star? :D

DSCN3087.jpg

Η ιστορία του είναι εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?18354-%D4%EF-%F0%E1%F4%DC%F1%E9-%F4%EF%F5-Retromaniax/page3
 
ξενες διαφημίσεις για τα εν λογω κουκλιά

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας! Μου ειχε φερει κ εμενα ο πατερας μου απο Γαλλια αυτο... μετα απο πολλα χρονια και πολλες εκκαθαρισεις κ ταλαιπωρια ειναι απ τα ελαχιστα παιχνιδια που μου χουν απομεινει,φυσικα σε μετρια κατασταση κ οχι οπως της φωτο...  μου αρεσε που οταν το ζουλαγες εβγαζε μια φωνουλα που οσο πιο ποκυ το ζουλαγες τοσο πιο εντονη γινοταν!

fisherprice1992neongreenhotpinkteradactylbabywegg1.800.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα