Retro Εκπομπή στον DRS FM 95.3

Shock είπε:
Ο κόσμος το' χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι Plink:cool:
Είμαστε του σασπένς εμείς γι'αυτό το κρατάμε ακόμα κρυφό χαχαχα
 
Telamonas.stokos είπε:
Οταν λοιπον Gryzor γινεις ραδιοφωνικος παραγωγος (πραγμα που μπορει να συμβει πολυ συντομα) και κανεις στην εκπομπη σου ενα retro αφιερωμα να εισαι σιγουρος οτι θα προσπερασω και παλι το θεμα του equalization και θα σταθω στο οτι εκανες σαφεις αναφορες πηγων και οτι θα εισαι σοβαρος επικοινωνιακα και θα βγαλεις κεφι. Και παλι ενα μπραβο για την προσπαθεια σου θα το εχεις απο ολους μας.


Βρισκω τη πρωινη γκρινια γενικα πολυ βαρια - εχουμε ολοκληρη μερα μπροστα μας.


A, συγγνώμη, δεν ήξερα ότι έχω υποχρέωση να έχω θετική γνώμη για κάθε τί σχετικό με ρετρό... ή ότι πρέπει να είμαι Ρ/Φ παραγωγός για να εκφράζω γνώμη... ή ότι πρέπει να εκφράζω αρνητικές γνώμες μόνο βραδινές ώρες. Ίσως να μπει στους κανονισμούς;

Wally είπε:
;)

Εγω παντως περασα μια πολυ ευχαριστη ωρα με την εκπομπη του Konstantakis


Ω, μα κι εγώ - δεν γινόταν διαφορετικά :) Αν και έπλενα πιάτα εκείνη την ώρα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gryzor είπε:
Προφανώς και το 90% του ραδιοφώνου σήμερα έχει πρόβλημα. Λοιπόν;
Συνεχείς αναφορές - και λοιπόν;

Αρκετό υλικό - και λοιπόν; (κουραστικός γίνομαι). Το να κάνεις μία εκπομπή θεματική θέλει πολλή έρευνα και προσπάθεια. Δεν αρκεί να μπεις ένα YouTube και να σηκώσεις ό,τι βρεις, αλλιώς όλοι μας μπορούμε να γίνουμε Ρ/Φ παραγωγοί... μα ούτε ένα equalization?

Συγγνώμη, δεν ασπάζομαι την άποψη του ότι αν κάτι αφορά στο χόμπυ μου είναι αυτόματα και καλό, και θεωρώ ότι η κριτική δεν πρέπει να είναι αυτόματα και θετική όπως γίνεται στη μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων στη ρετρό σκηνή... Θεωρώ ότι καλύτερα να μην κάνεις κάτι αν είναι να μην το κάνεις καλά.

Δεν λέω ότι είναι τόσο χάλια, απλά εξηγώ το γιατί 'ξινίζω'.
triantafylidis.jpg


Gryzor μη φορτώσεις, πλακίτσα κάνω... :D
 
Stormwatch είπε:
triantafylidis.jpg

Gryzor μη φορτώσεις, πλακίτσα κάνω... :D
Σόρρυ, δεν το έπιασα, αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι αστείο για όσους το καταλαβαίνουνε! :wait2:
 
Αγιστα τγια!
 
Με απλα λογια τοτε, γιατι δεν καταλαβαινομαστε.

Οταν ενας ερασιτεχνης παραγωγος ραδιοφωνου κανει ενα (ερασιτεχνικο) αφιερωμα σε ρετρο θεματα (που ειναι το βασικο μας θεμα σε αυτο το forum) σε εναν επισης (ημι αν θες)ερασιτεχνικο internetικο σταθμο της περιφερειας, αναφεροντας 100 φορες το forum (στο οποιο εισαι και εσυ μελος) μας ως πηγη αναφορων και δημιουργωντας τελικα μια ευχαριστη ωρα με συμμετοχη (τακτικων και μη) ακροατων - τοτε η ευγενεια η λογικη και η πραγματικη κατανοηση μιας τετοιας προσπαθειας οδηγουν σε μια χαλαρη θεωρηση των πραγματων και αναδειξη των θετικων σημειων της.

