Ralf Macchio (a.k.a. Ντάνιελ Σαν!)

πωπω σα μικρα παιδια κανετε! Ρε δείτε την ταινία κι αφηστε τα σχολια!!!
 
Πάντως άθλιο σαν το karate kid με την Hilary Swank δεν παίζει να είναι.
 
alkis21 είπε:
Μάνο εδώ διαφωνούμε,την ταινία πρέπει να την κρίνεις σε σχέση με την εποχή που την είδαμε! :)
Άλκη,το ανέφερα και παραπάνω.Και σε σχέση με την εποχή που τις είδαμε,αλλά και σήμερα,οι ταινίες της εν λόγω τριλογίας μου φαίνονται ότι είναι μια σκέτη πατάτα καθεμιά εξ' αυτών,διαθέτοντας συν τοις άλλοις τον μακράν πιο αντιπαθητικό,ανόητο αλλά και ατάλαντο πρωταγωνιστή που μπορώ να σκεφτώ!

Φυσικά γούστα και γνώμες είναι όλα αυτά,κάποιος άλλος μπορεί να τις θεωρεί αριστουργήματα και τον Μάντσιο ένα αξιόλογο ηθοποιό... ;)
 
Τωρα φταιω εγω να σου κανω την "κινηση του πελεκανου"?

ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Xαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Σωστός ο Πάνος !!!!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 
O Ραλφ Μάτσιο είναι η μεγαλύτερη μηχανη πολεμικών τεχνών μετά τον Τσακ Νόρρις...
 
manos426f είπε:
Άλκη,το ανέφερα και παραπάνω.Και σε σχέση με την εποχή που τις είδαμε,αλλά και σήμερα,οι ταινίες της εν λόγω τριλογίας μου φαίνονται ότι είναι μια σκέτη πατάτα καθεμιά εξ' αυτών,διαθέτοντας συν τοις άλλοις τον μακράν πιο αντιπαθητικό,ανόητο αλλά και ατάλαντο πρωταγωνιστή που μπορώ να σκεφτώ!
Φυσικά γούστα και γνώμες είναι όλα αυτά,κάποιος άλλος μπορεί να τις θεωρεί αριστουργήματα και τον Μάντσιο ένα αξιόλογο ηθοποιό... ;)
συγνώμη αλλά το "μωρό" στο 3 είναι γυναικάρα και έχει πάιξει σε πολλές ταινίες έκτοτε! Θυμάμαι ήθελε να τα φτιάξουμε τότε αλλά εγώ δεν ήθελα να χωρίσω την μόνικα μπελουτσι! :)
 
alkis21 είπε:
Παιδιά ο Jaden Smith είχε πρωταγωνιστήσει -μαζί με τον πατέρα του- σε μια από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών, το The Pursuit of Happyness (δεν είναι typo) στο οποίο κατά τη γνώμη μου πάντα ήταν πάρα πολύ καλός.
Συμφωνώ, μια απο τις καλύτερες ταινιες που έχω δει όχι μόνο τελευταία, αλλά και γενικώς. Συναρπαστικός ο Will, δεν το περίμενα.
 
manos426f είπε:
Άλκη,το ανέφερα και παραπάνω.Και σε σχέση με την εποχή που τις είδαμε,αλλά και σήμερα,οι ταινίες της εν λόγω τριλογίας μου φαίνονται ότι είναι μια σκέτη πατάτα καθεμιά εξ' αυτών,διαθέτοντας συν τοις άλλοις τον μακράν πιο αντιπαθητικό,ανόητο αλλά και ατάλαντο πρωταγωνιστή που μπορώ να σκεφτώ!
Φυσικά γούστα και γνώμες είναι όλα αυτά,κάποιος άλλος μπορεί να τις θεωρεί αριστουργήματα και τον Μάντσιο ένα αξιόλογο ηθοποιό... ;)


+100000000000 ;)
 
Κι όμως, είχε μεγάλη επιτυχία στα κοριτσάκια τότε! Και παίζει να 'ταν καμιά 25άρα στην ταινία, παρ' ότι ήταν μπεμπεδόφατσα.

Στο δε σχολείο μου είχε κάνει θραύση...

Τι να πει κανείς; Άγνωσται αι βουλαί των (σημερινών πια) κυριών!

Περί ορέξεως...
 
demis είπε:
Κι όμως, είχε μεγάλη επιτυχία στα κοριτσάκια τότε! Και παίζει να 'ταν καμιά 25άρα στην ταινία, παρ' ότι ήταν μπεμπεδόφατσα.Στο δε σχολείο μου είχε κάνει θραύση...

