RΑΜΒΟ is back

Κλεινει τους λογαριασμους του με το Χολλυγουντ ο Sly...με τα Rocky το αποτελεσμα ηταν πολυ πολυ καλο, για τα Rambo εχω καποιες αμφιβολιες αλλα σαν καλος Slyfan θα περιμενω. Thanx Τασο για το Link.
 
άρε σταλονε γέρασες και εσύ.... καλά στο χολυγουντ ξέμειναν από ιδέες ?
 
Έχουν ξεμείνει εδώ και χρόνια.

Προσωπικά πάντως, προτιμώ να βλέπω τον Sly παρα άθλια remakes καλών γιαπωνέζικων ταινιών ;)

P.S. Βγάζουν το remake του "The Eye" τώρα. Ποιος ξέρει τί θα δούν τα μάτια μας πάλι...
 
Προσωπικά δε μου άρεσε το Rocky VI (όχι πως ήταν βλακεία , αλλά περίμενα περισσότερο , πιο πολύ μάλιστα περίμενα κάτι που να δένει . Πού ακούστηκε ξανά να ξαναπαίξει κάποιος μποξέρ σε ηλικία 50 ετών; !) , οπότε εύχομαι το Rambo να είναι καλλύτερο .
 
Γουσταρω Rambo με ολα :diablotin:

Πισω και σας εφαγε :thumbup:

Ρε Telamona τι εγινε με εκεινο το φιλικο ρετρο ματσακι? :D
 
Εγω παλι, επειδη εχω ακουσει (και δει) 50αρηδες πυγμαχους να γονατιζουν Παγκοσμιους Πρωταθλητες το βρηκα πολυ φυσικο αυτο που ειδαμε στο Rocky Balboa - και για μενα ηταν το καλυτερο δεσιμο και τελειωμα που μπορουσε να γινει. Υποκειμενικο οκ.

Ενδεικτικα

Regaining the heavyweight titles

In 1994, Foreman once again went for the world championship, after Michael Moorer had beaten Holyfield for the IBF and WBA titles. Foreman was trailing on all scorecards when he suddenly knocked out Moorer in the 10th round on November 5 in Las Vegas, Nevada. With this, Foreman broke two records: He became, at the age of 45, the oldest fighter ever to win the world Heavyweight crown, and, 20 years after losing his world title for the first time, he broke the record for the fighter with the most time in between one world championship run and the next.

George had apparently lost some speed in the ring since his first retirement, but still had the frightening power. He relied, once again, on that strength to defeat his opponents, along with a much more relaxed style in the ring and a punishing jab.

Shortly after the Moorer fight, Foreman was stripped of the WBA title because he refused to fight mandatory opponent Tony Tucker. He then went on to beat Axel Schulz of Germany to retain his title, by a 12-round majority decision. This verdict was very controversial, and the IBF ordered an immediate rematch to be held in Germany. Foreman refused to travel to Germany, and in the process, was stripped of the title.

In 1996, Foreman returned to Tokyo, where he beat Crawford Grimsley by a 12-round decision, and in 1997, he also beat Lou Savarese by decision. After the WBC decided to give the winner of his fight with Shannon Briggs a title shot against world champion Lennox Lewis, Foreman and Briggs fought, Briggs winning a very controversial 12-round majority decision. After this bout, Foreman announced his retirement.

Second retirement

Foreman planned to box a return bout against Larry Holmes in 1999. The bout was scheduled to take place at the Houston Astrodome on pay per view. The fight was to be billed as "The Birthday Bash" due to both fighters' upcoming birthdays. Foreman was set to make 10 million dollars and Holmes was to make 4 million dollars. However, negotiations fell through and the fight was cancelled. Immediately after the cancellation of the bout, Foreman said he had no plans to resume his career as a boxer. He announced in February 2004 he was training for one comeback fight, but his plans were stopped by his wife.

Αυτα και αλλα γραφει η wikipedia για τον George Foreman...

Shadow δεν εχω ξεχασει τι υποσχεθηκα απλα παω με πολυ αργους ρυθμους τωρα λογω δουλειας...Σακους θα αρχισω την αλλη βδομαδα για να καταλαβεις...τεσπα το RetroFighters θα γινει σιγουρα - αλλα το βλεπω για καλοκαιρακι :thumbup:
 
Η ιστορια του George Foreman ειναι ακρως ενδιαφερουσα...

