Resident evil 4 για pc

pepinos

Banned
Joined
1 Αύγ 2006
Μηνύματα
322
Αντιδράσεις
8
μολις χτες ανεβηκε το Resident evil 4 για pc

ME0000608330_2.jpg


ME0000608284_2.jpg


ME0000599289_2.jpg


ο χειρισμος ειναι δυστυχως πανομοιοτυπος με το ps2.....αλλα παρολα αυτα ειναι επιτελους playable

για οσους το θελουν ας ριξουν ενα πριβε μυνημα...εκτος εαν οι mods επιτρεπουν να τα ποσταρω εδω

ps: μακαρι να βγαλουν και το resident evil veronica......το μοναδικο resident που λειπει απο την συλλογη στα pc
 
Άρχισα χθές... Έπαθα πλάκα μόλις είδα ότι επιτέλους βγήκε.

Μην περιμένεις να βγεί το Veronica για PC.

Εγώ πήρα Dreamcast για να το παίξω να καταλάβεις...
 
Ε τοτε να παρετε και gamecube γιατι το εκει RE4 ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο που θα παιξετε στο Pc :thumbup:

(που γυρνας ρε Bro ?)
 
Τι αναλύσεις έχει?

Σε 22άρα wide δεν με συγκινεί τίποτα αν δεν είναι 1600*1050 τουλάστιχον!

Σημειώνω ότι το έπαιξα σε philps crt 32 /ps2 και το παράτησα γι'αυτό το λόγο!
 
μαλλον με βλεπω για συνταγη γιατρου :eek: :eek: :eek: :eek: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

και εγω ελεγα να πανω dreamcast για resident evil veronica, αλλα δυστυχως ουτε απο τον emulator μπορεις να το παιξεις νορμαλ :icon_cry:
 
Πολυ τεμπεληδες αυτοι που εκαναν το port.Θα μου πειτε βεβαια οτι h capcom τα φραγκα της τα εχει βγαλει απο αυτον το τιτλο -και με το παραπανω-οποτε δεν τους ενδιαφερει.Το παιχνιδι εχει χαληλης ποιοτητας γραφικα και ο χειρισμος ειναι "γεια σου".Θελει gamepad.Ρε μαλ... αν ηθελα να παιζω με gamepad ,θα το ειχα παρει σε gamecube,που ο συγκεκριμενος τιτλος ειναι κορυφη.Επειδη ειμαι τρελος με τη σειρα RE ,με βλεπω να αγοραζω ενα pad της πλακας και μετα να το σπασω-γιατι σπιτι μου δεν θελω τετοια ανιερα αντικειμενα:biglaugh:
 
telamonas.stokos είπε:
Ε τοτε να παρετε και gamecube γιατι το εκει RE4 ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο που θα παιξετε στο Pc :thumbup:
(που γυρνας ρε Bro ?)
Noway dude!!! θα γράφει Nintendo επάνω.
 
Λοιπον,μετα απο μια μικρη ερευνα,ειδα οτι δεν χρειαζεται gamepad...αλλα trainer:biglaugh:

Με απειρη ενεργεια και σφαιρες η ζωη στο RE4 εχει πολυ πλακα.Πραγματικα "παιζεις" με τους εχθρους. :thumbup:
 
Shadowdancer2501 είπε:
Λοιπον,μετα απο μια μικρη ερευνα,ειδα οτι δεν χρειαζεται gamepad...αλλα trainer:biglaugh: Με απειρη ενεργεια και σφαιρες η ζωη στο RE4 εχει πολυ πλακα.Πραγματικα "παιζεις" με τους εχθρους. :thumbup:
εξυπακουεται :thumbup: :thumbup: :thumbup:

το σ/κ εχει gaming
 
telamonas.stokos είπε:
Ε τοτε να παρετε και gamecube γιατι το εκει RE4 ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο που θα παιξετε στο Pc :thumbup:
μαλλον παω για αγορα ps3 για τετοιου ειδους παιχνιδια (resident,metal gear...κλπ)
 
Μια ερώτηση ρε παιδιά για όσους το έχουν παίξει το παιχνίδι...

Τι γίνεται στην αρχή κιόλας στο σημείο που σε κυνηγάει ένας μεγάλος βράχος?

Συνέχεια χάνω ρε παιδιά!!!
 
υποψην

σηερα βγηκε ενα plugin στο οποιο υπαρχει υποστηριξη για mouse
 
@pepinos

1= ctrl

3=enter

5=L shift

6=R shift:thumbup:

ρε φιλε κατεβασε το trainer να κανεις καλαμπουρι...
 
Με το trainer είναι χειρότερα...Χάνω και δεν μπορώ να ξαναπαίξω!!!

[edit] περί κατεβάσματος! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
βγηκε patch με βελτιωμενα γραφικα...........[edit]

Un-Patched

------------

re45ai4.jpg


re44kp5.jpg


Patched

----------

re41ph2.jpg


re42vh0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδη πολυ μου τη σπανε τα sites που θελουν log-in απλα για να σου δωσουν ενα patch,κατεβαστε

A)Tο patch για τα βελτιωμενα γραφικα απο δω:

Κώδικας:
http://www.gamershell.com/download_18764.shtml
και

B)Tο patch για mouse aim support απο δω:

Κώδικας:
http://files.filefront.com/Resident+Evil+4+MouseAim+Patch/;6915857;/fileinfo.html
 
Ωρε συμφορουμιτες,patchαρε κανεις το RE4 για τα fixed γραφικα...;

Διοτι εμενα οταν παω να το τρεξω μου πεταει ενα μηνυμα ''install directory not found'' απο οπου κι αν τρεξω το patch....

Kατι μου λεει οτι εχω ασυμβατη εκδοση του παιχνιδιου με το patch...

(ΔΕΝ ειναι η MULTI-5...) :confused: :confused:
 
Πίσω
Μπλουζα