Retro Σοκολάτες !

Πως γίνεται σε μερικούς ανθρώπους να μην αρέσει η σοκολάτα;

Αν δεν υπηρχε η γαλακτος, ουτε κι εμενα θα μου αρεσε. Θυμαμαι οταν ημουν παιδακι που μου φερνανε οι συγγενεις σοκολατες υγειας και μολις φευγανε τις χαριζα. Ακομα και σημερα δε θελω ουτε να τις βλεπω.
 
Αν δεν υπηρχε η γαλακτος, ουτε κι εμενα θα μου αρεσε. Θυμαμαι οταν ημουν παιδακι που μου φερνανε οι συγγενεις σοκολατες υγειας και μολις φευγανε τις χαριζα. Ακομα και σημερα δε θελω ουτε να τις βλεπω.
Δεν τρως ούτε πάστες με σοκολατα;
 
Δεν τρως ούτε πάστες με σοκολατα;

Τρωω παστες σερανο που ειναι φτιαγμενες απο σαντιγι κακαο - βανιλια. Δεν τρωω σοκολατινες γιατι εχουν μαυρη σοκολατα.
Αν ειχαν γαλακτος, πολυ ευχαριστως. :)
 
:anim_smokin: :)Τρωω παστες σερανο που ειναι φτιαγμενες απο σαντιγι κακαο - βανιλια. Δεν τρωω σοκολατινες γιατι εχουν μαυρη σοκολατα.
Αν ειχαν γαλακτος, πολυ ευχαριστως. :)
Είπα και γω μια χαρά, μια φίλη μου λέει άνθρωπος που δεν του αρέσει η σοκολάτα δεν είναι φυσιολογικος άνθρωπος
 
Αν δεν υπηρχε η γαλακτος, ουτε κι εμενα θα μου αρεσε. Θυμαμαι οταν ημουν παιδακι που μου φερνανε οι συγγενεις σοκολατες υγειας και μολις φευγανε τις χαριζα. Ακομα και σημερα δε θελω ουτε να τις βλεπω.
εμείς κατεβάζαμε τα μούτρα μας μπροστά στον επισκέπτη που τα έφερνε!! και μάταια οι γονείς μας έλεγαν "μα αυτές είναι καλύτερες από τις άλλες!" τίποτα εμείς!!
 
Πως γίνεται σε μερικούς ανθρώπους να μην αρέσει η σοκολάτα;
Αν δεν υπηρχε η γαλακτος, ουτε κι εμενα θα μου αρεσε. Θυμαμαι οταν ημουν παιδακι που μου φερνανε οι συγγενεις σοκολατες υγειας και μολις φευγανε τις χαριζα. Ακομα και σημερα δε θελω ουτε να τις βλεπω.
Συμφωνώ με τη Bambinella. Απεχθάνομαι τη σοκολάτα υγείας, είναι απαίσια, πικρίζει, ούτε να τη βλέπω. Απορώ πως την τρώνε. Όταν μου έφερναν κι εμένα μικρή τη χάριζα. Τη σοκολάτα γάλακτος όμως τη λατρεύω, μπορώ να φάω άπειρες!!
 
Συμφωνώ με τη Bambinella. Απεχθάνομαι τη σοκολάτα υγείας, είναι απαίσια, πικρίζει, ούτε να τη βλέπω. Απορώ πως την τρώνε. Όταν μου έφερναν κι εμένα μικρή τη χάριζα. Τη σοκολάτα γάλακτος όμως τη λατρεύω, μπορώ να φάω άπειρες!!

Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω κι εγω. Πως να τρωει κανεις ενα γλυκο (γλυκο, το λεει και η λεξη) που ομως ειναι πικρο.
Σοκολατα γαλακτος μοναχα και να ειναι και ανοιχτοχρωμη απο το πολυ γαλα! :)
 
Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω κι εγω. Πως να τρωει κανεις ενα γλυκο (γλυκο, το λεει και η λεξη) που ομως ειναι πικρο.
Σοκολατα γαλακτος μοναχα και να ειναι και ανοιχτοχρωμη απο το πολυ γαλα! :)
Δεν είναι πικρό, απλά είναι λιγότερο γλυκό για να υπερτερεί η γεύση της σοκολάτας και όχι της ζάχαρης.
Εμένα όλες οι σοκολάτες μου αρέσουν εκτός από την άσπρη.
 
Τρωω παστες σερανο που ειναι φτιαγμενες απο σαντιγι κακαο - βανιλια. Δεν τρωω σοκολατινες γιατι εχουν μαυρη σοκολατα.
Αν ειχαν γαλακτος, πολυ ευχαριστως. :)
Υπάρχουν πάστες γάλακτος, αλλά δεν τις βρίσκεις παντού. Εγώ παίρνω γάλακτος από έναν φούρνο στο Παγκράτι
 
Θυμήθηκα και κάτι σοκολάτες της ΙΟΝ που χαν κυκλοφορήσει το 2000 αλλά για πολύ λίγο και είχαν γέμιση φράουλα και πορτοκάλι , αν τις θυμόσαστε και ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥΣ , κακώς τις κατάργησαν ήταν πεντανόστιμες

 
Hταν σαν το δικό μας το μιλκο, δεν υπάρχει πια γιατί εξαγοράστηκε από άλλες εταιρείες
GC1w9mtWsAAW-Ie.pngimages (26).jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eιχε κυκλοφορήσει ελλαδα; δεκαετια του 80 και αυτο
16a936139e8b0a9d5913e1a796b6f52b.jpg
 
Δεν θυμάμαι την παραπάνω σκόνη ροφήματος, όμως θυμάμαι την αηδία που μου προκαλούσε το ακατονόμαστο HEMO. Μας το πλασάριζαν οι μανάδες για κακάο στο γάλα ενώ ήταν μια απροσδιόριστη, τελείως μάπα, γεύση !

hemo.png
 
Δεν θυμάμαι την παραπάνω σκόνη ροφήματος, όμως θυμάμαι την αηδία που μου προκαλούσε το ακατονόμαστο HEMO. Μας το πλασάριζαν οι μανάδες για κακάο στο γάλα ενώ ήταν μια απροσδιόριστη, τελείως μάπα, γεύση !

Προβολή συνημμένου 270997
Πω πω, το έτρωγα με το κουτάλι, σκέτο. Αυτό και το ζαχαρούχο γάλα. :lol:
 
Πίσω
Μπλουζα