Red Dead Redemption [Ps3-360]

asemnos

RetroActive
Joined
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
394
Αντιδράσεις
3
Όποιος δεν έχει παίξει το Red Dead Redemption διαπράττει έγκλημα!! Must τίτλος για μένα. Το νοίκιασα να το δοκιμάσω, ξεπέρασε τις προσδοκίες μου και το παρήγγειλα. Αυτό που δε δοκίμασα είναι το online mode, βαριόμουν να περιμένω το μηχάνημα να κάνει update.
 
Συμφωνω με τον asemno,το Red Dead Redemption ειναι πολυ καλο!Στα τελειωματα ειμαι και μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις!
 
καλό είναι μωρέ :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Red Dead που προείπαν και τα παιδιά πάντως μου αρέσει και εμένα. Ακόμα στην αρχή είμαι γιατί με τον χρόνο που έχω...θάυμα είναι που το πήρα κιόλας...πάντως είναι φοβερό, ίσως το καλύτερο καουμπόικο που έχω παίξει (όλα μετά το outlaws τουλάχιστον :) ) ...Άσε που έχω κολλήσει με το Pinball της Williams και προσπαθω να μπώ hall of fame στο Medieval Madness !!
 
Pooky φαντασου οτι εμενα μου αρεσε αν και δεν εχω δει ποτε καμια ταινια γουεστερν και ουτε προκειται να δω!
 
Το theme της άγριας δύσης μου έφερνε αηδία πάντοτε. Το παιχνίδι το είδα στο 360, τα άλογα, τα γελάδια και τα λάσο δεν είναι το φόρτε μου!!!!!!!!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Το theme της άγριας δύσης μου έφερνε αηδία πάντοτε. Το παιχνίδι το είδα στο 360, τα άλογα, τα γελάδια και τα λάσο δεν είναι το φόρτε μου!!!!!!!!!!!!!!
Ετσι ετσι ρε τρελα!! :D
 
Other_Reality είπε:
Το Red Dead που προείπαν και τα παιδιά πάντως μου αρέσει και εμένα. Ακόμα στην αρχή είμαι γιατί με τον χρόνο που έχω...θάυμα είναι που το πήρα κιόλας...πάντως είναι φοβερό, ίσως το καλύτερο καουμπόικο που έχω παίξει (όλα μετά το outlaws τουλάχιστον :) ) ...Άσε που έχω κολλήσει με το Pinball της Williams και προσπαθω να μπώ hall of fame στο Medieval Madness !!
Outlaws.. το έπαιζα σε εναν pentium 166mhz! Το είχα σε demo (κάπου έχω πολλά demo σε cd απο το '95-'96) και το είχα καραλιώσει. Δυστυχώς ποτέ δεν το πήρα αυθεντικό. Τρομερό παιχνίδι.
 
Έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο "χύμα" όσο τα gta.

Όντως έχουν ένα πιο αυστηρό σενάριο ή είναι όπως στα gta που περισσότερη πλάκα έχει να περιπλανάσαι στο παιχνίδι παρά να κάνεις τις αποστολές;
 
Όχι δεν είναι τόσο χύμα, είναι "αποστολοστρεφές" (πςςςςς τι είπα ο τσίπουλας!!!! )

Το GTA πάλι, να πω ότι με ενθουσίασε; Μπα......
 
Στο *τσακ* ήμουν πριν λίγο να το ψωνίσω, τελικά με ληστέψανε με άλλον τίτλο.:Ρ
 
Το ζαχαρώνω εδώ και μέρες... Να'χα και χρόνο να το παίξω, τι καλά που θα'τανε...
 
To νοικιασα, καλό ειναι, αλλά δεν με τράβηξε τελικά λόγω του Western theme, το οποιο βαριέμαι αφάνταστα. Ειπα να το δοκιμάσω μιας και μου αρεσαν τα GTA, επαιξα λίγο, εκανα καποιες αποστολές, τριγύρισα στα αχανή λιβάδια και μετα το παράτησα για να συνεχήσω την αναζήτηση των 120 αστεριών στο Mario Galaxy 2.
 
Για οποιον θελει open παιχνιδι το RDR ειναι εξαιρετικη επιλογη. Τωρα κυκλοφορει ομως και το Crackdown2 που καποιο πουλακι μου λεει οτι ειναι εξαιρετικο. Ειδομεν...
 
Εξαιρετικό παιχνίδι.

Απίστευτα στάνταρ παραγωγής (όχι πως δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο η Rockstar), πολύ καλό και ως sandbox, τρομερή μεταφορά της ατμόσφαιρας της Άγριας Δύσης.

Για μένα, είναι ο μόνος σοβαρός ανταγωνιστής του Super Mario Galaxy 2 μέχρι στιγμής για GOTY... (από την άλλη βέβαια, το StarCraft II που βγαίνει σε 3-4 βδομάδες, προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο...)

Haros είπε:
Έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο "χύμα" όσο τα gta.Όντως έχουν ένα πιο αυστηρό σενάριο ή είναι όπως στα gta που περισσότερη πλάκα έχει να περιπλανάσαι στο παιχνίδι παρά να κάνεις τις αποστολές;
Κοίτα, ίσως να μην είναι τόσο "πλούσιος" και "ζωντανός" ο κόσμος, αλλά αυτό οφείλεται στην ουσία στη θεματολογία του. Άλλη ζωή έχει προφανώς η Liberty City/Νεα Υόρκη, άλλη κάποιες μικρές πόλεις στην ερημική Δύση του 1911.

Πάντως, παρόλο που υπάρχουν αρκετά μεγάλες κενές εκτάσεις ανάμεσα στις πόλεις, υπάρχουν αρκετά πράγματα να κάνεις: Από το να κυνηγάς ζώα, μέχρι να φέρεις εις πέρας σύντομα random events που προκύπτουν από το πουθενά μπροστά σου. Βέβαια, αν βιάζεσαι να ασχοληθείς με τις βασικές αποστολές, υπάρχει και η σωτήρια "τηλεμεταφορά", που δεν υπάρχει π.χ. στα GTA. Προσωπικά πάντως, ειδικά το πρώτο 10ωρο, πάντα επέλεγα να πάω κανονκά μέχρι το επιθυμητό σημείο και να κάνω ό,τι μου προκύψει στην πορεία...

Πάντως, ακόμα και μετά από 10-15 ώρες ανακαλύπτεις εντελώς καινούρια πράγματα να κάνεις...
 
Για να εξηγηθώ, το θεωρώ θετικό το να μην είναι τόσο ανοιχτό το παιχνίδι. :p

Τα GTA είχαν φτάσει σε σημείο να είναι τόσο ανοιχτά που έχαναν το σημασία τους σαν παιχνίδια.

Με την πρώτη ευκαιρία θα το τσιμπίσω για το κουτί-Χ.
 
Δείτε και τα Top 5 πιο ξεκαρδιστικά glitches του παιχνιδιού:

ΕΔΩ
 
αχαχα τρομερό γέλιο! Ειδικά στο donkey woman και στο πρώτο με τη μουσικούλα "I believe I can flyyyy".

LOL
 
Πίσω
Μπλουζα