[Pyroplast Toys] AirGam Boys

D@redevil είπε:
@ The Best: Αυτά κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα? Κάτι με θυμίζουν, αλλά ούτε χρονιά μπορώ να θυμηθώ, ούτε άλλες λεπτομέρειες!... Δεν είχα στην κατοχή μου - μήπως σε κανένα παιδικό σταθμό? Νηπιαγωγείο?
Δε θυμάμαι!... Μπορεί να θυμάμαι και λάθος!... :(
Ναι κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα!Χρονολογία δεν θυμάμαι,αλλά γύρω στο 92-93 τα είχα δει στο σπίτι κάποιων ξαδερφών μου!Πωλούνται αυτή τη στιγμή σε ελληνικό site ακριβά,20? η κάθε φιγούρα!
 
thebest20 είπε:
Ναι κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα!Χρονολογία δεν θυμάμαι,αλλά γύρω στο 92-93 τα είχα δει στο σπίτι κάποιων ξαδερφών μου!Πωλούνται αυτή τη στιγμή σε ελληνικό site ακριβά,20? η κάθε φιγούρα!
Άρα σε κάποιο μικρό αδερφάκι συμμαθητών μου, ίσως!..... Το 92-93 τελείωνα δημοτικό!

Ευχαριστώ πολύ! :)
 
Έχω την εντύπωση ότι και αυτά ήταν διπλής όψης,δηλαδή είχαν πρόσωπο και πίσω από το κεφάλι,όταν έβγαιναν τα μαλλιά και άλλαζαν εκφράσεις!Πάντως υπήρχαν πολλές φιγούρες από παλιά,που άλλαζαν πρόσωπο,δεν είναι πρόσφατο στα Playmobil,στα Lego και στα νέα Pin Y Pon!
 
Βρεθηκαν σε παλιο βιλιοπωλειο...

Αθικτα στο κουτι τους...

Ακριβη χρονολογια παραγωγης δεν εχω...

P1090930.jpg

P1090931.jpg

P1090936.jpg

P1090941.jpg

P1090950.jpg

P1100057.jpg
 
pardalotzatziki είπε:
Βρεθηκαν σε παλιο βιλιοπωλειο...Αθικτα στο κουτι τους...

Ακριβη χρονολογια παραγωγης δεν εχω...

Βλεπω οτι το εν λογω βιβλιοπωλειο εκρυβε διαμαντακια!!! :)

Καλοριζικα και αυτα!!! :thumbup:

Τα Airgam Boys κυκλοφορουσαν απο το 1976.

Οριστε και ενα link για περισσοτερο οφθαλμολουτρο...Airgam Boys.net ;)
 
stayros είπε:
Βλεπω οτι το εν λογω βιβλιοπωλειο εκρυβε διαμαντακια!!! :)
Καλοριζικα και αυτα!!! :thumbup:
Θενξ Σταυρο...

Αυτα που ειναι της Pyroplast, δυστυχως δεν γραφουν και πολλες πληροφοριες στο κουτι...

Επισης τα κουτια δεν ειναι και τοσο καλης ποιοτητας..

Και εχει δυο φιγουρες/κουτι..

Να υποθεσω οτι ηταν απο τις τελευταιες προσπαθειες της pyroplast?
 
pardalotzatziki είπε:
Θενξ Σταυρο...Αυτα που ειναι της Pyroplast, δυστυχως δεν γραφουν και πολλες πληροφοριες στο κουτι...

Επισης τα κουτια δεν ειναι και τοσο καλης ποιοτητας..

Και εχει δυο φιγουρες/κουτι..

Να υποθεσω οτι ηταν απο τις τελευταιες προσπαθειες της pyroplast?
Ειναι πιστευω πανω κατω η ιδια ιστορια οπως με τα playmobil LYRA απο την σειρα NEW.

Αλλα χρωματα απεικονιζοταν στο κουτι αλλα χρωματα ειχε μεσα.

Και αυτο γινοταν λιγο πριν κλεισει η LYRA (1986).

Eνα δυο κουτακια που εχω με Airgam Boys της Pyroplast,ακριβως το ιδιο προβλημα (αν μπορουμε να το πουμε ετσι) εχουν.
 
Hola, soy de Barcelona y estoy escribiendo un blog sobre todos los Airgam Boys, pero no encuentro mucha informaciσn sobre Pyroplast, ni de las referencias que se fabricaron, ni de su historia. En todo caso os dejo la direcciσn por si os interesa lo que llevo hehco: http://airgamboys.wordpress.com/

Saludos!
 
