Retro Τηλεοπτικές Διαφημίσεις

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας MrRetromemories
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Αυτήν με τον Κεφαλα θυμάμαι να λέμε παιδάκια ο ένας στον άλλον "δεν τα βλέπεις ρε Κεφαλα..."
Ναι όταν είπα μούμια τον εαυτό μου εννοούσα.
 
3.Κολώνια Λα Τουρ.

Με ένα πιλότο που γκομένιαζε με μία αεροσυνοδό ενώ ακουγόταν ΛαΤουρ Μεσιέ Λατουρ Μαντάμ.Ειχε και ωραίο τραγούδι.

9.Ψυγείο μάρκα ??????

Η μνήμη αυτης της διαφήμησης κρέμεται από ένα μόνο εγκεφαλικό κύτταρο..

Είναι δύο μάστορες που κουβαλάνε ανάσκελα ένα παλιό ψυγείο και ακούγεται

μία φωνή απο το πηγάδι να φωνάζει .Αντίίίο αρχαίοοοο ψυγείοοοο.
Η διαφήμιση ήταν για τα ψυγεία Philips από το 1981 και βλέπαμε διάφορους ντυμένους στα άσπρα να έχουν ''σκεπάσει'' ένα παλιό ψυγείο με κορδέλες και στεφάνια και να το μεταφέρουν ανάσκελα σαν φέρετρο, και ενώ παίζει πένθιμη μουσική στο background ακούμε την φωνή από το πηγάδι: ''Αντίοοοοο αρχαίοοοο ψυγείο.... Τώρααααα προχωρημένα Philips'' και όλοι αρχίζουν να χορεύουν γύρω από τα ψυγεία υπό τους ήχους ενός περίεργου τραγουδιού...

 
Η πρώτη διαφήμιση για τα βρεφικά επιθέματα Babylino


Υπάρχουν και άλλες διαφημίσεις της Icon Advertising για τις ανοιχτές πάνες με αυτοκόλλητο οι οποίες δυστυχώς παραμένουν δυσεύρετες λόγω DMCA.
 
Η πρώτη διαφήμιση για τα βρεφικά επιθέματα Babylino


Υπάρχουν και άλλες διαφημίσεις της Icon Advertising για τις ανοιχτές πάνες με αυτοκόλλητο οι οποίες δυστυχώς παραμένουν δυσεύρετες λόγω DMCA.
@retrobabyboy έχω βρει δύο διαφημίσεις στο youtube με εκφωνητή τον Γιώργο Παπαστεφάνου:

1982

 
@retrobabyboy έχω βρει δύο διαφημίσεις στο youtube με εκφωνητή τον Γιώργο Παπαστεφάνου:

1982

Ο Γιώργος Παπαστεφάνου εκφώνησε επίσης τη διαφήμιση για τις ελαστικές πάνες με αυτοκόλλητο στις συσκευασίες με το avatar του προφίλ μου.

1723198498862.png

Τα spots στα οποία αναφέρομαι αφορούσαν τη πρώτη και δεύτερη γενιά της γκάμας με τα δύο χαριτωμένα διδυμάκια. Την εκφώνηση επιμελήθηκαν ο Απόστολος Αποστολόπουλος και η Κατερίνα Λέχου.

1723198550261.png1723198595182.png1723198643340.png
Λόγω αξίωσης DMCA από τρίτα μέρη είναι αδύνατη η ανάρτησή τους στο YouTube και όσοι είχαν την τύχη να τις ανεβάσουν έβρισκαν την επόμενη μέρα το λογαριασμό τους τερματισμένο από τη Google.
 
Πίσω
Μπλουζα