Resident Evil 0 N64

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Για οποιον ειχε αμφιβολιες για τις γραφικες δυνατοτητες του Ν64 κυκλοφορει ενα videακι με το συγκεκριμενο παιχνιδι που τελικα δεν κυκλοφορησε αλλα μεταπηδησε στην επομενη γενια (cube) με καταπληκτικα αποτελεσματα.

:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φοβερο αν αναλογιστεις τα μολις 64 MB του cartridge!
 
Φιλε AARDVARK, οι γραφικες δυνατοτητες του N64 αποδειχθηκαν απο τους τιτλους που κυκλοφορησαν....Oι περιορισμοι του (κυριως λογω cartdrige) ειναι δεδομενοι....
 
kαι ομως λογω του cartridge ειχε η capcom επιλεξει το Ν64 αντι για dreamcast η playstation. :thumbup:

"The game was originally slated for the Nintendo 64, as it was believed by the developers that the platform's cartridge-based media would be more capable in handling the item dropping and partner zapping systems proposed for the game than the disc-based media used by the Sony PlayStation and Sega Dreamcast due to the lack of loading times."
 
AARDVARK είπε:
kαι ομως λογω του cartridge ειχε η capcom επιλεξει το Ν64 αντι για dreamcast η playstation. :thumbup:
"The game was originally slated for the Nintendo 64, as it was believed by the developers...
Μετά ανακάλυψε πόσο μεγάλη λ@λ@κία πήγε να κάνει με την ατυχή θεωρία της και υποστήριξε φανατικά τα άλλα 2... :diablotin:
 
Maddog είπε:
Μετά ανακάλυψε πόσο μεγάλη λ@λ@κία πήγε να κάνει με την ατυχή θεωρία της και υποστήριξε φανατικά τα άλλα 2... :diablotin:
Nα σου θυμισω τα 2 exclusive της για CUBE (που ηταν 3 κανονικα) resident 0 και remake που παραμενουν ακομα, καθως και το 4 που στο τελος παρα τις υποσχεσεις της γλυκαθηκε και απο τις πωλησεις του PS2.

Και συνεχιζει να βγαζει για το WIIIIIIIIIIIIIIIIII. :D

Εδω συνεχιζει το παραπανω κειμενο που εχεις κανει quote

"However, production of the game shifted from the Nintendo 64 to the GameCube as a result of the transition to sixth generation consoles. Since the GameCube made use of a disc-based media, the programmers were forced to rely on clever programming methods to shorten the loading times. The graphics were improved dramatically due to the platform change."
 
Η Capcom παντως αυτη τη στιγμη ειναι η πιο φορτσατη εταιρεια.

Οτι βγαζει γινεται χρυσαφι...

BTW το μεγαλυτερο νεο που αφορα το PC gaming για το πρωτο μισο της χρονιας δεν αναφερθηκε απο τους ειδικους GRM PCαδες...θα παιξετε Lost Planet τον Ιουνη και εσεις λεμε!!!! (καλιο αργα...) :D
 
Ένα ακόμη RESI χρειαζόταν για το Ν64. Κρίμα που δεν κυκλοφόρησε ποτέ!
 
johnny19818 είπε:
Ένα ακόμη RESI χρειαζόταν για το Ν64. Κρίμα που δεν κυκλοφόρησε ποτέ!
Δέν πειράζει.Το χαρήκαμε καλύτερα στο κύβο.Εγώ θα έλεγα κρίμα που δεν κάνανε και ενα remake στο RE 2 για το gamecube
 
sephirothson είπε:
Δέν πειράζει.Το χαρήκαμε καλύτερα στο κύβο.Εγώ θα έλεγα κρίμα που δεν κάνανε και ενα remake στο RE 2 για το gamecube
Χαχα..τελικά όλοι στενοχωρημένοι είμαστε :p

Στο Ν64 ακύρωσαν το RE0 ενώ στο Gamecube δεν έβγαλαν το RE2 :p
 
Ναι, το χαρήκατε όσοι είχατε τον κύβο...Δεν έχω συγκεκριμένη καούρα με το RE0 για Ν64. Ας έβγαινε και το RE3 ή ένα Resident Evil 64!!!
 
To RE 0 ειναι απλα φανταστικο στο Game Cube.Τυχεροι οσοι το απολαυσαμε.

Ενα μικρο review για το παιχνιδι εχω γραψει εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?25613-Resident-Evil-0-(Review)

YΓ: Mαγκες δεν ξερω αν καταλαβα λαθος αν ειναι ετσι sorry αλλα φυσικα και κυκλοφορησε το Resident Evil 2 στο Game Cube.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
YΓ: Mαγκες δεν ξερω αν καταλαβα λαθος αν ειναι ετσι sorry αλλα φυσικα και κυκλοφορησε το Resident Evil 2 στο Game Cube.
Εγώ δεν είχα κοιτάξει αν έχει βγει ή όχι.. :p

Απλά το έγραψα με βάση αυτό που είπε ένας φίλος από πάνω..

Άρα έχει βγει RE2 στο Gamecube..μια χαρά τότε..
 
Ok τοτε φιλαρακι μου :D

Επισης εχει κυκλοφορησει και το RE 3 Nemesis αλλα και το RE Code veronica X.Για μενα το Game Cube ειναι η κονσολα που πρεπει να εχει καθε Residen Evil Fan.

Oσο για το RE 2 που αναφερθηκε δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλα η Crapcom εδω δεν εκανε και πολυ καλη δουλεια.Φτανει να δει καποιος το RE 0 και μετα το 2 και θα καταλαβει της διαφορες στον τεχνικο τομεα.
 
Ο Sephi είπε ουσιαστικά γιατί δεν βγήκε ένα remake του RE2 (όπως το RE 1 το οποίο ήταν πολύ ωραίο και διαφορετικό) αλλά μια απλή μεταφορά κάνωντάς το, το χειρότερο (ή το λιγότερο καλύτερο αν θέλετε) RE για την κονσόλα η οποία είχε όλα τα RE.
 
wow!!! Δεν είχα ιδέα για το συγκεκριμένο τίτλο....
 
Το Gamecube ηταν η κονσολα στην οποια τα Resident evil εφτασαν στο κορυφαιο σημειο τους λιγο πριν αρχισει η κατηφορα και καταντησουν σχεδον call of duty (οσοι εχουν δει το 6 καταλαβαινουν τι λεω ) Απο τις καλυτερες δουλειες της capcom .Ενοειται πως εχω το remake Resident evil και το zero για το Gamecube .Πιστευω πως ηταν καλη η κινηση να το τρεναρουν και να μην το κυκλοφορησουν στο Ν64 .Οσοι δεν εχουν ασχολειθει τα προτεινω χωρις δευτερη κουβεντα .Βαζουν ανετα κατω τεραστιους τιτλους με τρελα γραφικα και gameplay 5 ωρων ...δυστυχως
 
Και σε πιο καλή ποιότητα..

 
Πίσω
Μπλουζα