Σε αντιθεση με αυτο - εκανες 2 posts με γκρινια (οπως ο ιδιος παραδεχτηκες) και μια θεωρηση της ολης φασης σαν να προερχοταν απο καποιον Μεγαλο ραδιοφωνικο σταθμο ή απο το κρατικο ισως ραδιοφωνο, λες και κριτικαρες το που ξοδευονται τα λεφτα που δινουμε σε φορους...

Η απαντηση μου που προφανως δεν καταλαβες - ελεγε ακριβως αυτο - οτι ο οποιοσδηποτε εκανε κατι τετοιο θα αξιζε τα συγχαρητηρια μας - οσα τεχνικα ή μη προβληματα δεν ελυσε.

Και τελικα μου απαντας με χοντρη ειρωνια

A, συγγνώμη, δεν ήξερα ότι έχω υποχρέωση να έχω θετική γνώμη για κάθε τί σχετικό με ρετρό
ή ότι πρέπει να είμαι Ρ/Φ παραγωγός για να εκφράζω γνώμη
ή ότι πρέπει να εκφράζω αρνητικές γνώμες μόνο βραδινές ώρες.
Τι να σου πω τωρα ?
Οσο για το

Ίσως να μπει στους κανονισμούς;
δεν θα το παρω οπως θα επρεπε - απλα ξαναδιαβασε τους λενε καμποσα πραγματα σχετικα με αυτο που εγινε σημερα εδω.
 
Telamonas.stokos είπε:
Με απλα λογια τοτε, γιατι δεν καταλαβαινομαστε.
Προσωπικά δεν χρειάζομαι απλά λόγια για να καταλάβω. Συγγνώμη αν χρειάζονται άλλοι.

Telamonas.stokos είπε:
Οταν ενας ερασιτεχνης παραγωγος ραδιοφωνου κανει ενα (ερασιτεχνικο) αφιερωμα σε ρετρο θεματα (που ειναι το βασικο μας θεμα σε αυτο το forum) σε εναν επισης (ημι αν θες)ερασιτεχνικο internetικο σταθμο της περιφερειας, αναφεροντας 100 φορες το forum (στο οποιο εισαι και εσυ μελος) μας ως πηγη αναφορων και δημιουργωντας τελικα μια ευχαριστη ωρα με συμμετοχη (τακτικων και μη) ακροατων - τοτε η ευγενεια η λογικη και η πραγματικη κατανοηση μιας τετοιας προσπαθειας οδηγουν σε μια χαλαρη θεωρηση των πραγματων και αναδειξη των θετικων σημειων της.
A, συγγνώμη, όντως χρειαζόντουσαν απλά λόγια. Να το κάνω πιο απλό - σε μετάφραση: αν κάτι άπτεται του ενδιαφέροντός μας και μας διαφημίζει, τότε απαγορεύονται οι αρνητικές κριτικές.

Telamonas.stokos είπε:
Σε αντιθεση με αυτο - εκανες 2 posts με γκρινια (οπως ο ιδιος παραδεχτηκες) και μια θεωρηση της ολης φασης σαν να προερχοταν απο καποιον Μεγαλο ραδιοφωνικο σταθμο ή απο το κρατικο ισως ραδιοφωνο, λες και κριτικαρες το που ξοδευονται τα λεφτα που δινουμε σε φορους...
Πολύ ενδιαφέρον, διάβασα πάλι τα ποστ και δεν είδα πουθενά να αναφέρω τη λέξη γκρίνια. Ενδιαφέρον...

Το μόνω που ανέφερα ήταν το 'ξινίζω', εντός εισαγωγικών.

Απλά λόγια, γιατί φαίνεται ότι δεν καταλαβαινόμαστε: το ότι ανέφερα τη λέξη 'ξινίζω' ΔΕΝ σημαίνει ότι ξίνισα όντως, ούτε ότι παραδεχόμουνα κάτι τέτοιο. Πολύ απλά, προσπάθησα να κάνω το post μου πιο ανάλαφρο ακριβώς στο πνεύμα που περιγράφεις πιο πάνω.

