Raffaella Carra ελληνικό TV show των '80ς?

Clemence

RetroAdept
Joined
1 Αύγ 2009
Μηνύματα
1.017
Αντιδράσεις
176
παιδιά απ΄το πρωι σήμερα μου έρχεται στο νου μια μελωδία απ΄το σόου που κάποτε έδειχνε (κρατικό) κανάλι με τη ραφαέλλα ... το αστείο είναι ότι εγώ ούτε το έβλεπα ούτε και τη συμπαθούσα ιδιαίτερα κι όμως θυμάμαι ακόμα το νούμερο που έλεγε τραγουδιστά :sealed: θυμάται κανείς σας κάτι απ΄το σόου αυτό?

φυσικά τον αριθμό τον έψαξα στο 11888, τον κάλεσα, τίποτα όμως :(
 
6868357 για 210 μπροστα δεν επαιζε τοτε..

η Ραφαελα δεν ειχε κανει και ενα περασμα και απο το"εκεινες κι εγω";

θυμαμαι καλα;
 
τον αριθμό βλέπω τον θυμάσαι ;)

δεν είναι καταχωρημένος πάντως ... σε τί λες να αντιστοιχούσε?
 
πω πω! σ' ευχαριστώ πολύ!

τώρα γιατί μετά από τόσα χρόνια το θυμήθηκα σήμερα ποιος ξέρει 8)
 
Από ότι βλέπω στο παρακάτω video,είχε βγει βινύλιο από τη CBS

http://www.youtube.com/watch?v=VTA9VyDWdwM

και to videoclip από το Rai Unο (με ελληνικούς στίχους,fanmade πρέπει να είναι)

Ήξερε Ελληνικά τότε η Raffaella Carra ή απλά έμαθε τα λόγια?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Off topic λίγο, αλλά να και ένα ακόμα τραγούδι, δυο δεκαετίες αργότερα, με τίτλο κάποιο νούμερο τηλεφώνου:

Γιώργος Λεμπέσης - 3102467
 
χαχαχα εγώ πάλι σκεφτόμουν μήπως η ιδέα για το ''12'' της βίσση προέκυψε απ΄το τραγουδάκι της ραφαέλλα :D
 
Και τα δυο show που ειχε κανει η Ραφαελα για την ΕΡΤ ηταν στην δεκαετια του 70.
 
stakovios είπε:
Off topic λίγο, αλλά να και ένα ακόμα τραγούδι, δυο δεκαετίες αργότερα, με τίτλο κάποιο νούμερο τηλεφώνου:
Γιώργος Λεμπέσης - 3102467

Clemence είπε:
χαχαχα εγώ πάλι σκεφτόμουν μήπως η ιδέα για το ''12'' της βίσση προέκυψε απ΄το τραγουδάκι της ραφαέλλα :D
Μετα ηρθε ο Χατζηγιαννης και "εξυμνησε" το τηλεφωνο οσο κανεις αλλος :)
 
Θυμάμαι που τηλεφωνούσαμε στο 6868357 για να μιλήσουμε στη Μπέσυ (που το τραγουδούσε στα ελληνικά) και η μάνα μου με παντόφλιαζε :p ... Η Κριός μάλλον θα θυμάται περισσότερα...
 
ναι ρε παιδιά, αυτό δεν το κατάλαβα, το νούμερο υπήρχε - εννοώ το καλούσαν?
 
Clemence είπε:
ναι ρε παιδιά, αυτό δεν το κατάλαβα, το νούμερο υπήρχε - εννοώ το καλούσαν?

Δε θυμάμαι να αντιστοιχούσε κάπου... :) (εμείς βέβαια πιστεύαμε πως θα απαντούσε η Αργυράκη... :p )
 
http://www.youtube.com/watch?v=BMwBKgN9FZA και σήμερα έβλεπα mediaset 5 και βλέπω Rafaela Kara να διαφημίζει για τα Danone διαγωνισμό για 500.000 ευρώ και φυσικά τραγουδάει , άσχετο με το thread αλλά πληροφορία φρέσκια.
 
εννοειται σαν μικρος μπακουρος και δεινος τηλεφωνικος φαρσερ,το ειχα καλεσει το νουμερο,αλλα οπως θα λεγαμε σημερα δεν αντιστοιχουσε σε συνδρομητη..φανταζεστε να ισχυε το αντιθετο;νομιζω την ιδια ιδεα θα ειχαν πολλοι και ο κατοχος του αριθμου καθε αλλο παρα ευχαριστημενος θα ηταν..

πρωτα βεβαια βγηκε η ιταλικη βερσιον και με την επιτυχια που γνωριζε τοτε η Ραφαελλα εκαναν και το ..ελληνιστι.

βεβαια τα ελληνικα της Ραφαελλα ειναι σαν τα αγγλικα της Εφης Θωδη.

Εκεινες κι Εγω παντα με Λαμπρουκο..εδω δε σηκωνει διασκευες :D
 
ίσως γι΄αυτό ο κάτοχος το έχει ακόμα με απόκρυψη :D
 
H ελληνικη αυτη εκδοχη περιεχοταν στο αλμπουμ "Ραφαελλα Καρρα Σωου" που ειχε κυκλοφορησει ειδικα για την Ελλαδα το 1977. Να αποσπασματα απο το σωου αυτο στην τοτε κρατικη Tv

 
Πίσω
Μπλουζα