[Remco] Φιγούρες Karate Kid (1986)

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
837
Αυτές τις φιγούρες Karate Kid τις είχα δείξει και στο νήμα που αφορούσε την ταινία αλλά νομίζω εδώ ταιριάζουν καλύτερα. Αυτές οι φιγούρες κινούσαν το ένα πόδι και το ένα χέρι ώστε να "σπάσουν" ο μεν Miyagi το ξύλο και o δε Daniel δυο πλάκες πάγο που ήταν σε μια μπλε θήκη. Δυστυχώς δεν είχα βρει τα ρούχα του Mr.Miyagi και τον πάγο του Daniel όταν τα έβγαλα φωτογραφίες.

ο Mr. Miyagi



Και ο Daniel-san

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, θέλω να σχολιάσω 2 πράγματα! :)

Κατά πρώτον, τις φιγούρες αυτές δεν τις θυμόμουν μέχρι που είδα το post σου! Μετά θυμήθηκα ότι είχα τη φιγούρα του Daniel-san με το χρυσαφί κιμονό!

Πίσω στην πλάτη, είχε ένα διακόπτη (αν θυμάμαι καλά), που όταν τον πίεζες, κουνούσε το χέρι όπως λες! :)

Και δεύτερον [offtopic mode on], αν το αβατάρ σου είναι από την ταινία που θυμάμαι, τότε respect! Είναι ταινιάρα! :)
 
πωπωπω. τον daniel-san τον είχα και εγώ αλλά τι μου θύμισες τώρα. μαζί με έναν μπλε g.i. joe που είχε ένα αλεξίπτωτο του το φορούσα και τον πετούσα από τον πρώτο όροφο στη αυλή της γιαγιάς μου. δυστυχώς όπως έγινε και με τον καημενο τον g.i. joe μία φορα δεν άνοιξε το αλεξίπτωτο και δεν χρειάζεται να πω την συνέχεια αχαχαχαχαχαχαχα. ο δικός μου όμως δεν είχε χρυσό κιμονό αλλά μπλε :(
 
D@redevil είπε:
Λοιπόν, θέλω να σχολιάσω 2 πράγματα! :)
Κατά πρώτον, τις φιγούρες αυτές δεν τις θυμόμουν μέχρι που είδα το post σου! Μετά θυμήθηκα ότι είχα τη φιγούρα του Daniel-san με το χρυσαφί κιμονό!

Πίσω στην πλάτη, είχε ένα διακόπτη (αν θυμάμαι καλά), που όταν τον πίεζες, κουνούσε το χέρι όπως λες! :)
Έτσι ακριβώς λειτουργούσε. Δεν θυμάμαι πάρα πολύ καλά αλλά νομίζω ο Ντάνιελ κράταγε και κάτι σε ξύλο/λοστό και γι'αυτό τα χέρια του είναι έτσι, σε αντίθεση με του Μιγιάγκι που δεν έχει ανάγκη κανέναν. Αυτό που δεν θυμάμαι καθόλου είναι αν είχαν διαφημιστεί.

Και δεύτερον [offtopic mode on], αν το αβατάρ σου είναι από την ταινία που θυμάμαι, τότε respect! Είναι ταινιάρα! :)
Αυτή και μόνο!

rkronin είπε:
πωπωπω. τον daniel-san τον είχα και εγώ αλλά τι μου θύμισες τώρα. μαζί με έναν μπλε g.i. joe που είχε ένα αλεξίπτωτο του το φορούσα και τον πετούσα από τον πρώτο όροφο στη αυλή της γιαγιάς μου. δυστυχώς όπως έγινε και με τον καημενο τον g.i. joe μία φορα δεν άνοιξε το αλεξίπτωτο και δεν χρειάζεται να πω την συνέχεια αχαχαχαχαχαχαχα. ο δικός μου όμως δεν είχε χρυσό κιμονό αλλά μπλε :(
Τότε υπάρχει περίπτωση να ανήκει το χρυσό στον Μιγιάγκι, αν και μου φαίνεται πολύ εξαντρίκ για τα γούστα του. Είχα κι εγώ αυτόν τον G.I.Joe με το αλεξίπτωτο! Επίσης είχα (ή ο αδερφός μου) τον αρχηγό των Κόμπρα σε μια βερσιόν που μίλαγε κιόλας ο απαίσιος και στον οποίο συνήθως φόραγα το μπλε κιμονό, γι'αυτό και δεν το φορά ο κανονικός του κάτοχος. Ήταν και πολύ ωραίο πάνω σε Bibi-bo ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ωραιες οι φιγουρες!!

μπραβο QueenofHearts!!
 
Πίσω
Μπλουζα