Renegade 3 - Απολαυστικο review

Οντως τρελο γελιο,το Renegade 3 δεν ειχε καμια σχεση με τα δυο προηγουμενα αλλα ειχε πλακα,παντως αυτο που προσεξα η εκδοση Spectrum με τον Amstrad ειναι ιδια, η μονη διαφορα ειναι στα χρωματα,σε σχεση με του Commodore 64 που μου φαινεται οτι την προσεξαν λιγακι.
 
Πιστευω οτι οποιος εχει τερματισει αυτο το παιχνιδι πρεπει να δουλεψει στην NASA!
 
εγώ παλιά...(με cheats)
 
Mάϊστα...Δεν το είχα παίξει ποτέ και όπως φαίνεται ούτε πρόκειται να ασχοληθώ τώρα.

Αλλά δεν έχει καταντήσει κουραστικό το θάψιμο παλιών κακών παιχνιδιών; Το ξεκίνησε ο Angry Video Game Nerd και έχουν βρεθεί πολλοί "έξυπνοι" που τον μιμούνται τελείως αποτυχημένα. Νομίζω ότι το "αστείο" πάλιωσε.
 
O Dr Ashens ειναι το ιδιο "παλιος" με τον A.V.G.N ;)
 
Gyubrush είπε:
Πιστευω οτι οποιος εχει τερματισει αυτο το παιχνιδι πρεπει να δουλεψει στην NASA!
Eγω το ειχα τερματισει στον Amstrad CPC,αλλα δεν θυμαμαι να ειχα βαλει Cheats :)
 
Leon είπε:
Mάϊστα...Δεν το είχα παίξει ποτέ και όπως φαίνεται ούτε πρόκειται να ασχοληθώ τώρα.
Αλλά δεν έχει καταντήσει κουραστικό το θάψιμο παλιών κακών παιχνιδιών; Το ξεκίνησε ο Angry Video Game Nerd και έχουν βρεθεί πολλοί "έξυπνοι" που τον μιμούνται τελείως αποτυχημένα. Νομίζω ότι το "αστείο" πάλιωσε.
Είναι ο AVGN, είναι και ο Spoony...αυτός μου αρέσει περισσότερο (ψάξτε τον στο youtube)..Εντάξει, για εμάς που τα έχουμε ψιλοζήσει αυτά έχει ενδιαφέρον, και γέλιο ταυτόχρονα, εμένα προσωπικά δέν με κουράζουν καθόλου και μή σας πώ έχει γίνει και βίτσιο να τα βλέπω πίνωντας καφεδάκι τα απογέυματα.
 
"Renegade wasn't really good"???!!! AAAAAAAAAAAAARGH!!!

Επίσης, προσέξατε ότι το ρηβιού είναι για ΖΧ, εεεεεεεεεεεε; :D

...ok, ok, και σε ΣΠΣ χάλι ήταν...
 
Other_Reality είπε:
Είναι ο AVGN, είναι και ο Spoony...αυτός μου αρέσει περισσότερο (ψάξτε τον στο youtube)..Εντάξει, για εμάς που τα έχουμε ψιλοζήσει αυτά έχει ενδιαφέρον, και γέλιο ταυτόχρονα, εμένα προσωπικά δέν με κουράζουν καθόλου και μή σας πώ έχει γίνει και βίτσιο να τα βλέπω πίνωντας καφεδάκι τα απογέυματα.
Κάποια έχουν λίγο γέλιο αλλά αυτή η νοοτροπία του "κοροϊδεύουμε παλιά παιχνίδια γιατί όλα τότε ήταν χάλια" έχει αρχίσει να με κουράζει, άσε που δημιουργεί και λάθος εικόνα για την ιστορία του gaming στους νεώτερους (τι βλακείες έπαιζαν τότε). 'Ασε που κάτι τύποι που μιμούνται τον AVGN είναι και άσχετοι από ιστορία gaming και "κοροϊδεύουν" παιχνίδια σταθμούς, καταφέρνοντας μόνο να δείξουν την άγνοιά τους.

Τόσα καλά παλιά παιχνίδια υπάρχουν, αλλά σπάνια βλέπεις κάποιο καλό review στο youtube. Αντίθετα έχουμε μπόλικα τέτοιου στυλ reviews για φτηνά γέλια.
 
O C64 (όπως είναι προφανές από το review) είχε σαφώς τα καλύτερα sprites & το καλύτερο animation κι από τα 3 versions. To παιχνίδι τελειώνονταν μόνο με cheat μια που ήταν αδύνατο να πας πέρα από το 3ο level με φυσιολογικό τρόπο.

Εντάξει ήταν το πιο αδύναμο της τριλογίας ειδικά για τα δεδομένα imagine / ocean, αλλά είναι λίγο υπέρβολικός ο φίλος μας (αν και ομολογουμένως βγάζει αρκετό γέλιο). Τώρα πλέον με τα TOSEC έχω μια καλύτερη εικόνα τι *σαβούρα* έβγαινε και πόσο λίγα releases ήταν τελικά ήταν ποιοτικά ανά μηχάνημα και έτος. To Renegade 3 βρίσκεται κάπου στην μέση, αλλά σίγουρα όχι στον πάτο.

Χμμμ...Με αυτά και με αυτά, μου άνοιξε η όρεξη να (ξαναξαναξανα)τελειώσω το Target Renegade...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυτυχως το συγκεκριμμενο δεν το ειχα ουτε πειρατικό .

Aπ οτι φαινεται ειναι χειροτερο και απο το ... Ikari Warriors 3.
 
Βασικά απ'ό,τι βλέπω, τουλάχιστον στον τομέα των γραφικών, ο ΖΧ έχει πολύ καλοσχεδιασμένα sprites, του C δεν με ενθουσιάζουν (ενδιαφέρων ο προταγωνιστής, αλλά τα υπόλοιπα είναι διαφορετικών ποικιλιών!) ενώ ο Amstrad έχει πολύ πολυχρωμία (όπως πάντα)... Αρκετά διαφορετικά τα πράγματα!
 
το είχα original, σε cpc 6128-πέρα απο μια πολυ όμορφη μουσική τίποτα, το παιχνίδι είναι unplayable λόγω υπερβολικής δυσκολίας και βαρετό μετά απο λίγο...σκάνε μύτη "κατά κύματα" διάφορα περίεργα πλασματάκια! :)
 
Πίσω
Μπλουζα