Telamonas.stokos είπε:
Η απαντηση μου που προφανως δεν καταλαβες - ελεγε ακριβως αυτο - οτι ο οποιοσδηποτε εκανε κατι τετοιο θα αξιζε τα συγχαρητηρια μας - οσα τεχνικα ή μη προβληματα δεν ελυσε.
...υπό συζήτηση. Μπορεί εγώ να μή συμφωνώ, αλλά αυτή είναι άλλη (μετα)συζήτηση. Αλλά και να την κάνουμε απλά θα σε παραπέμψω σε μύρια όσα ερασιτεχνικότατα και σπιτικά podcasts υπάρχουν ανά τον πλανήτη, υψηλότατης ποιότητας. Ίσως χάνουν στο ότι δεν κάνουν αναφορές στο RGM, αλλά τί να κάνουμε, ουδείς τέλειος. Όμως το θέμα είναι ότι, είτε ισχύει αυτό που λες είτε όχι, τελικά έχουμε το δικαίωμα της γνώμης;

Telamonas.stokos είπε:
Και τελικα μου απαντας με χοντρη ειρωνια
Όοοοοοχι, η ειρωνία ήταν όλη δική σου, συγγνώμη: "όταν γίνεις ρ/φ παραγωγός και κάνεις αυτό κι εκείνο και το άλλο"...

Telamonas.stokos είπε:
δεν θα το παρω οπως θα επρεπε - απλα ξαναδιαβασε τους λενε καμποσα πραγματα σχετικα με αυτο που εγινε σημερα εδω.

Αυτό που 'έγινε σήμερα εδώ' (λες και πετάγαμε καρέκλες ο ένας στον άλλο) ήταν ότι δεν μου αναγνωρίζεται το δικαίωμα της γνώμης. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
 
Φίλε Gryzor παρεξήγησες το αρχικό πνεύμα του Τελαμώνα.

Φυσικά και έχεις το δικαίωμα να κρίνεις όποιον και όπως θέλεις.

Φυσικά και έχεις το δικαίωμα να έχεις ότι άποψη θέλεις.

Πάνω στο πνεύμα της ανάλαφρης κουβέντας τέθηκε ότι μιας και ήταν η πρώτη Ελληνική και ερασιτεχνική προσπάθεια η πλειοψηφία την είδε με μεγαλύτερη επιείκεια.

Τώρα αν πιστεύεις ότι τα λέει αυτά ο Ηρακλής για να διαφημίζει το GRM πεφτεις έξω.

Τεσπα μη κάνουμε μεγάλο ένα θέμα χωρίς να είναι, ας χαλάσουμε τη ζαχαρένια μας σε έλλα θέματα, όχι σε αυτό :)

Cheers
 
Βρε παναθεμά σας...θα σφαχτείτε εσείς εδώ???

:wait2: :wait2:
 
Όχι, προφανώς δεν τα είπε για να διαφημίζει το GRM, αλλά επίσης προφανώς δίνει αρκετή σημασία σε αυτό. Δικαίωμά του βεβαίως, απλά δεν βρίσκω γιατί θα πρέπει το συγκεκριμένο γεγονός να επηρρεάζει τη δικιά μου γνώμη.

Σε κάθε περίπτωση, δυστυχώς ξέφυγε το πράγμα κι έχεις δίκιο - δεν είναι μεγάλο θέμα επ'ουδενεί και είναι κρίμα που κατέληξε έτσι.

Εγώ επιμένω στην άποψή μου. Από την άλλη, αν και θα λείπω αύριο το πρωί, θα το ηχογραφήσω... γιατί και βέβαια ήταν διασκεδαστικό και νοσταλγικό και καλό.

Plink είπε:
Βρε παναθεμά σας...θα σφαχτείτε εσείς εδώ???
:wait2: :wait2:
Φύγε εσύ!...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα πως γινεται να μην σου αναγνωριζετε το δικαιωμα της γνωμης οταν μου εχεις σουρει τα απιστευτα στα τελευταια σου 2 posts και συνεχιζουμε να το συζηταμε ?

Μου καταλογιζεις ευθεως μεχρι και προσωπικο συμφερον.

