[Remoundo] Μάχη των Πλανητών - Επιτραπέζιο

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
336
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Η χαρά μου δεν περιγράφεται, αφού, από εχτές, είμαι (ξανά) κάτοχος του επιτραπέζιου "Μάχη των Πλανητών" ή "Ομάδα Τζι". :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:

Το είχα αποκτήσει για πρώτη φορά, γύρω στα μέσα του '81 ενώ παιζόταν ακόμη το ανιμέ αλλά είχε πάρει και αυτό το δρόμο για τη χωματερή μαζί με όσο η μητέρα μου θεωρούσε μη αναγκαία για εμένα... :rant:

Όμως, τίποτα δε χάνεται τελικά, και χάρη στο αδερφάκι μου την Κριό :worship: :wub: :heartcloud:
n7.gif
θα μπορώ να περνώ και πάλι ατέλειωτες ώρες με το αγαπημένο μου επιτραπέζιο...

... μάλλον μόνη μου... αφού κανείς από την παρέα μου δεν καταδέχεται να παίξει...
44rd8r5.gif
στην ηλικία μας...


.


.


.


.


Το βρήκα...
21b7wpk.gif



...θα διοργανώσω τουρνουά με τον Πούκι...
Laie_23.gif



 
ε βαλε και καμια φωτο
 
Θα βάλω... θα βάλω... :)
 
Το είχα και εγώ, αλλά δεν θυμάμαι πως παίζεται. Δεν κάνεις μια μικρή περίληψη;
 
Ναι , και εμένα με τρώει η αποροία !
 
Άσε Χουανίτα, παίξε εσύ και κάνω εγώ τη δουλειά :)

18522.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χουανίτα κάθομαι και παίζω εγώ μαζί σου με τις ώρες αν θες, αλλά και εσύ με την σειρά σου θα καθίσεις να παίξουμε "Την εκδίκηση του Κλίγκον" (Star Trek) γιατί επίσης δεν με παίζει κανένας.....
 
Τι είναι αυτό ; Γιατί με κρατάτε σε αγωνία ; :D
 
Έχει μέσα ένα χαρτόνι διπλωμένα στα δύο, μια πίστα ας το πούμε, ζάρι, χαρτάκια δύο χρωμάτων και πιόνια. Η μισή μεριά είναι η βάση Ζόλταρ, η άλλη μισή η βάση της ομάδας G. Ρίχνοντας το ζάρι πας σε κάποιο τετράγωνο, αν πέσεις σε κάποια συγκεκριμένα που κάτι λένε, υπάρχει αντίστοιχο χαρτάκι που σου λέει τι να κάνεις. Στόχος είναι το πιόνι σου να πάει στη βάση του άλλου παίκτη. Για περισσότερες λεπτομέρειες, θα σας διαφωτίσει η Χουανίτα. (Η οποία ήξερε πως οι οδηγίες είναι τυπωμένες στο καπάκι του κουτιού από τη μέσα μεριά. Ενώ εγώ χαμπάαααααρι δεν είχα και ως συνήθως είχα θυμώσει που έλειπαν δήθεν!)
 
Πίσω
Μπλουζα