Τι να πει κανείς; Άγνωσται αι βουλαί των (σημερινών πια) κυριών!

Περί ορέξεως...
Ένα θα σου πω, Twilight "saga" :p
 
Αφιερωμένο στον mano!

picture.php


Δες τώρα, για να φορά την ταινία που του 'δωσε ο Μιγιάγκις (θεός σχωρέστον) στα μαλλιά, να το τώρα το μεγάλο μέτωπο... Και κλάμα οι θαυμάστριες!
 
Θα παω στο cinema να δω την κενουργια version του Καρατε κιντ ,για την παρουσια του τσακι τσαν.Πιστευω οτι και αυτη τη φορά ο Τσακι Τσαν θα είναι ανταξιος των προσδοκιών.

Και ας διακομοδει λίγο τα προιγουμενα ,αυτο είναι καλό. Εδώ που τα λέμε και τα 3 Karate kid ειταν δραματικά , ας έχουμε και 1 κωμωδία.

Το μονο που μπορει να χαλασει τον θεατή ειναι το γεγονος οτι ο Mr. Miyagki δεν βρίσκετε πια αναμεσα μας , καθώς (ιποθέτω) όλοι θα είθελαν να τον δουν guest σε αυτην την ταινία.Κρίμα. :(
 
Η ταινια ουτε κωμωδια ειναι - ουτε διακωμωδει τα παλια Καρατε Κιντ - η σκηνη με τα ξυλακια ειναι μεμονωμενη. Μια τυπικη σημερινη παραγωγη ειναι που βλεπεται ευχαριστα και που ισως δεν θα επρεπε να κουβαλαει (και να την ακολουθει) το "βαρυ" ονομα των συγκεκριμενων ταινιων των 80ς.
 
Μου αρεσουν πολυ τα karate kid τα εχω δει απειρες φορες!!!Ειδικα το πρωτο ειναι αρκετα αξιολογο!!!Μπορει σε αρκετους απο εσας να μην σας αρεσουν ομως κρατανε ζωντανο τον παλμο των 80's κ ειναι κομματι αυτης της δεκαετιας!!

Το remake δεν προκειται να το δω γιατι δεν θελω να κοροιδευομαι!!!!!!

Ισως το εβλεπα αν επαιζε εστω καποιος/α ηθοποιος απο τα κανονικα!!!

Αθανατος ο Mr.Miyagi "karate is hear(χια),not(χια)!!!!!!":wink:
 
έκαστος στο είδος του ο Jackie στα stunts

και ο Μορίτα (rest in peace) στις ατάκες (wax on, wax off)
 
ο ραλφ ματσιο στο νο3 ηταν 27 χρονων και προσπαθουσε να μας πεισει οτι ειναι ακομα μαθητης επισης τα εσπαγε ο μαρτιν κοουβ στον ρολο του κακου(που του περασε ο μιγιαγκι το χερι μεσα απ το παρμπριζ)γενικα τελευταια βλεπω συνεχως ριμεηκ και ανακοινωνουν και αλλα επιδιμια επεσε η ξεμειναν απο ιδεες?
 
Εμένα μου άρεσε, μαλλον γιατί δέν κολλησα στον τίτλο και απλά απόλαυσα την ταινία
 
Μιας και ξαναείδα το θέμα, να πώ ότι και εμένα μου άρεσε. Το είδα πολύ ευχάριστα σπίτι μου cinema και δεν μου άφησε αρνητικές εντυπώσεις, κάθε άλλο μάλιστα...

Περίμενα όμως πως και πως την ατάκα "sweep the leg" και δεν την άκουσα :p
 
Δεν μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε. Για την ακρίβεια την καταευχαριστήθηκα και σίγουρα θα την ξαναδώ. Ουσιαστικά πρόκειται για κάτι σαν remake μιας και δεν μιλάμε για Karate (Ιαπωνία) αλλά για Kung Fu (Κίνα) και όχι μόνο.

Ουσιαστικά κράτησαν το πολύ βασικό concept και όλα τα υπόλοιπα τα έμπλούτισαν όσο δεν πήγαινε, με αποτέλεσμα να βγει μια πολύ καλογυρισμένη ταινία με αρκετές εξαιρετικές και εντυπωσιακές σκηνές.

Και μην μπερδεύεστε, η καλύτερη ταινία της τριλογίας ήταν αδιαμφισβήτητα η δεύτερη, κάτι που είχε φανεί και στις εισπράξεις παγκοσμίως :D
 
Πίσω
Μπλουζα