Στις αρχες της δεκαετιας του 70 ηταν κατι πρωτογνωρο για το επαγγελματικο μποξ.Φοβερη σωματικη διαπλαση και απιστευτη δυναμη.Ολοι θεωρουσαν οτι δεν μπορουσε να χασει απο κανενα.Μαλιστα το '73 πηρε τον τιτλο του πρωταθλητη σκορπιζοντας τον Joe Frazier σε ενα ή δυο γυρους (δεν θυμαμαι)

Την επομενη χρονια προκληθηκε απο τον 30αρη πια Muhhamad Ali και ο αγωνας αποφασιστηκε να γινει στο Ζαιρ.Ο Μ-Α παρολο που ηταν ομιλιτικοτατος πριν τον αγωνα (οπως παντα) φαινοταν οτι κατα βαθος τον φοβοταν και ολοι ειχαν τον Foreman σαν τον σιγουρο νικητη.Ο αγωνας (γνωστος και ως Rumble in the Jungle) εξεληγχθηκε σε συνεχες σφυροκοπημα του Foreman στον Ali με τη διαφορα οτι ο δευτερος σε αντιθεση με τους υπολοιπους αντιπαλους του Foreman, αντεξε και οταν πλεον ο Foreman εξαντληθηκε, ο Ali τον ξαπλωσε....Ο κοσμος ξεσπασε σε πανηγυρισμους αφου ο Ali εξεφραζε τους Αφρικανους (γενικα τη μαυρη φυλη)

ενω ο Foreman τις ΗΠΑ....(ειχε και κοινωνικες προεκτασεις ο αγωνας, αν και αδικα παρουσιασαν τον Foreman σαν τον "κακο" αφου ηταν πολυ cool τυπας. Απλα ετυχε να παιζει με τον Ali ο οποιος ειχε ευθεως ερθει αντιμετωπος με τις κυβερνησεις των ΗΠΑ)

Δεν καταφερε να ξεπερασει την ηττα αυτη και μετα απο λιγο καιρο αποσυρθηκε, για να επιστρεψει προς τα τελη τηε δεκαετιας του 80 σιγα σιγα με αποκορυφωμα το 94 οπου ξανακερδισε τον παγκοσμιο τιτλο σε ηλικια 45 ετων.Πραγματικα μοναδικο φαινομενο....

Προτεινω να βρειτε και να δειτε τον αγωνα του με τον Ali (Rumble in the Jungle) και ενα καταπληκτικο ντοκυμαντερ για την συγκεκριμενη αναμετρηση το When We Were Kings.....
 
Δικος μας και ο Stormwatch , nice :thumbup:
 
Πόσο χρονών είναι ο Stallone σήμερα?

Πόσο ο Σβατζενέκερ?

Ξέρετε?
 
Πω πω ! ... Εγώ , παιδιά , τα πέρνω πίσω τα λόγια μου .

Όσο για τις ηλικίες , έχουμε και λέμε :

Σταλλόνε : 60 χρονών (στις 6 Ιουλίου κλείνει τα 61)

Σβαρτζενέγκερ : 59 χρονών (στις 30 Ιουλίου κλείνει τα 60)
 
Πω πω ! ... Εγώ , παιδιά , τα παίρνω πίσω τα λόγια μου .

Όσο αφορά τις ηλικίες , έχουμε και λέμε :

Σταλλόνε : 60 (στις 6 ιουλίου κλείνει τα 61)

Σβαρτζενέγκερ : 59 (στις 30 ιουλίου κλείνει τα 61)
 
Σωστος με τα γενεθλια ο iliekater :thumbup:
 
Το παραδειγμα με τον ξενο μποξερ ειναι μια σπανια περιπτωση.Οπως και να εχει ηταν 50 ετων.Ο Σταλονε ειναι 60.....Το Ροκυ 6 για μενα ηταν μια αποτυχια,θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο,να ειχε κοινωνικες προεκτασεις(η ψυχολογια των παλαιμαχων παγκοσμιων πρωταθλητων οταν ειναι πια στο περιθωριο)να ειχε αναδρομες στα προηγουμενα Ροκυ και γενικα να μην ηταν ξαναζεσταμενο φαγητο οπως και εγινε..

Οσο για το Ραμπο 4....Πιστευω οτι θα ειναι κατι αντιστοιχο με το Ροκυ 6.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμ ... μάλλον θα ''ξαναφέρω'' τα λόγια μου μου φαίνεται !
 
telamonas.stokos είπε:
Κλεινει τους λογαριασμους του με το Χολλυγουντ ο Sly...με τα Rocky το αποτελεσμα ηταν πολυ πολυ καλο, για τα Rambo εχω καποιες αμφιβολιες αλλα σαν καλος Slyfan θα περιμενω. Thanx Τασο για το Link.
κ γω ετσι πιστευω αλλα καπου μεσα στο λινκ διαβασα πως οι παραγωγοι του Ραμπο σκεφτονται πως αν παει καλα το 4 θα βγαλουν κ το Rambo 5 The last mission:eek:
 
Εγώ το έχω διαβάσει αυτό εδώ και καιρό , αλλά αρνούμαι να το πιστέψω . Πολύ απλά , πάει πολύ μακρια η βαλίτσα .
 
Πίσω
Μπλουζα