Region lock (???)

Giama

RetroActive
Joined
15 Ιουν 2007
Μηνύματα
332
Αντιδράσεις
12
Θυμάμαι πριν κυκλοφορήσει το PS3 είχε ανακοινωθεί ότι θα είναι region-free, δηλαδή θα μπορώ να βάζω ας πούμε στο Ευρωπαϊκό PS3 αμερικάνικα παιχνίδια. Τελικά ίσχυσε αυτό; Μπορώ δηλαδή να παραγγείλω παιχνίδια από Αμερική και να τα παίξω στο Ευρωπαϊκό PS3;
 
Όχι. Το Ευρωπαϊκό διαφέρει του Αμερικάνικου.

Πάντως δεν έχω Αμερικάνικα δισκάκια να δοκιμάσω το PS3 μου, αλλά region 1 DVDs δεν παίζει. Οπότε..........
 
Kai να ηταν μονο το ρεγιον λοκ ο λογος που εχω μισησει το ps3!!!!!!!:mad::mad::mad:
 
pooky είπε:
Όχι. Το Ευρωπαϊκό διαφέρει του Αμερικάνικου.
Πάντως δεν έχω Αμερικάνικα δισκάκια να δοκιμάσω το PS3 μου, αλλά region 1 DVDs δεν παίζει. Οπότε..........
εχω αμερικανικα δισκακια και παιζουν τελεια στο ps3:) :)
 
Ενδιαφέρον αυτό. Δηλαδή είναι ξεκλείδωτο για παιχνίδια και κλειδωμένο για DVD?
 
jaguar-man είπε:
ακριβως φιλε μου Giama:)
To ποιο ενοχλητικο στο playstation 3 για μενα παιδια δεν ειναι το region lock αλλα το backwards compatibility που ευνουχισε η αγαπητη sony για την Ευρωπη η οποια περιμενε μισο χρονο παραπανω απο ολους τους αλλους για να αγορασει ακριβοτερα μια υποδεεστερη εκδοση απο αυτη που απολαυσαν τα αμερικανακια και τα ιαπωνακια:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
SONIC είπε:
To ποιο ενοχλητικο στο playstation 3 για μενα παιδια δεν ειναι το region lock αλλα το backwards compatibility που ευνουχισε η αγαπητη sony για την Ευρωπη η οποια περιμενε μισο χρονο παραπανω απο ολους τους αλλους για να αγορασει ακριβοτερα μια υποδεεστερη εκδοση απο αυτη που απολαυσαν τα αμερικανακια και τα ιαπωνακια:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
+1 :thumbup:
 
Και εσείς αντί να την ...(πρρρρρρρ) την Sony για την καλή της αυτή κίνηση, πήγατε και αγοράσατε PS3.....
 
gtsamour είπε:
Και εσείς αντί να την ...(πρρρρρρρ) την Sony για την καλή της αυτή κίνηση, πήγατε και αγοράσατε PS3.....
Ποτε ειπαμε οτι αγορασα playstation 3?

Σε 3με4 χρονακια ισως αμερικανικη και αν!!!:mad:
 
SONIC είπε:
To ποιο ενοχλητικο στο playstation 3 για μενα παιδια δεν ειναι το region lock αλλα το backwards compatibility που ευνουχισε η αγαπητη sony για την Ευρωπη η οποια περιμενε μισο χρονο παραπανω απο ολους τους αλλους για να αγορασει ακριβοτερα μια υποδεεστερη εκδοση απο αυτη που απολαυσαν τα αμερικανακια και τα ιαπωνακια:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
και το περιεργο-ειρωνικο ειναι οτι τα παιχνιδια του ps 1 παιζουν τελεια......... :confused: :confused:, ενω του ps2 καθολου:mad:
 
Δεν ειναι καθολου περιεργο φιλε Jaguar

O λογος που τα παιχνιδια του PLAYSTATION 2 δεν παιζουν καθολου ειναι επειδη τα ρεντικολα για λογους οικονομιας αποφασισαν να αφαιρεσουν την emotion engine απο το Ευρωπαικο playstation 3.

Oso για τα playstation παιχνιδια προφανος ισουν τυχερος και επεσες σε μερικα απο τα ολιγα που ειναι 100% συμβατα.

Για δοκιμασε να βαλεις οποιοδηποτε Final Fantasy,TO Legend of Dragoon,και αλλα σημαντικα να δεις και μετα να μας πεις:mad:
 
Το ps3 έχω ακούσει πως παίζει παιχνίδια απο όλες τις περιοχές αρκεί να είναι region free το ίδιο το παιχνίδι. Αν δεν είναι δεν θα παίξει.
 
theoritikos είπε:
Το ps3 έχω ακούσει πως παίζει παιχνίδια απο όλες τις περιοχές αρκεί να είναι region free το ίδιο το παιχνίδι. Αν δεν είναι δεν θα παίξει.
just right man
 
Oτι και να πειτε για κατα την δικη μου αποψη η sony φερθηκε μπαμπεσικα τοσο οσον αφορα το PLAYSTATION 3 αλλα και το psp:mad:

Την κονσολα τους θα την παρω μονο οταν πεσει η τιμη της σε αιματηρο βαθμο(150 ευρω).
 
SONIC είπε:
Oτι και να πειτε για κατα την δικη μου αποψη η sony φερθηκε μπαμπεσικα τοσο οσον αφορα το PLAYSTATION 3 αλλα και το psp:mad:
Την κονσολα τους θα την παρω μονο οταν πεσει η τιμη της σε αιματηρο βαθμο(150 ευρω).
την κονσολα(ps3) θα την παρεις μονο οταν η sony θα δινει στον κοσμο 150 ευρω για να την πουλησει-ξεφορτωθει τοτε συμφερει(και παλι σκεψου το:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
 
jaguar-man είπε:
την κονσολα(ps3) θα την παρεις μονο οταν η sony θα δινει στον κοσμο 150 ευρω για να την πουλησει-ξεφορτωθει τοτε συμφερει(και παλι σκεψου το:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
:diablotin: :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα