Resident Evil 3.5 [4 Beta]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Διαβάστε εδώ μια καταπληκτική ανάλυση του Resident Evil 3.5...

Να την έγραφαν και σε άσπρο φόντο, τι καλά που θα'τανε... Τα ματάκια μουουουου
 
Τα re απλα με τρομαξαν αλλα ποτε δεν με φοβησαν.

Η εισαγωγη με τους b-mοvιe ηθοποιους στο 1 παντως παραμενει η αγαπημενη μου.

Ειχα δοκιμασει και το πρωτο clοck τοwer για το sneς που δεν κυκλοφορησε εκτος ιαπωνιας και αυτο οντως ηταν τρομακτικο.

Απο τη στιγμη ομως που βγαινουν τοσες συνεχειες καθε λιγο ο τρομος υποχωρει.
 
To RE 3.5 απο οτι καταλαβα βασιζοτανε πιο πολυ σε κλειστους χωρους γι'αυτο και τα γραφικα του ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με την τελικη του εκδοση.Πιστευω στους ανοικτους χωρους το Gamecube θα ζοριζοτανε και ετσι προχωρησανε σε πιο low res καταστασεις. Το RE 4 θεωρω καλυτερο απο το RE 5 γιατι ειχε πολυ καλυτερο σεναριο και δεν ειχες την αλλη απο διπλα σου να σου τα πρηζει περι 'Fallen Brothers' και αλλα σχετικα ξεφευγοντας απο την ουσια που ειχαν τα αλλα RE.Θα προτιμουσα καποια στιγμη να δω μια HD εκδοση.
 
Τωρα λυπηθηκα περισσοτερο. Το παιχνιδι φαινοταν φοβερο. Να'σε καλα Dino για τον συνδεσμο!
 
ναι όντως! ειδικά μέσα στο σπίτι με τον τυπά που σε κυνηγάει με το γάντζο είναι τρομερό!
 
To 4 ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε resident evil και γενικα σε παιχνιδι.

Ειναι απο τα παιχνιδια ταινιες που παρακαλας να μην τελειωσει (και δεν τελειωνει ),οσο μεγαλωνεις τοσο πιο δυσκολο ειναι να συμβει αυτο.

Ειναι παιχνιδι απολαυση απο ολες τις πλευρες!!
 
Προσωπικά πρώτη μου επαφή με την σειρά ήταν στο Gamecube. Το πήρα πακέτο μαζί με την Resident Evil edition της κονσόλας, αργά το 2006 στην τιμή των 100?. #)

Μου άρεσε πολύ μάλιστα. Πάντα βέβαια οι fans της σειράς έχουν άλλες προσδοκίες από τα sequels οπότε οι αλλαγές που έκανα ίσως να μην άρεσαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ με τον Aardvark, για το 4...

Προσπαθείς να του βρεις ψεγάδι και δεν μπορείς...

Το μόνο που θα με ενθουσίαζε ακόμα περισσότερο, θα ήταν στη θέση των possesed χωρικών, να ήταν τα αγαπημένα μας zombies...
 
Το 4 ήταν πολύ καλό, αλλα αν το βγάζανε όπως το 3.5 θα ήταν ακόμα καλύτερο γιατί θα ήταν πιο κοντά στην φιλοσοφία των Resident Evil. Το 3.5 μου φαινεται επεισης πολύ πιο ατμοσφαιρικό και ο φακός ήταν ενα πολύ καλο στοιχείο που έλειπε από την σειρά (και μαλλον θα συνεχήσει να λειπει αφού το γυρισανε σε action τώρα πια).

Το RE5 δεν καταφερα να το τελειώσω, ήταν τοσο βαρετό που το παράτησα στην μέση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Το 4 ήταν πολύ καλό, αλλα αν το βγάζανε όπως το 3.5 θα ήταν ακόμα καλύτερο γιατί θα ήταν πιο κοντά στην φιλοσοφία των Resident Evil. Το 3.5 μου φαινεται επεισης πολύ πιο ατμοσφαιρικό και ο φακός ήταν ενα πολύ καλο στοιχείο που έλειπε από την σειρά (και μαλλον θα συνεχήσει να λειπει αφού το γυρισανε σε action τώρα πια).
Το RE5 δεν καταφερα να το τελιώσω, ήταν τοσο βαρετό που το παράτησα στην μέση.
Θα συμφωνησω μαζι σου! Και εγω το 5 το αφησα στη μεση και το τερματισα με συνεργασια με καποιο φιλο.Απλα το επαιζα με το ζορι.....
 
Το 4 ειναι ενα φοβερο παιχνιδι, απλα δεν ειναι Resident Evil :>
 
Ενα ωραιο βιντεακι πριν το καταργησουν και αλλαξουν τελειως την ροη του παιχνιδιου.

Καστρα ,φαντασματα,ομιχλες,δαιμονισμενες κουκλες και ο Hook που γινεται vulnerable μονο αν του ριξεις φως!!

Το παρακατω ειχε δοθει σαν εξτρα σε καποια special edition στην Ιαπωνια.

http://www.youtube.com/watch?v=0e3qYoR6m8o
 
Πίσω
Μπλουζα