Radio Blackman 103,1

ειχαν εκπομπες καποιοι για θρησκευτικα ζητηματα δεν ξερω αν ηταν ορθοδοξοι και επισης εδινε εκπομπες σε καποιους που ηθελαν συγκεκριμενο ειδος μουσικης παραδειγμα κρητικα επειδη νομιζω δεν υπηρχαν τοτε οι κρητικοι σταθμοι
 
Μορφή των ερτζιανών! Με τον χαρακτηριστικό μικροφωνισμό στον ήχο, σαν να ακούγεται από το... υπερπέραν!!! Τελευταίος που συνεχίζει την παράδοση της ιστορικής "χρυσής" γενιάς των ραδιοπειρατών! Ξέρετε, Must (a.k.a. Νίκος Μαστοράκης), G-POLY (a.k.a. Γιώργος Πολυχρονίου) κ.ά.
 
Ήταν ο ίδιος σταθμός που οργάνωνε κάποιες θρησκευτικές εκδρομές στην Παναγία τη Μαλεβή, με τα 17 δέντρα στη σκεπή του ναού;
 
Off topic: Επειδή είχα πάει πέρσι εκεί, αγία θεοδώρα είναι το εκκλησάκι με τα δέντρα στην σκεπή και βρίσκεται στα σύνορα Αρκαδίας Μεσσηνίας, στη μεριά της Αρκαδίας.
 
Nαι, κάπου θα το μπέρδεψα επειδή αναγγέλλονταν διάφορες εκδρομές σε διάφορες εκκλησίες, και συνήθως σε Πελοπόννησο. Η απορία ισχύει, πάντως !
 
ΦΖΠ1 είπε:
Nαι, κάπου θα το μπέρδεψα επειδή αναγγέλλονταν διάφορες εκδρομές σε διάφορες εκκλησίες, και συνήθως σε Πελοπόννησο. Η απορία ισχύει, πάντως !
Ναι, αυτός ήταν.

Το ένα Σ/Κ στη Στούπα Καλαμάτας (στο ξενοδοχείο του Μπλάκμαν) και την επόμενη, θρησκευτική εξόρμηση.
 
Το "Αθηνοραμα" των πανηγυριων. Ανακοινωση τους με χρονολογικη σειρα ωστε να κανεις αντζεντα.

Μου αρεσουν και τα διαχρονικα ψευδωνυμα που δινει σε διαφορους σταρ της Δημοτικης μουσικης (Το Βουνο, Το Κανονι του Ναβαρονε, το Πολυβολο, το Παιδι Θαυμα, η Γυναικα που κανει Ζημιες κτλ)

Και το σημαντικοοοοο...εισοδος και πιστα δωρεαν...κλικ[κακο μονταζ]κλικ...και πολλες γουρνοπουλεςλεςλες
 
Πάντα έδινε ένα κινητό για να κλείσεις τραπέζι στο πανηγύρι, ενώ πέταγε και χαρακτηριστικές ατάκες "Στα κλαρίνα ο...." (λες και έπαιζε 2 κλαρίνα μαζί), "Η τάδε με το επιτελείο της" κλπ.
 
Ο Μαριος στον ANT1

[edit] No video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξαφνιάστηκα που είδα θέμα για το θρυλικό Ράδιο Blackman! Το Μάριο και την οικογένειά του τους ξέρω προσωπικά, έχω βέβαια αρκετό καιρό να τους δω, μιας και δεν ζω στην Ελλάδα. Το απίστευτο μαυρό αυτοκίνητο με την επιγραφή το θυμάμαι από παλιά. Και η γυναίκα του είχε ένα ωραίο τζιπ. Ο Μάριος έχει υποφέρει όντως πολύ από το νόμο και την αστυνομία και ο σταθμός του έκλεισε εκείνη την απαίσια εποχή του 2001, τότε που αποφάσισαν να κλείσουν πολλούς σταθμούς στην Αθήνα. Πάντα όμως ήταν τρελός και θαρραλέος και ποτέ δεν έκανε πίσω! Είχε πράγματι φιλοξενήσει και θρησκευτικές εκπομπές στο ραδιόφωνό του, οι οποίες περιλάμβαναν τηλεφωνήματα ακροατών στον αέρα και γινόταν χαμός! Ας μην αποκαλύψω περισσότερα στοιχεία καλύτερα!
 
Είχα να τον δώ από μέσα δεκαετία 90, όταν είχε ακόμα χαίτη.

Σίγουρα, άλλαξε πολύ.
 
καμια σχεση η φωνη του χωρις το εκο
 
Χωρίς delay δεν λέει
 
Δεν είπε πάντως το περίφημο (στρατιωτικό) σλόγκαν "Άρτα λέω και κλαίω" !
 
Σήμερα που έβαλα λίγο Radio Blackman 103.1 να ακούσω, περιμένοντας τα φοβερά και χαρακτηριστικά εκείνα echo του Blackman (σ.σ.: παρόλο που δεν είμαι αυτής της μουσικής, εκτιμώ την ιστορία που έχει ο σταθμός αυτός και ο ιδιοκτήτης του στα ερτζιανά), έπεσα πάνω σε μια γυναικεία φωνή παρουσιάστριας που μου φάνηκε γνωστή... Ήταν, πράγματι, η Γωγώ Γαρυφάλλου "στον αέρα";;; Το, γνωστό από τη reality tv, "Γωγουλίνι"; Αν ήταν πράγματι αυτή, ήταν έκπληξη που την άκουσα. Της ταιριάζει ο χώρος αυτός!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΙΓΚΑ σιχαμένος, γνώριζα την ύπαρξη του εδώ και δεκαετίες. Τον έβαλα σήμερα για δύο λεπτά όσο οδηγούσα από καθαρή ΑΝΩΜΑΛΙΑ:

Αυτόν τον καιρό φαίνεται ότι κάνει την εξής απατεωνιά: Βάζει π.χ. ένα τραγούδι του πασίγνωστου -και καταπληκτικού- τραγουδιστή Δημοτικής Μουσικής Παναγιώτη Λάλεζα, και ρωτά το κοινό ποιό είναι το όνομα του καλλιτέχνη, παροτρύνοντας τον κόσμο να καλεί σε ένα τηλέφωνο τύπου «090» με χρέωση. Στον νικητή υπόσχεται 500 ευρώ μετρητά κλπ. Σαν να μην έφτανε αυτό, βγάζει και ΕΜΦΑΝΩΣ στημένα τηλεφωνήματα όπου αχαρακτήριστα άτομα δίνουν ΚΡΑΥΓΑΛΕΑ λανθασμένες απαντήσεις.

Ξεφτίλα και τριτοκοσμικίλα.
 
Όταν ήμασταν μικροί τον βάζαμε στο ραδιόφωνο και γελούσαμε με το γνωστό κυρίες μου και γενικά με όλα αυτά τα παλαβά που έλεγε. Κατά τα άλλα...



Άστα να πάνε!!! :help:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εδω και πολλα χρονια ειχε γραμμη με χρεωση. Ακομα και για να κανεις αφιερωση. Οταν ημουν θιασωτης του σταθμου, ηταν ολα δωρεαν.
 
Σοφά λόγια ...

Υπάρχει διαφορά μεταξύ σοφίας και γνώσης. Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα είναι φρούτο και όχι λαχανικό. Σοφία είναι να μη τη βάζεις στη φρουτοσαλάτα.
Μάριος Μπλάκμαν

Πηγή : https://www.mariosblackman.gr/

:biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα