Resident Evil 3.5 [4 Beta]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
15.032
Αντιδράσεις
4.249
To 4 μερος πριν καταληξει στην τελικη του μορφη και αλλαξει τελειως τα παντα ειχε κανα 3αρι revisions πισω του.

Δεν μπορουσαν να αποφασισουν στην Capcom για την μορφη του παιχνιδιου και βγαζαν trailers και φωτο αβερτα τα οποια παρουσιαζω παρακατω.

Μια μορφη του παιχνιδιου ειχε τα γραφικα που ειδαμε στο 4 με το κλασικο στυλ καμερας και σκηνικο εναν στοιχειωμενο πυργο και Big Bad Guy ενα φαντασμα με γαντζο.

Μακαρι να το δουμε καποια στιγμη σε demo μορφη σαν καποιο bonus σε μεταγενεστερο παιχνιδι.

Ηταν σχεδον τελειωμενο. :xm:

Ενα βιντεακι μεγαλο με ολα τα τρεϊλερς που βγηκαν και εναν μικροτερο για οποιον δεν εχει χρονο.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι εδω η αναμενομενη εκδοση για PS3. ::)

25816_resident_evil_35.png
 
Μακάρι, γιατί το RE4 που βγήκε τελικά ήταν μια απογοήτευση.

Ήμουν μεγάλος fan της σειρά RE μέχρι που έπαιξα το 4ο, τώρα είμαι μεγάλος fan της σειράς Silent Hill.
 
Δε σου άρεσε το 4;;;;;; 8)

Εντύπωση μου κάνει...
 
Μια χαρα ηταν παντα η σειρα του RE.

Ρε Γιωργο αυτα τα ρημαδια τα Silent Hill πως τα παιζεις??

Με διαλυει αυτη η αρρωστιλα που αποπνεουν. Πραγματικα με ριχνουν ψυχολογικα... :)

Οσο για το 4, κριμα που δεν εγινε port στη αρτιοτερη - τεχνικα - κονσολικη πλατφορμα της εποχης :)
 
Τo ψιλοκάνανε μπάχαλο με τα Outbrake και Outbrake File #2, αλλά άμα είσαι fan, τα γουστάρεις και αυτά!!!

Όσον αφορά τα Silent Hill, το έθεσες πολύ σωστά! Αρρωστίλα... Εκεί είναι και η μαγεία τους. Συναγωνίζονται τα καλύτερα ψυχολογικά θρίλερς.

Προσωπικά ξεχωρίζω τα 1 και 2... Είναι τα καλύτερα κατά τη γνώμη μου.
 
DINO είπε:
Δε σου άρεσε το 4;;;;;; 8)Εντύπωση μου κάνει...
To έπαιξα στο PC οπότε πρίν βγεί το mouse support patch ήταν απαράδεκτο από πλευράς χειρισμού. Μετά το patch ήταν συμπαθές (ακόμα ήταν κακός ο χειρισμός) ΑΛΛΑ δεν ήταν "Resident Evil" αν με καταλαβαίνεις. To τελείωσα το παιχνίδι πάντως, όπως είχα τελειώσει και όλα τα προηγούμενα.

Οι λάτρεις της σειράς δεν περίμεναν αυτό που τελικά βγήκε, περίμεναν κάτι σαν το RE 3.5.

Wally είπε:
Ρε Γιωργο αυτα τα ρημαδια τα Silent Hill πως τα παιζεις??Με διαλυει αυτη η αρρωστιλα που αποπνεουν. Πραγματικα με ριχνουν ψυχολογικα... :)
Αν δεν είσαι λάτρης γενικά των ταινιών τρόμου και ειδικότερα των Survival Horror παιχνδιών, το καταλαβαίνω να σε ρίχνει η ατμόσφαιρα του SH.

Για μένα όμως που είμαι λάτρης του είδους, τα Silent Hill είναι ΜΟΝΑΔΙΚΑ στο είδος τους. Ειδικά το τελευταίο τo κατευχαριστήθηκα :D

Η μόνη σειρά που με έκανε και τρόμαξα όταν έπαιζα νύχτα...

Ειδικά το πρώτο ήταν ΠΑΡΑ πολύ καλό και ας υπήρχε μόνο σε PS1 (το τελείωσα με emulator).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
...ΑΛΛΑ δεν ήταν "Resident Evil" αν με καταλαβαίνεις.
Χε χε καταλαβαίνω... Επειδή δεν είχε zombies...

Ήταν όμως κάτι το refreshing, που πιστεύω το είχε ανάγκη η σειρά.
 
Όχι μόνο γι'αυτό, αλλά άλλαξε τελείως το στύλ του παιχνιδιού.

Τα Silent Hill ήταν όλα κορυφαία με εξαίρεση το The Room που ήταν μέτριο. Το τελευταίο (SH5 Homecoming) ήταν ΤΕΛΕΙΟ.
 
Εγώ πάντως το απόλαυσα το 4, πάρα πολύ και ας ξέφυγε λίγο.