σε μετάφραση: αν κάτι άπτεται του ενδιαφέροντός μας και μας διαφημίζει, τότε απαγορεύονται οι αρνητικές κριτικές
Ίσως χάνουν στο ότι δεν κάνουν αναφορές στο RGM, αλλά τί να κάνουμε, ουδείς τέλειος.
Αυτο που συμβαινει εδω δεν ειναι κατι καινουριο - οποτεδηποτε καποιος νομιζει εδω μεσα οτι του τη λενε ξεκιναει να προσβαλει τους admin του forum και να φωναζει οτι του καταστρατηγουνται τα δικαιωματα του. Για τις υποχρεωσεις του ομως ?
Στο οτι εισαι μελος ενος forum με καποιες αρχες και καποιο σκοπο δεν αναφερεσαι πουθενα - το μονο που μου καταλογησες ειναι οτι αν "με διαφημισουν" τοτε δεν λεω τιποτα το αρνητικο. Το οτι δεν εισαι μονο ατομικα εδω μεσα αλλα και με την ιδιοτητα μελους σε ενα συνολο retroμανιακων με κοινες βλεψεις και αγαπη για καθε προσπαθεια το αφησες στην απεξω απλα για να πεις την παρατηρηση σου οτι δεν ειχε επαγγελματισμο η προσπαθεια του Κωνσταντακη και οτι εσυ αν εκανες κατι παρομοιο θα το εκανες αλλιως.

Το οτι κανεις μεχρι τωρα δεν εχει κανει κατι σχετικο και με την διαθεση να "διαφημισει" το forum μας δεν μετραει στο να πεις μια καλη κουβεντα και να αφησεις τις παρατηρησεις σου για τους "επαγγελματιες" ισως ?

Η παραγραφος που εγραψα στο πρωτο post μου εδω και μου καταλογησες ως ειρωνικη - ειλικρινα δεν εχει τετοιο σκοπο και οσο την ξαναδιαβαζω μου λεει αυτο που σου ειπα και πριν - οτι οποιος (ακομα και συ) κανεις κατι αντιστοιχο θα σου πω δημοσια μπραβο. Ισως οχι επειδη εκανες την τελεια δουλεια αλλα γιατι εκανες κατι που προωθει τη προσπαθεια μας.

Για μενα ολο αυτο ηταν αυτο ακριβως που σου εγραψα πριν " η ευγενεια η λογικη και η πραγματικη κατανοηση μιας τετοιας προσπαθειας οδηγουν σε μια χαλαρη θεωρηση των πραγματων και αναδειξη των θετικων σημειων της." και οχι καποιο θεμα ελευθεριας γνωμης οπως το ανεδειξες.

Εχω ακουσει πολλα στο GRM 2 χρονια τωρα - απο φασιστας μεχρι καβαλημενο πιτσιρικι - αλλα το "συμφεροντολογος" μου χτυπησε ασχημα.

Δεν θα σου ανταπαντησω σε οσα μου γραψεις απο κατω (θα τα διαβασω φυσικα) απλα νομιζω οτι δεν κατανοησες το πνευμα του πρωτου μου post και αντεδρασες με τροπο ειρωνικο και αποτομο που δεν συναδει τουλαχιστον με τους κανονισμους του GRM που σε παροτρυνα να ξαναδιαβασεις.
 
Βρε Ηρακλή, νομίζω ότι τώρα παρεξήγησες εσύ....

Το αρχικό ποστ του Gryzor ήταν μεν "γκρίνια" και "ξινίλα" όπως εγώ ο ίδιος είπα...αλλά δεν είχε κακό σκοπό.

Εγώ κατάλαβα ότι το είπε με καλή διάθεση, σαν παρατήρηση για κάτι το αρνητικό σε μια πολύ καλή προσπάθεια.

Όπως πολύ σωστά είπε, το να κάνει κάποιος μια καλή προσπάθεια δεν σημαίνει ότι δεν σηκώνει βελτίωση και ότι δεν χρειάζεται τις παρατηρήσεις και τα σχόλια των τρίτων.

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου κακοφάνηκε που τα κομμάτια που ακούστηκαν από σειρές και εκπομπές δεν είχαν υποστεί κάποια βασική επεξεργασία έστω για να έχουν όλα την ίδια ένταση....

Η εκπομπή θα ήταν 1000 φορές περισσότερο απολαυστική έτσι και ήταν κάτι που δεν απαιτούσε ούτε χρήμα, ούτε ιδιαίτερα πολύ χρόνο.

