Quiz

Chris27

RetroN00b
Joined
25 Φεβ 2014
Μηνύματα
829
Αντιδράσεις
995
Δεν βρικα ενοτητα για quiz games, Θεωρισα οτι ταιριαζει περισσοτερο στην επιδεξιοτητας. Ο νοων νοειτω η word to the wise, για οσους γνωριζουν κι αρβανητικα.
Λοιπον σας εχω ενα παιχνιδακι κουιζακι, καλα μου συνφορουμιτακια, και θα σας παρακαλουσα να απαντησετε αυθορμητα, χωρις να ψαξετε σε εγκυκλοπαιδιες ιντερνετια κτλ. Πλακιστα κανουμε εδω να γελασουμε, δεν παμε για το πρωταθλημα.
Ζητημα Α. Αν δεν ειχαμε δεντρα, δεν θαχαμε και χαρτι να γραψουμε. Σωστο/Λαθος?
Ζητημα Β. Γνωριζεται τον Γιαννη Μουρτζοπουλο και τι τον εκανε διασημο?
Ζητημα Γ. Γνωριζεται την Μονικα Λεβινσκι και τι την εκανε διασημη?

Οχι δεν ισχυει το διαλλεγω 2/3 ζητηματα. Αφηστε αυτα που ξερατε στο γυμνασιο. Απανταμε και τα τρια. Κι οσοι δεν απαντησετε, νο προβλεμ και παλι φιλοι θαμαστε
 
Α. Λάθος. Οποιαδήποτε μορφή κυτταρίνης μπορεί να γίνει χαρτί (πολύ καλό είναι το χαρτί από βαμβάκι). Χώρια οι περγαμηνές οι οποίες δεν είναι καν vegan.
Β. Ναι διότι μόλις τον έψαξα στο Google. Σε λίγο θα τον ξεχάσω αφού δεν έχω λόγο να τον ξέρω.
Γ. (α) Ναί. (β) Ένα πούρο.
 
Πιστεψε με, αληθεια δεν εχω κανενα λογο να ξερω τον Dr ΠΑΠ, αλλα θα τον θυμαμαι μεχρι να παιθανω γιατι το test του εχει σωσει χιλιαδες γυναικες και με εκανε να νιωθω υπερυφανος που μια Ψωροκωσταινα εβγαλε τετοιον ανθρωπο. Και ευτυχως δεν ειναι ο μονος.
Ιντερνετ/εγκυκλοπαιδιες δεν περνανε ειπαμε. Η ερωτηση θεωρειται ως μη απαντηθησα. Να επανελθετε τον Σεπτεμριο για επανεξεταση, αγαπητε. Στην Χημεια περνατε και με πολυ καλο βαθμο.
Ομως αν εβλεπε η μαμα Ελεφαντινα το γραπτο σας, θα σας μαλωνε διοτι μολις καταστρεψατε το κουιζακι. Σας ρωτησαμε τι ωρα ειναι κι εσεις, εκτος αυτου, μας ειπατε και πως λειτουργει το ωρολογιον. Οποτε παπαλα ενδιαφερον. BTW η ακριβης απαντηση στο Γ β ειναι "μια FiFa". H απαντηση σας θεωρειται σωστη βεβαια. Αρκετα ενημερωμενο σας βρισκω, οσον αφορα τη Μονικα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επιμένω περί πούρου. Αυτή η λεπτομέρεια μαζί με την κακή συνήθεια της νεαράς (τότε) Μόνικας να μην πλένει καλά τα φουστάνια της ήταν που κάνανε το σκάνδαλο πιο αστείο. Αλλά πώς να μην είμαι ενημερωμένος? Στην Αμερική ζούσα τότε.

Αναγνωρίζω βεβαίως ότι δεν απάντησα στη Β γι' αυτό άλλωστε ομολόγησα ότι τον γκούγκλισα αλλά αν ο κ. Μουρτζόπουλος είχε κάνει κάτι αντίστοιχα του Dr. Παπ τότε βεβαίως θα έπρεπε να τον ξέρω και να τον προσκυνάω. Μόλις ανακάλυψα όμως ότι σε κάποιον από τους σκληρούς μου αναπαύεται "Το Ποτάμι". Δεν το έχω ακούσει ακόμη αλλά θα φροντίσω να τον ακούσω σήμερις και μετά θα αποφασίσω αν αξίζει να του αφιερώσω ένα από τα ελάχιστα εναπομείναντα διαθέσιμα ντουλαπάκια της μνήμης μου.
 
α.δεν γνωριζω αλλα απαντω,δηλαδη μολις απαντησα
β.δεν γνωριζω κανεναν με αυτο το ονοματεπωνυμο,ουτε διασημο αλλα ουτε και ασημο
γ,αυτη η ερωτηση μου φαινεται πανευκολη,εκτος αν εχει παγιδα,ενας λεκες
 
Ιωαννης Μουρτζοπουλος, καθηγητης πανεπιστημιου Πατρας, βρηκε τον αλγοριθμο της ψηφιακης ισοσταθμισης , εφαρμογη του οποιου εχει γινει στην ηχητικη εγκατασταση του Μεγαρου μουσικης Αθηνων. ΟΚ δεν εχει σωσει κοσμο, αλλα εξ ισου συμαντικος στον τομεα του.
 
Ιωαννης Μουρτζοπουλος, καθηγητης πανεπιστημιου Πατρας, βρηκε τον αλγοριθμο της ψηφιακης ισοσταθμισης , εφαρμογη του οποιου εχει γινει στην ηχητικη εγκατασταση του Μεγαρου μουσικης Αθηνων. ΟΚ δεν εχει σωσει κοσμο, αλλα εξ ισου συμαντικος στον τομεα του.
το οτι δεν τον γνωριζω εγω δεν λεει κατι,μπορει να ειναι σημαντικη προσωπικοτητα.βεβαια αυτο που εκανε δεν το κατανοω,ειμαι αδαης σαυτα
 
Aλλη μια ερωτησουλα μπορω? Μπορω!
-Πως λενε οι Φιλλιπινεζοι στα αγγλικα 555,50?
 
Όπως όλοι, θα απαντούσα ο αφελής.
 
το οτι δεν τον γνωριζω εγω δεν λεει κατι,μπορει να ειναι σημαντικη προσωπικοτητα.βεβαια αυτο που εκανε δεν το κατανοω,ειμαι αδαης σαυτα
Η αληθεια ειναι οτι παρ' ολο που ειμαστε ακομα ψωροκωσταινα στην νοοτροποια εχουμε βγαλει σημαντικοτατες προσωπικοτητες σε πολλους τομεις
 
Λογικα η φραση ειναι "five huntret fifty five and fifty" αντικαταστηστε τα f με p οπως κανουν οι Πιλλιπινεζοι και δοκιμαστε να πειτε την φραση. Οσα περισσοτερα 5αρια προσθεσετε τοσο περισσοτερο θα γελασετε
 
Ο πρόεδρος της αμερικης λέγεται POTUS. (President Of The United States). Το αντίστοιχο στα ελληνικά λέγεται ¨ Πρόεδρος Ηνωμενων Πολιτειών Αμερικής ¨
 
Πίσω
Μπλουζα