Retro-Αγγλόφωνα περιοδικά

Και μερικα εξωφυλλα απο το "Games-Χ" που αναφερα παραπανω....

Το περιοδικο το αγοραζα το 91-92 και τα θετικα του ,εκτος απο το οτι ηταν καλογραμενο,ηταν εβδομαδιαιο (το μοναδικο τοτε) και η πολυ χαμηλη τιμη του,το πρωτο τευχος ειχε τιμη γνωριμιας νομιζω πολυ μικρη η μπορει να το διναν και δωρεαν. :xm:

skghid51s9z35rrnvc1y.jpg


2zu16etr6gl5h21g6uge.jpg


j7bfubuzbgur010cvyeu.jpg


0m7it5s78r3zc77a37tk.jpg
 
Ένα τεύχος του Atari User (Απρίλιος 1987)...

picture.php
΄

Λίγο ακριβούτσικο (έως πολύ) τότε. Η σφραγίδα από το Ελληνικό πρακτορείο, γράφει πίσω 430 δρχ. !!!

Πολύ όμορφο εξώφυλλο, δε νομίζετε;
 
Φοβερές οι εικόνες απο τα περιοδικά αυτά !!

Να' στε καλά παιδιά !! :bow:
 
Μερικά ακόμα περιοδικά, από την συλλογή μου...

picture.php


picture.php


picture.php


miko63 είπε:
Πάντως δεν είδα τη μορφή των περιοδικών το ZERO που είχε απίστευτα εξώφυλλα, προχωρημένα review και απίστευτη πλάκα.
Να και το ZERO (το πρώτο τεύχος παρακαλώ)!

picture.php
 
Nice ιδιαιτερα το WWF mag,επαιρνα και εγω οταν ειχαν τον Hogan εξωφυλο..... :D
 
Γεια χαρά σε όλους !

Αυτό είναι το πρώτο μου post σε αυτό το εκπληκτικό forum :)

Έχω πολλά παλιά περιοδικά σε πολύ καλή κατάσταση και φυσικά είμαι λάτρης των 80's και γενικά του old school :)

Αφορμή να γράψω είναι οι φίλοι που σήκωσαν τα Fangoria :) Το έπαιρνα και γώ από το 1996 , έχω κάπου 60-70 τεύχη . Επίσης πολλά τεύχοι από Starlog και άλλες ξένες εταιριες ! Ελπίζω να βρώ σύντομα χρόνο για scanning και upload ! Να είστε όλοι καλά !!

Χαιρετίσματα από Θεσσαλονίκη !
 
Aπαραδεκτοι,βγηκε πριν 2 χρονια το 30 χρονων επετειακο και δεν το πηρα χαμπαρι.


Υποψην οτι βγηκε σε περιορισμενα 666 αντιτυπα και με ζωγραφισμενο στο χερι εξωφυλλο απο τον Clive Barker!



Must have.
:(

 


4331_103743727278_651527278_2998078_439255_n.jpg
 
Δυο ηταν οι πηγες ενημερωσης στα 80-90ς για τους σινεφιλ και ιδιως τους σινεφιλ του φανταστικου,Starlog για τους Sci Fi και Fangoria για τους Horror fans.


To Πρωτο υπαρχει ψηφιακα στο
https://archive.org/details/starlogmagazine και οποιος θελει να διαβασει για Star Trek TOS και Space 1999 ας σπευσει.




https://archive.org/details/starlog_magazine-001
 
Έχω 2 περιοδικά Go Handheld που έχουν υλικό για φορητές κονσόλες όπως Game Boy, Game Gear και Atari Lynx.
 
Xμμ τα Go Handhelds πρεπει να ταν ενθετα στο CVG αν δεν απατωμαι.
 
Νομίζω μέσα γράφει ότι δίδονταν δωρεάν τώρα αν ήταν ένθετα ή δωρεάν αποστολή με ταχυδρομείο δεν έχω ιδέα. Πάντως εγώ τα πλήρωσα για να τα αποκτήσω :( .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια και μιλήσαμε για το Starlog πριν, ιδού το μοναδικό κομμάτι της συλλογής μου:

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ορίστε και τα δικά μου Go Handheld.

Εμπρός όψη

attachment.php


Πίσω όψη

attachment.php


010320142199.jpg

010320142198.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πρωτο μου Harley magazine...

Απο κει και μετα...καψιμο..

Τοτε αυτα τα περιοδικα κανανε 2000-3000 δρχ.

Το χαρτζηλικι πηγαινε ολο εκει...

img041.jpg
 
Nαι τα Go ηταν ενθετα στο Computer and Video Games,θα μπορουσε ανετα να ηταν αυτονομη εκδοση.


Εχω και εγω καποια.
 
Aardvark είπε:
Nαι τα Go ηταν ενθετα στο Computer and Video Games,θα μπορουσε ανετα να ηταν αυτονομη εκδοση.
Εχω και εγω καποια.
Να είμαι ειλικρινής νόμιζα ότι ήταν κάτι σαν το δικό μας περιοδικό Nintendo Club με συνδρομή. Ξέρουμε πότε σταμάτησαν το Go σαν ένθετα;
 
Nα'ταν 91 που ξεκινησε με 93 που σταματησε,ενας τροπος σιγουρος ειναι να δουμε εξωφυλλα του CVG που το διαφημιζαν.
 
Το Fangoria το περιοδικο που γαλουχησε γενεες στον κινηματογραφικο τρομο επιστρεφει απο τις σταχτες του σε χαρτινη μορφη!

fangoria-slice-600x200.jpg

The Return Of FANGORIA
 
Νομιζω οτι 1@exetlaios[/USER] 1@telonio[/USER] θα χαρουν ιδιαιτερα

 
Πίσω
Μπλουζα