Απλώς προφανώς ο φίλος μας παραγωγός δεν το σκέφτηκε ή δεν το θεώρησε σημαντικό, και για αυτό καλώς ο Gryzor το τόνισε....

Μην ξεχνάμε ότι η κριτική μας κάνει καλύτερους...είναι κάτι το απαραίτητο!
 
Telamonas.stokos είπε:
Μα πως γινεται να μην σου αναγνωριζετε το δικαιωμα της γνωμης οταν μου εχεις σουρει τα απιστευτα στα τελευταια σου 2 posts και συνεχιζουμε να το συζηταμε ?
Έταιρον εκάτερον. Όταν εκφράζω τη γνώμη μου και μου λες ότι δεν πρέπει, τότε...;

Telamonas.stokos είπε:
Μου καταλογιζεις ευθεως μεχρι και προσωπικο συμφερον.
Δεν καταλόγισα απολύτως τίποτα. Εσύ ανέφερες κάτι κι εγώ είπα ότι δεν έχει σχέση. Ξαναδιάβασε τα post μου...

Telamonas.stokos είπε:
Αυτο που συμβαινει εδω δεν ειναι κατι καινουριο - οποτεδηποτε καποιος νομιζει εδω μεσα οτι του τη λενε ξεκιναει να προσβαλει τους admin του forum και να φωναζει οτι του καταστρατηγουνται τα δικαιωματα του. Για τις υποχρεωσεις του ομως ?

Στο οτι εισαι μελος ενος forum με καποιες αρχες και καποιο σκοπο δεν αναφερεσαι πουθενα - το μονο που μου καταλογησες ειναι οτι αν "με διαφημισουν" τοτε δεν λεω τιποτα το αρνητικο. Το οτι δεν εισαι μονο ατομικα εδω μεσα αλλα και με την ιδιοτητα μελους σε ενα συνολο retroμανιακων με κοινες βλεψεις και αγαπη για καθε προσπαθεια το αφησες στην απεξω απλα για να πεις την παρατηρηση σου οτι δεν ειχε επαγγελματισμο η προσπαθεια του Κωνσταντακη και οτι εσυ αν εκανες κατι παρομοιο θα το εκανες αλλιως.
Σορρυ, δεν βγάζω πολύ νόημα. Αν καταλαβαίνω καλά λες ότι επειδή βρίσκομαι μέσα σε αυτή την κοινότητα πρέπει να συμπορεύομαι με τις απόψεις της; Έλεος...

Ούτε είπα ότι δεν είχε επαγγελματισμό η προσπάθεια του ανθρώπου (έλεος πια, που τα διαβάζεις; ;) , ΑΚΡΙΒΩΣ γιατί δεν ξέρω αν ο φίλος μας είναι επαγγελματίας ή όχι. Σκέφτηκα αρκετά πριν γράψω. Ούτε είπα ότι αν έκανα κάτι παρόμοιο θα το έκανα αλλιώς (που θα είχα κάθε δικαίωμα να πω), απλά είπα ότι ήταν κρίμα, γιατί ήταν χαμένη ευκαιρία για κάτι πολύ καλύτερο. ΠΟΣΟ πιο απλό να το κάνω χωρίς να διαστρέφεται;;;

Telamonas.stokos είπε:
Το οτι κανεις μεχρι τωρα δεν εχει κανει κατι σχετικο και με την διαθεση να "διαφημισει" το forum μας δεν μετραει στο να πεις μια καλη κουβεντα και να αφησεις τις παρατηρησεις σου για τους "επαγγελματιες" ισως ?
Ε;;; Να αφήσω τις παρατηρήσεις για τους επαγγελματίες; Κοινωνία των αρίστων είμαστε τώρα, να εκφέρει άποψη μόνο ο ειδικός; Τα έχω λίγο χαμένα σχετικά με το τί εννοείς...;

Telamonas.stokos είπε:
Η παραγραφος που εγραψα στο πρωτο post μου εδω και μου καταλογησες ως ειρωνικη - ειλικρινα δεν εχει τετοιο σκοπο και οσο την ξαναδιαβαζω μου λεει αυτο που σου ειπα και πριν
Έγραψες: "Οταν λοιπον Gryzor γινεις ραδιοφωνικος παραγωγος (πραγμα που μπορει να συμβει πολυ συντομα) και κανεις στην εκπομπη.....". Εμένα μου ακούγεται ξεκάθαρα ειρωνικό. Αν έκανα λάθος...