Ειδικά η σκηνή που είσαι στο σπίτι και σου την πέφτουν οι χωρικοί από πόρτες και παράθυρα, είναι κορυφαία...
 
To resident evil 4 ηταν ενα καλο παιχνιδι, αλλα μια "διαφορετικη" συνεχεια απο τα προηγουμενα της σειρας. Για εμενα κακος τροποποιηθηκαν κατα αυτο το τροπο. Επισης, το τελευταιο πραγμα που ειναι το resident evil 4, ειναι survival horror. Το παιχνιδι εγινε action-shooter και αυτο δυστηχως στοιχιζει πολυ σε οσους αγαπησανε την σειρα απο το πρωτο της παιχνιδι.

Επισης, τα silent hill πλεον κανουν το ιδιο λαθος. Απο εκει που τουλαχιστον, το τεταρτο της σειρας αν και διαφορετικο, ηταν σε μονοπατια με πολλα στοιχεια τρομου, το πεμπτο της σειρας ξεπεσε τραγικα. Μονο η μουσικη εμεινε στα ιδια επιπεδα.

Παλαιοτερα, οταν συναντουσες τον Pyramid head, σκεφτοσουν πως θα ελιχθεις ωστε να φυγεις και να επιβιωσεις. Στο 5 σκεφτεσαι με ποιο οπλο απο ολα να τον θερισεις. Και αυτο λεει πολλα πιστευω. Ντροπη στην Konami, την ειχα για σοβαρη εταιρια.
 
Εμένα πάντως μου άρεσε πάρα πολύ το SH5 και είχε πολύ καλό χειρισμό.

Τώρα που για να παίξω το Silent Hill Origins χρειάζομαι το παλιομηχάνημα το PS2 τι να κάνω ε? :D
 
TI ΠΩΣ ΠΟΥ? Παίζει? Το είχα δοκιμάσει με τον προηγούμενο και δεν έπαιζε....

Το έχεις δοκιμάσει και παίζει καλά ή...... απλά φυτοζωεί
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω με την τελευταια stable εκδοση θελει καποιες μετατροπες. Με την τελευταια beta ομως τρεχει.
 
Μα δε βλέπω κάποια beta, μόνο τη final 0.9.6 που βγήκε στις 1/3/09
 
Εδω ειναι:

http://www.pcsx2.net/downloads.php?p=publicbeta

Θα εκπλαγεις αν δεις ποσα πολλα παιχνιδια παιζουν κανονικα. Και μαλιστα τωρα που συνεργαζονται οι δυο μεγαλυτερες ομαδες του χωρου, θα δουμε πολυ καλα πραγματα.
 
Getta Robo είπε:
To resident evil 4 ηταν ενα καλο παιχνιδι, αλλα μια "διαφορετικη" συνεχεια απο τα προηγουμενα της σειρας.
Είναι ίσως το καλύτερο παιχνίδι του Playstation 2 κατά την ταπεινή μου γνώμη!

Getta Robo είπε:
Για εμενα κακος τροποποιηθηκαν κατα αυτο το τροπο. Επισης, το τελευταιο πραγμα που ειναι το resident evil 4, ειναι survival horror. Το παιχνιδι εγινε action-shooter και αυτο δυστηχως στοιχιζει πολυ σε οσους αγαπησανε την σειρα απο το πρωτο της παιχνιδι.
Εντάξει, δεν ήταν το απόλυτο θρίλερ, αλλά είχε τις στιγμές του...

Getta Robo είπε:
Παλαιοτερα, οταν συναντουσες τον Pyramid head, σκεφτοσουν πως θα ελιχθεις ωστε να φυγεις και να επιβιωσεις. Στο 5 σκεφτεσαι με ποιο οπλο απο ολα να τον θερισεις.
Όντως έχεις δίκιο σε αυτό! Το Silent Hill ήταν ένα ψυχολογικό θρίλερ πάνω απ'όλα. Δεν έχω παίξει το 5 ακόμα, αλλά άμα το χάλασαν δεν έκαναν καθόλου καλά.
 
Wally είπε:
Οσο για το 4, κριμα που δεν εγινε port στη αρτιοτερη - τεχνικα - κονσολικη πλατφορμα της εποχης :)
Παρτο να το κανεις αφισσα ,να θυμασαι οτι καποτε υπηρχε κονσολα που δεν βγηκε ενα απο τα καλυτερο παιχνιδι ολων των εποχων. :P

12530_resident_evil_4_xbox_edition-orig.png


Παιδες τα παλιο στυλ καμερας ειχε ενα σημαντικο απο πολλους μειονεκτημα ,το λεγομενο τανκ κοντρολ.

Και εμενα μου ελειψαν πραγματα στο 4 αλλα ηταν τοσο τεχνικα αρτια και καλοδουλεμενο που τα ξεχασα.

Ειναι γεγονος οτι το 4 δεν συνεχισε στην ευθεια που ειχαν χαραξει τα 3 πρωτα αλλα εκοψε δεξια (η αριστερα :xm: ) και χαραξε δικια του.
 
Πίσω
Μπλουζα