HOSPITALENSIS είπε:
Hola, soy de Barcelona y estoy escribiendo un blog sobre todos los Airgam Boys, pero no encuentro mucha informaciσn sobre Pyroplast, ni de las referencias que se fabricaron, ni de su historia. En todo caso os dejo la direcciσn por si os interesa lo que llevo hehco: http://airgamboys.wordpress.com/'>http://airgamboys.wordpress.com/


Μετάφραση mode on :

Γειά σας είμαι από τη Βαρκελώνη και γράφω σε ένα blog για τα Airgam Boys, αλλά δε βρίσκω πολλές πληροφορίες για την Pyroplast, αναφορές για την κατασκευή ή την ιστορία τους. Σε κάθε περίπτωση, αν σας ενδιαφέρει, αφήνω το link http://airgamboys.wordpress.com/

Χαιρετισμούς.

Μετάφραση mode off(ελπίζω να τα πήγα καλά :) )
 
Τωρα που ειδα αυτο, εχει επικοινωνησει καποιος με την εταιρια Μουστακας για να μαθει πληροφοριες για την pyroplast?
 
:) $T2eC16V,!yME9s5qGsv)BRZWkotFgQ~~60_57.JPG :)

ΏSabιis en que aρo Pyroplast empezσ a fabricar Airgam Boys?

Ξέρετε ποιο έτος άρχισε να κάνει Airgam Boys Pyroplast;

Ελπίζω να έχω κάνει καλά! #)

MOUSTAKAS.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μουστακας και Airgam ε?
 
Airgam Boys πάιδες, τα πωλούσε το Mini Market της γειτονιάς θυμάμαι. Είχα κάποιους αστροναύτες, το σεληνιακό όχημα και ένας κοκκινόφατσο εξωγήϊνο. Δυστυχώς δεν επέζησαν, το μόνο που έχει απομείνει είναι ένα διαστημικό σκάφανδρο με την εξάρτηση της πλάτης. Κλαψ! Ο εξωγήϊνος ειδικά ήταν από τις αγαπημένες μου φιγούρες γιατί πλάκωνε πάντα τα Playmobil που ήταν μικρότερα! He he, poor alien victims...
 
ΠΥΡΟΠΛΑΣΤ

Έβγαζε και τον ΜΠΑΤΜΑΝ με ταμπέλα 7toys αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας το γράψει,παραθέτω και φωτό.IMG_2469.jpg.

IMG_9761.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολύ ωραίος και ο Batman Jester21! Ξεχωριστός! Εύγε!
 
Νεα ανακαλυψη...το Νο 284 Airgam boys super stars Space series της Πυροπλαστ.

Οχημα με εξωγηινο...

Στη μια ροδα εχει γραναζι και γυρναει το ρανταρ οταν κινειται...

P1120340.jpg

P1120308.jpg

P1120320.jpg

P1120322.jpg

P1120327.jpg

P1120314.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω ρε φίλε, και έχω τον κόκκινο εξωγήινο και το κίτρινο όπλο που φαίνεται πάνω δεξιά μέσα στη σακουλίτσα και αναρωτιόμουν από ποιο παιχνίδι να είναι!!! Βέβαια το όχημα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα.Θυμάμαι απλά πως η μικρή στρογγυλή κεραία μου είχε σπάσει και την είχα γεμίσει κόλλα μπας και....

Ωραίες αναμνήσεις μου ξύπνησες ρε συ Κώστα :bow: :thanx2:
 
kingtiger077 είπε:
Πω ρε φίλε, και έχω τον κόκκινο εξωγήινο και το κίτρινο όπλο που φαίνεται πάνω δεξιά μέσα στη σακουλίτσα και αναρωτιόμουν από ποιο παιχνίδι να είναι!!! Βέβαια το όχημα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα.Θυμάμαι απλά πως η μικρή στρογγυλή κεραία μου είχε σπάσει και την είχα γεμίσει κόλλα μπας και....Ωραίες αναμνήσεις μου ξύπνησες ρε συ Κώστα :bow: :thanx2:
Χαιρομαι που συμπληρωσα ενα κενο στις αναμνησεις σου.... :wave: :wave:
 
Pardalotzatziki, ¿podrνa utilizar una de tus imαgenes de la referencia 284 para mi recopilaciσn de Pyroplast?

Pardalotzatziki, θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει μία από τις φωτογραφίες σας για το 284 Pyroplast αναφοράς για τη συλλογή μου;

http://airgamboys.wordpress.com/2013/09/05/espacio/

Thanks!
 
Πίσω
Μπλουζα