Telamonas.stokos είπε:
Για μενα ολο αυτο ηταν αυτο ακριβως που σου εγραψα πριν " η ευγενεια η λογικη και η πραγματικη κατανοηση μιας τετοιας προσπαθειας οδηγουν σε μια χαλαρη θεωρηση των πραγματων και αναδειξη των θετικων σημειων της."
Kι εγώ εδώ είναι που διαφωνώ εν μέρει. Ναι μεν να αναδεικνύονται τα θετικά, αλλά να μη θάβονται τα αρνητικά...

Telamonas.stokos είπε:
Εχω ακουσει πολλα στο GRM 2 χρονια τωρα - απο φασιστας μεχρι καβαλημενο πιτσιρικι - αλλα το "συμφεροντολογος" μου χτυπησε ασχημα.
Aκόμα κάτι που ουδέποτε είπα... τί στο καλό;

Telamonas.stokos είπε:
Δεν θα σου ανταπαντησω σε οσα μου γραψεις απο κατω (θα τα διαβασω φυσικα) απλα νομιζω οτι δεν κατανοησες το πνευμα του πρωτου μου post και αντεδρασες με τροπο ειρωνικο και αποτομο που δεν συναδει τουλαχιστον με τους κανονισμους του GRM που σε παροτρυνα να ξαναδιαβασεις.
Ενδεχομένως να είναι έτσι. Οπότε μή γενόμενο. Αλλά δεν νομίζω να είμαι τρελλός που το εξέλαβα έτσι...
 
[edit] No video [edit]

Relax guys! It's summer!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπαρχει καποιος λογος να μεγενθυνουμε/επικεντρωνομαστε μονο στα αρνητικα μιας φιλοτιμης προσπαθειας? Ιδιαιτερα μαλιστα οταν ειναι στα πλαισια μιας "ρετρο" θεματολογιας που ουτε αντιπροσωπευεται επαρκως και αρκετα παρεξηγημενη ειναι?

Εμενα μονο με στεναχωρει το γεγονος.

Οι υπονοιες φυσικα οτι κοπτομεθα να διαφημιστει το GRM (ενα χωρο που στη τελικη δεν ειδαμε ποτε εμπορικα και αντιθετως μας "ζημιωνει" οικονομικα - αλλα πολυ ευχαριστα!) ειναι περα καθε σχολιασμου.

Το GRM δεν χρειαζεται διαφημιση μεσα απο υπογραφες/εκπομπες/teasers.Δεν μας ενδιαφερει να μαζεψουμε τα πληθη.Μια καλη παρεα με αγνα ελατηρια και θετικη διαθεση θελουμε να φτιαξουμε και εν μερει το εχουμε καταφερει.
 
δε νομιζω οτι δε μπορει καποιος να λεει τη γνωμη του στο φορουμ,δεν υπαρχει τετοιο θεμα,ουτε επιδιωκεται η κολακεια εδω,αλλιως και σε αλλα θεματα του φορουμ,μιλαω για αρκετα παλιοτερα,που μελη ,δε θελω να πω συγκεκριμενα,δεν εχουν ιδιες αποψεις με αλλα μελη,συζητανε ελευθερα.

σε αλλη περιπτωση,θα ειχε δημιουργηθει ζητημα,χαος και μονιμο μπερδεμα στο φορουμ.

αυτο βλεπω σε οσο χρονο ειμαι μελος εδω.

ισως να εγινε καποια παρεξηγηση,κατι που ειναι σαφεστατα πολυ ευκολο,οταν η επικοινωνια ειναι μονο μεσω γραπτου λογου.

εχοντας αυτο υποψιν δεν αξιζει να χαλιεστε,για κατι που μπορει μετα απο καιρο να το δειτε και να πειτε no big deal,αλλωστε και απο εδω οι αναμνησεις -εντυπωσεις μενουν,ας μην ειναι αρνητικες.

αυτο και ζητω συγγνωμη που τοποθετουμαι.

