Remake: Total Recall (1990)

Ελεος! Δεν θα αφησουν τιποτα ησυχο...
 
Όχι που θα γλύτωνε! Δηλαδή τι καινούργιο θα έχει; γιατί για να ενθουσιαστεί σήμερα κάποιος με σκηνές, σαν το κεφάλι που άνοιγε, λίγο δύσκολο...
 
Εγω το εχω πει: ζουμε εποχες remakes και reboot. Η χρυση εποχη περασε και τωρα την αναμασαμε.
 
ο κολιν φαρελ δεν μπορει να παιξει τον ρολο του αρνι απλα δεν γινεται αν και απο οσο ακουσα θα διαφερει απ το αρχικο οποτε δεν μιλαμε για ενα ακριβες remake θυμαμαι οτι υπηρχε ετοιμο σεναριο για νο2 και τελικα το σεναριο αυτο εγινε το Minority report
 
Ετσι και αλλιως η αρχικη ταινια δεν ειναι ιδιαιτερα πιστη στην πρωτοτυπη short story του Philip Dick (we can remember it for you wholesale).

Αν και το twist που προσθεσε στο τελος που αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο ολα να ειναι στη φαντασια του ηρωα και να μην ξερεις που αρχιζει η φαντασια και τελειωνει η πραγματικοτητα μου αρεσε.

Θα δουμε τι θα βγει και απο το νεο remake.

Αντε παμε και για remake Blade Runner σε κανα δυο χρονια :p
 
Μπομπααα!




[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θα με χαλασει να το ξαναδω παντως...

Αντε μιας και πηραμε φορα και ξαναφτιαχνουμε τις

ταινιες του Σβαρτζενεγκερ, καιρος ειναι να φτιαχτει και

μια σοβαρη ταινια Running Man...

Οχι οτι δεν την διασκεδασα, αλλα οσοι εχουν διαβασει το

βιβλιο θα καταλαβουν... Ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο

εναν τυπο που τον πεταμε σε ενα βαρβαρο τηλεπαιχνιδι και

τον κυνηγαμε...
 
DoctorGalifrean είπε:
.....Αντε μιας και πηραμε φορα και ξαναφτιαχνουμε τιςταινιες του Σβαρτζενεγκερ, καιρος ειναι να φτιαχτει και μια σοβαρη ταινια Running Man...

Οχι οτι δεν την διασκεδασα, αλλα οσοι εχουν διαβασει το βιβλιο θα καταλαβουν... Ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο εναν τυπο που τον πεταμε σε ενα βαρβαρο τηλεπαιχνιδι και τον κυνηγαμε...
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

Όσο για το remake, πράγματι κι εμένα δε θα με χαλάσει! ;)
 
Δεν εχει τιποτα να μας χαλασει,περιπετεια,εφε,τρελες ανατροπες,Κολιν Φαρελ,3 boobed chicks....τι;;


Ξανανεβηκε μιας και ειχε πεσει.





[video=youtube;d-MAA8cWlTI]http://www.youtube.com/watch?v=d-MAA8cWlTI
 
Ἂς ἀφήσουν ἥσυχο τὸν "Ἄτρωτο" (Running Man). Κάθε σύγχρονο remake θὰ εἶναι ἱεροσυλία [edit] τὴν ἐμπορευματοποίηση τῶν πάντων.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mπομπα,teaser trailer για το trailer της 1ης απριλη.


It looks good!!





[video=youtube;T-Jt9RCy4v4]

 
Φαινεται ενδιαφερον!

Και αν τελικα βγει πατατα, δεν πειραζει. Υπαρχει παντα η επιλογη να ξαναδουμε το original!
 
Πολυ σωστα.


Motion Poster νεα μοδα ,μ'αρεσει...


 





 
Offtopic: supacoopa ωραιο αβαταρ. Μηπως εισαι χαμενος συγγενης; :Ρ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Offtopic: Rakeesh και το δικο σου avatar μου αρεσει πολυ! Μαλλον ειμαστε μακρινα ξαδελφια :)
 
Total Recall 2012 Official Trailer

 

 

 

 

 

 





 
Σχολιο εφηβου: πωπω κι αλλη αντιγραφη του Ματριξ :D
 
Πίσω
Μπλουζα