Rate It!

spyretto

RetroN00b
Joined
1 Νοέ 2006
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
Πρόσφατα ανακάλυψα ένα site (www.rateit.gr) στο οποίο μπορείς να ψηφίζεις για οτιδήποτε έχει σχέση με την καθημερινή κουλτούρα (σινεμά, μουσική, ποδόσφαιρο, τηλεόραση κλπ.). Μια εύκολη εγγραφή αρκεί, και για να ψηφίζεις και για να προσθέτεις περιεχόμενο. Εκεί, κάποιος έχει ποστάρει μια ενότητα- TV Oldies - που περιέχει όλες τις σειρές και τα κινούμενα σχέδια της δεκαετίας του '80. Μέχρι στιγμής τα Θάντερκατς προηγούνται!

Μου φάνηκε ενδιαφέρον και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!
 
Πολύ καλά έκανες....Καλώς ήρθες spyretto και καλή διαμονή!!! :)
 
Ωραίο site spyretto! Καλως ήρθες!
 
Ευχαριστώ παιδιά! Απίστευτα ενδιαφέρον το forum σας. Το παρακολουθούσα καιρό αλλά τώρα πήρα τη "μεγάλη απόφαση": να γραφτώ!
 
Welcome to the pit man!!!!!
 
spyretto Και μονο για το avatar σου :thumbup: Phantom rules, καλη διαμονη.
 
Καλωσήρθες φίλε !

Και εγώ επικροτώ με την σειρά μου, το ΑΨΟΓΟ αβατάρ σου !
 
Τι εγινε ρε παιδια?

Μονο εγω δεν συμπαθω τον Disney σε αυτο το φορουμ????
 
Καλωσήρθες στην παρέα μας spyretto!
 
Thanks ppl! Για να είμαι ειλικρινής, Wally, [Ζωγράφου rules!] ούτε εγώ συμπαθώ τον Disney. Ο Phantom Duck είναι χαρακτήρας που 'γεννήθηκε' από Ιταλικό πενάκι. (Οι ιταλοί σχεδιαστές που συνεργάστηκαν με την Disney έχουν εφεύρει και την Ματζίκα Ντε Σπελ, κι άλλους παρόμοιους, 'περιφερειακούς' χαρακτήρες).
 
WALLY τι ξεστομισες απαραδεκτο για τιμωρια θα γραψεις 40 φορες την εισαγωγη απο DUCKTALES και αλλες 40 απο τα GUMMYBEARS (ομορφα αρκουδακια απο λαστιχο ζουνε 1002 χαρουμενα και ομως .... σε βοηθησα) Αν ακομα επιμενεις 100 φορες τον υμνο του SPORT BILLY:biglaugh: Oι εργασιες να παραδοθουν στον διαχειριστη οπου αφου τις ελενξει θα τις postarει προς χαριν της νεολαιας που μας διαβαζει.EDIT:spyretto Και εσυ μια απο τα ιδια ,βλασφημοι θα τριζουν τα κοκκαλα του μακαριτη θα εχετε κυρωσεις και επιπτωσεις.:biglaugh:
 
:D

δεν τι παλευω με τα Disney....

Ζωγραφου (ex-Μαρουσι) :)
 
Wally είπε:
Τι εγινε ρε παιδια? Μονο εγω δεν συμπαθω τον Disney σε αυτο το φορουμ????
Τώρα το κατάλαβες ότι είσαι από τη λάθος μεριά του δρόμου; :diablotin:

Αστειεύομαι. Σαν εταιρεία τη Disney δε τη γουστάρω για τους γνωστούς λόγους που βρίσκεις εύκολα στα wiki και στο google. Μεγάλωσα όμως με τους Ντακ και τις αστυνομικές ιστορίες που εξυχνίαζαν τα προσκοπάκια, τους Λύκους που κατέληγαν στη στενή, και τον Γκαστόνε που αν υπήρχε στην πραγματικότητα σίγουρα θα είχα πληρώσει κάποιον SD-like τύπο, να του σπάσει και τα 2 ποδάρια.
 
Ελα ο φοβερος διαχειριστης μας (εχουμε δεν εχουμε τετοιον:nervous: ) να ανοιξει ενα τοπικ με αγαπημενους DISNEY χαρακτηρες για να μην ειμαστε και off .Να προσθεσω και εγω μαζι με τον ΦΑΝΤΟΜ ολα τα λεφτα ηταν και ο τρωω το καπελο μου ΡΟΜΠΑΞ απο ιταλια και αυτος οπως ειπε παραπαν ο spyretto. :thumbup:
 
Disney just plain sucks!!!!!

Από την μία ο θείος Σκρούτζ , ο κακός εργοδότης, σπάγκος, παραδόπιστος και υπηρέτης του χρήματος που το έχει αναγάγει σε θεό του. Αυτός παίρνει αποφάσεις για όλους και οι υπόλοιποι απλά ακολουθούν χωρίς να έχουν να πουν τίποτε μια και δεν τολμούν. Ο Σκρούτζ έχει κατομύρια βλέπετε........

Από την άλλη οι τυπικοί χαρακτήρες. Ντόναλντ, Φέθρυ, Ανηψάκια, Νταίζη, Γκαστόνε και το υπόλοιπο συνοθύλευμα ηλιθίων που έχουν αναλάβει ένα ρόλο και με τίποτε ότι και να κάνουν δεν αλλάζει η ζωή τους. Από μικρά τα παιδιά πρέπει να συνηθίσουν σε αυτό το μοτίβο να μάθουν να αποδέχονται την θέση τους και να σκύβουν το κεφάλι στους ισχυρούς του χρήματος....

ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

...και μέσα σε όλα αυτά έχουμε πήξει στους Θείους και στις Θείες........

Θεία Νταίζη, Θείος Σκρουτζ, καλά κανένας πατέρας ή μητέρα δεν υπάρχει πουθενά βρε; .........

Και κάτι τελευταίο. Αφού τα ανηψάκια έχουν Θείο και Θεία τους Νταίζη και Ντόναλντ και αυτοί οι δύο έχουν σχέση, η σχέση αυτή δεν είναι αιμομικτική;
 
Pooky εφάρμοσες τις γνώσεις σου από το αντικείμενο που έχεις σπουδάσει στα παιδιά του θείου Disney?

:thumbup:
 
Υπήρχε μεγάλο θέμα στην Πάντειο με τον Disney όταν σπούδαζα. Και ναι, υπάρχουν πολλές ομοιότητες με την πραγματική ζωή.

Για την ιστορία δεν υπάρχουν μαμάδες και μπαμπάδες μια και οι Θείοι και Θείες είναι περισσότερο συμπαθείς στα μικρά παιδιά αφού λείπει από πάνω τους το στοιχείο του αυταρχισμού και της διαταγής........

Anyway Disney plain sucks.......
 
Πίσω
Μπλουζα