(το λεω γιατι και εγω στη δουλεια παραλιγο να αρπαχτω σημερα,μαλλον για το τιποτα...τελος παντων.)

@φοβερα τα muppet.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλτατε Starsky ποια κολακεια?Ποιος να κολακεψει ποιον και για ποιο ωφελος ή λογο?

Το γεγονος οτι καποιοι ειμαστε ευαισθητοι σε "ρετρο" πονηματα μπορει να θεωρηθει απο καποιους λαθος.

Αλλα οταν βλεπεις αξιολογες και αφιλοκερδεις προσπαθειες πχ σαν του Plink να μην τυγχανουν της αποδοχης που τους πρεπει...ειναι καπως στεναχωρο.

Ακομα πιο στεναχωρο ειναι οτι μερικοι φιλοι του GRM διαθετουν και δικους τους "ρετρο" διαυλους τους οποιους για την παραπανω π.χ εκδηλωση δεν μπηκαν στο κοπο να ενεργοποιησουν...
 
Bρε παιδιά, ξεκολλάτε...

Δεν καταλαβαίνω γιατί το έχετε κάνει τόσο μεγάλο θέμα...

στο κάτω κάτω...ένα σχόλιο έκανε ο Gryzor...καλό ή κακό, θετικό ή αρνητικό αυτή ήταν η γνώμη του.

Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να του την πέφτετε με τέτοιο τρόπο και να συνεχίζει το θέμα σε τέτοιο βαθμό.

Ούτε καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει κάποιος να πει κάτι αρνητικό όταν θεωρεί σωστό ότι πρέπει να ειπωθεί.

Δεν προσέβαλε κανέναν, ούτε έκρινε το υλικό ή τις ικανότητες του φίλου στο μικρόφωνο....

Χαλαρώστε λοιπόν, και μην συνεχίσουμε το flaming.

Όλοι είπαμε μπράβο στην προσπάθεια...δεν ήταν κακό που ακούστηκε και μια κριτική αυστηρή.
 
αυτο λεω αγαπητε Wally,οτι ακριβως δεν υπαρχει κατι τετοιο ,συμφωνω ακριβως με αυτα που λες και γιαυτο ακριβως υπαρχουν και διαφοροποιησεις στις γνωμες που παρατιθονται σε καθε ποστ και δε μπαινουν σε καποιο καλουπι.

επομενως γινεται ανταλλαγη αποψεων με ελευθερο τροπο και γιαυτο το λογο ,αυτο εννοω.

και εγω ειμαι ευαισθητος σε ρετρο θεματα και ηταν ευχαριστη εκπληξη οταν ανακαλυψα το φορουμ,υπο αυτη την εννοια την αγαπη για το ρετρο, σιγουρα αλλιως βλεπω σχετικες προσπαθειες και βεβαια με μεγαλυτερη συμπαθεια.

απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι αρπαζομαστε για θεματα που μετα μπορει να κοιταξουμε πισω και να πουμε....γιατι ολα αυτα......
 
Ειπα οτι δεν θα σου απαντησω αλλο, αλλά με βγαζεις απο τα ρουχα μου αδερφε και δεν ειναι ωραιο θεαμα αυτο...

Παράθεση:Αρχικό μήνυμα απο Telamonas.stokos

Μα πως γινεται να μην σου αναγνωριζετε το δικαιωμα της γνωμης οταν μου εχεις σουρει τα απιστευτα στα τελευταια σου 2 posts και συνεχιζουμε να το συζηταμε ?

Έταιρον εκάτερον. Όταν εκφράζω τη γνώμη μου και μου λες ότι δεν πρέπει, τότε...;
Ειπα οτι δεν χρειαζοταν - το ξαναλεω και παλι - και εξακολουθεις να εχεις το δικαιωμα της γνωμης σου.



Παράθεση:Αρχικό μήνυμα απο Telamonas.stokos

Μου καταλογιζεις ευθεως μεχρι και προσωπικο συμφερον.

