Racing games!

borellus

RetroActive
Joined
4 Νοέ 2011
Μηνύματα
423
Αντιδράσεις
33
Είχαμε αναφέρει σε άλλο topic πόσο μεγάλη ποικιλία από racing games υπάρχει στο Ν64!

Και το παρακάτω βίντεο μας το υπενθυμίζει!

Παιχνίδια για όλα τα γούστα!

Αγαπημένο σας;;;

 
Νομίζω ότι το Mario Kart είναι όμως το πιο διασκεδαστικό από αυτά που έχω εμπειρία.
 
Mario kart 64 και τα λογια ειναι περιτα.

Diddy kong racer γιατι βελτιωσε παρα πολλα και το θεωρω καλητερο απο το Mario kart αλλα και το κορυφαιο racing game στο N64.

F-Zero X γιατι πολυ απλα ειναι F-Zero και ειναι πολυ γρηγορο και αιθηστικο.

Βeetle adventure Racing γιατι τα γραφικα και ο ηχος του ειναι φανταστικα αλλα και ο χειρισμος εξαιρετικος και ειναι σιγουρα μεσα στο top 10 για να μην πω top 5 των racing παιχνιδιων για το N64 και δεν πρεπει να λειπει απο κανεναν κατοχο N64.Oποιον δεν τον γεμιζει το ματι το ονομα του παιχνιδιου ας το παιξει πρωτα και μετα ας βγαλει τα συμπερασματα του.

Wave Race 64 και τα μυαλα στα καγκελα.3 μηνες μολις υπηρχε στην αγορα η αγαπημενη μας κονσολαρα οταν εμφανιστηκε το Wave Race και τα γραφικα του ηταν ολα τα λεφτα και κυριως το νερο που πραγματικα ηταν οτι καλητερο ειχαμε δει μεχρι εκεινη την στιγμη και ακομα και σημερα σχεδον 20 χρονια μετα το νερο μια χαρα φαινεται.5 modes για να γουσταρουμε και τρελες κοντρες σε ενα απο τα καλητερα παιχνιδια του N64.

Excitebike 64 γιατι και μονο που ειχε αυτο το θρυλικο ονομα απο το παιχνιδι που προσωπικα εχω λιωσει στο NES φτανει και περισευει.Πολυ ομορφα γραφικα και ενας φοβερος track editor που εχω φτιαξει δεκαδες πιστες.

Σταματαω εδω γιατι αν κατσω και αναλυσω ενα ενα τα racing του N64 που γουσταρω θα γραφω μεχρι το βραδυ.
 
F-Zero X φυσικά! Δεν υπάρχει καλύτερο game για μένα.

Μετά θα έλεγα Beetle Adventure Racing ενώ πολύ μου άρεσε ο χειρισμός, η ομαλότητα και η αίσθηση του πρώτου Top Gear Rally (αν και στην αρχή τα πρώτα αυτοκίνητα πάνε αργά).

Θα ήθελα να σχολιάσω και τα γραφικά του Rush 2049 τα οποία είναι πολύ ανώτερα από οποιοδήποτε racing game έβγαλε η συγκεκριμένη εταιρία στην κονσόλα (τα οποία πριν το εντυπωσιακό Rush 2049 κυμαίνονταν από μέτρια εώς κακά επίπεδα).

Και μιας και ανέφερα τα καλύτερα ας αναφέρω και το χειρότερο το οποίο δεν είναι άλλο από το Carmageddon 64. Ίσως και το χειρότερο παιχνίδι του N64 γενικά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν..έχουμε και λέμε! :p

Στην μάχη Mario Kart - Diddy Kong Racing θα συμφωνήσω με metalcandyman και θα ψηφίσω Diddy Kong Racing!

Τρελαίνομαι να ελέγχω Conker! :cool:

Επίσης συμπαθώ και την συνέχεια ας πούμε από την Rare στο Diddy Kong Racing, δηλαδή το Mickey's Speedway USA!

Για κορυφαίο (αν πούμε ότι πρέπει να υπάρχει ένα και μοναδικό) φυσικά και θα συμφωνήσω με Imgema..F-Zero X!!

Από πολύ κοντά ακολουθούν παιχνιδάρες όπως Waverace 64, Excitebike 64 και Ridge Racer 64.

Επειδή είμαι λάτρης των futuristic θα εκφράσω την συμπάθεια μου στα Wipeout 64, Star Wars Ep. I Racer, Extreme G 1+2 αλλά και το ψιλοσπάνιο SF Rush 2049 που ανέφερε ο Imgema και πασχίζω να αγοράσω :p

2 παιχνιδάκια που γουστάρω τρελά και προτείνω.. Hydro Thunder και Road Rash 64.

Αμερικάνικο που δεν κυκλοφόρησε σε PAL και μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον..Stunt Racer 64.

Τέλος ένα μέτριο παιχνίδι με το οποίο σκέφτομαι να ασχοληθώ επειδή ίσως είναι καλύτερο από όσο νόμιζα..Top Gear Hyper Bike.
 
Ενα απο τα κορυφαια racing του Ν64 για μενα ειναι τα F-Zero X, Star Wars: Racer, Beetle Adventure Racing. Το wipeout 64 το θεωρησα πολυ μετριο σε συγκριση με του PS1 τις εκδοσεις. Τελος ειχα απογοητευτει που η ιδια η Nintendo δεν κοιτουσε να βγαλει ενα καθαρο simulation racing σε στυλ Gran Turismo με τις πραγματικες αδειες.
 
DarkSynbios είπε:
Τελος ειχα απογοητευτει που η ιδια η Nintendo δεν κοιτουσε να βγαλει ενα καθαρο simulation racing σε στυλ Gran Turismo με τις πραγματικες αδειες.
Το 95% του κοινού της εταιρίας δεν είχε δίπλωμα οδήγησης λόγω ηλικίας, τι να τα κάνει τα πραγματικά αυτοκίνητα; :p
 
Well, ξέχασα να αναφέρω κάτι για το Beetle Adventure Racing..

Αναρωτιέμαι αν η Αμερικάνικη έκδοση είναι full screen..

Γιατί η PAL έκδοση είναι εντελώς πετσοκομένη στην οθόνη :p

Τα περίφημα big black borders των άθλιων PAL μετατροπών υπάρχουν πάνω, κάτω, δεξιά και αριστερά lol

Και μένει μόνο ένα πολύ μικρό κομμάτι της οθόνης :p
 
Πίσω
Μπλουζα