Δεν καταλόγισα απολύτως τίποτα. Εσύ ανέφερες κάτι κι εγώ είπα ότι δεν έχει σχέση. Ξαναδιάβασε τα post μου...
Το ξαναδιαβασα και ειναι ακομα εκει

Παράθεση:σε μετάφραση: αν κάτι άπτεται του ενδιαφέροντός μας και μας διαφημίζει, τότε απαγορεύονται οι αρνητικές κριτικές
Παράθεση:Ίσως χάνουν στο ότι δεν κάνουν αναφορές στο RGM, αλλά τί να κάνουμε, ουδείς τέλειος.
Αν ηθελες να γραψεις κατι αλλο - ας εγραφες κατι αλλο.


Σορρυ, δεν βγάζω πολύ νόημα. Αν καταλαβαίνω καλά λες ότι επειδή βρίσκομαι μέσα σε αυτή την κοινότητα πρέπει να συμπορεύομαι με τις απόψεις της; Έλεος...
Βασικα λεω το αναποδο - συμπορευεσαι με αυτη τη κοινοτητα και γιαυτο διαλεξες να βρισκεσαι μεσα σε αυτη.

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Telamonas.stokos

Το οτι κανεις μεχρι τωρα δεν εχει κανει κατι σχετικο και με την διαθεση να "διαφημισει" το forum μας δεν μετραει στο να πεις μια καλη κουβεντα και να αφησεις τις παρατηρησεις σου για τους "επαγγελματιες" ισως ?

Ε;;; Να αφήσω τις παρατηρήσεις για τους επαγγελματίες; Κοινωνία των αρίστων είμαστε τώρα, να εκφέρει άποψη μόνο ο ειδικός; Τα έχω λίγο χαμένα σχετικά με το τί εννοείς...;
Η σειρα μου να αναφωνησω Ελεος...και ειπα να τα γραψω απλα...η φραση σημαινει οτι ειναι προτιμοτερο να κανεις τις παρατηρησεις σου στους Επαγγελματιες του χωρου του ραδιοφωνου και οχι σε καποιον ερασιτεχνη.


Έγραψες: "Οταν λοιπον Gryzor γινεις ραδιοφωνικος παραγωγος (πραγμα που μπορει να συμβει πολυ συντομα) και κανεις στην εκπομπη.....". Εμένα μου ακούγεται ξεκάθαρα ειρωνικό. Αν έκανα λάθος...
Εκανες λαθος - η πληρης προταση ηταν αυτη

Οταν λοιπον Gryzor γινεις ραδιοφωνικος παραγωγος (πραγμα που μπορει να συμβει πολυ συντομα) και κανεις στην εκπομπη σου ενα retro αφιερωμα να εισαι σιγουρος οτι θα προσπερασω και παλι το θεμα του equalization και θα σταθω στο οτι εκανες σαφεις αναφορες πηγων και οτι θα εισαι σοβαρος επικοινωνιακα και θα βγαλεις κεφι. Και παλι ενα μπραβο για την προσπαθεια σου θα το εχεις απο ολους μας.
Που ειναι η ειρωνια ? Το μονο περιεργο ειναι το σημειο που αποκαλυπτονται καποια σχεδια του GRM.
Και για να τελειωνει ολο αυτο - εισαι οπως ολοι μας ελευθερος να κανεις παρατηρησεις και να λες την αποψη σου σε κοσμια πλαισια οποτεδηποτε θες. Και δικια μου δουλεια ειναι να θυμιζω σε σενα και σε ολους τις αρχες του GRM οπως ειναι αφενος αποτυπωμενες εδω αλλα και οπως εχουν διαμορφωθει σε 2 1/2 χρονια λειτουργιας.

Με την ευκαιρια το post μου που σε ενοχλησε ηταν αυτο

Προκειται για μια καλη ραδιοφωνικη προσπαθεια - με αρκετο υλικο - και συνεχεις αναφορες στο forum μας. Μιας και δεν τις ακουω καθημερινα απο αλλους θα πω οτι δεν χρειαζεται σκληρη κριτικη. Με την ιδια συλλογιστικη το 90% του Ραδιοφωνου σημερα εχει προβλημα.
Απο μενα ενα μπραβο στον Αλεξη για τη σταση του και την ανεση του στο μικροφωνο.
Και εχω και εγω το δικαιωμα να πω κοσμια τη γνωμη μου φανταζομαι ή μηπως οχι ?
 
Πίσω
Μπλουζα