Retro αντικείμενα του πόθου

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.195
Σε αυτό το θέμα, ποστάρουμε ρετρό αντικείμενα που ο καθένας μας θα ήθελε να έχει, ή τα είχε και τα έχασε στην πορεία...

Ρίχτε και καμία φωτογραφιούλα για να καταλαβαίνουμε καλύτερα περί τίνος πρόκειται...

Ξεκινάω με τον...

ATARI FALCON

falconoc0.jpg


Ο Falcon ήταν κάτι παραπάνω από άξιος συνεχιστής της δυναστείας των ST.

Δυστυχώς εμφανίστηκε σε μια εποχή που τα πράγματα έδειχναν να παίρνουν το δρόμο των IBM PCs & COMPATIBLES...

Πάντα θα μένει στις καρδιές μας σαν ένα σπάνιο μηχάνημα...
 
Amiga 4000 tower και 3000 tower. Απλά οι tower εκδόσεις των τριών και τετραχίλιαρων Amiga. Απλά τις θέλω. Απλά τις θέλω πολύ. Πολύ απλά..

Α3000Τ

2002572155953181439_rs.jpg


A4000T

2002519015136984997_rs.jpg
 
Τι να πρωτοπει κανεις...

CST Thor

img2181fc9.jpg


Saturn Official Wireless Pads

wirelessxm8.jpg


Dreamcast Broadband Adapter

dcaccbroadbandie9.jpg


Archimedes

archi3020.jpg
 
Εγώ θέλω το Falcon του DINO, την 4000Τ του Μαριου, και τον Αρχιμήδη του Πάνου. Και μια Symbiface για το 6128, η οποία θα παραγγελθεί συντόμως, αρα και δε θα αποτελει αντικείμενο πόθου :D

Τώρα που ξανακοιτάζω τα αμιγκάκια, παρατήρησα ότι το πληκτρολόγιο της 3000 είναι ίδιο με της Α500 και αυτό ης 4000 ίδιο με της 1200.
 
Αυτή η Pontiac Trans Am, θα στοιχειώνει για πάντα τα όνειρά μου...

realkittstartscenenk2.jpg
 
@dino

Ένας ιμιτασιονάς (που λένε και στο χωριό μου)

http://www.markscustomkits.com/For-Sale.html

Όσο για το original είχε βγεί σε δημοπρασία 1 από τα 4 που χρησιμοποιούνταν στα γυρίσματα και ακόμα ένα το πουλούσε ένας έμπορος μεταχειρισμένων στην Καλιφόρνια
 
Τι άλλο θα μπορούσα να ζητήσω άραγε;;; Το υπέρ-όπλο ATW800 Transputer workstation! Ήταν ένα Θαύμα της τεχνολογίας όπου θα βοηθούσε την Atari να πετύχει τον ιερό σκοπό της! Την κυριαρχία δηλαδή σε ολόκληρο τον κόσμο και μετά σε ολόκληρο το σύμπαν!!!!! Και επειδή η ελπίδα παθαίνει πάντα τελευταία πάω γρήγορα να μάθω λίγο Helios και να ενημερωθώ για τις τελευταίες εξελίξεις από τη στήλη: "Εδώ Λονδίνο"! :)

maintransimageuy6.jpg
 
Kim_Wilde_-_Greatest_Hits_Coverart.jpg


(Η ίδια, όχι το άλμπουμ...)
 
Vagelis είπε:
Kim_Wilde_-_Greatest_Hits_Coverart.jpg
(Η ίδια, όχι το άλμπουμ...)
Αααααααχ! Κι εγώ! Και την ίδια και τα άλμπουμ της και τα καρτποστάλ της και τις αφίσες της και τα όλα της.

"If i can't have you (εννοώ την Κιμ), I don't want nobody, baby!" :D
 
Καλα εγω ειμαι πιο

0010.jpg


τυπος :D

Πακετο τρωει ο Τελαμονας διοτι ειναι απο τα λιγα μασινια, που αν δεν με απαταει η μνημη μου, δεν εχουν εξομοιωθει!!!
 
deborahgibsoninterviewttu3.jpg


Δεν πιστεύω να μη ξέρετε ποιά είναι;

Τη λάτρευα μέχρι που με πρόδωσε :D και έκανε γυμνή φωτογράφηση για το Playboy!
 
Εισαι "ηλεκρικο νιατο" Dino? :biglaugh:

Παντως απο ντυσιμο ετσι κι αλλιως επασχε... :D
 
Η ξανθιά η Μαργαρίτα που μου άρεσε τρελά στο σχολείο αλλά δεν της μίλησα ποτέ στα 3 χρόνια του Λυκείου που την έβλεπα καθημερινά, και μάλιστα είχε και τη μάνα μου καθηγήτρια. Θα ήθελα να γυρίσει ο χρόνος να της πω πόσο τη γουστάρω!
 
DINO είπε:
Αυτή η Pontiac Trans Am, θα στοιχειώνει για πάντα τα όνειρά μου...
realkittstartscenenk2.jpg
Αν δεν είναι όνειρο αυτό, τότε ποιό είναι.

Θα ήθελα να το έχω, αλλά να είναι και 1985. Πολλά ζητάω;
 
Η γριά κότα έχει το ζουμί... :p
 
@dino ποια είναι η δεσποινίς;
 
Πίσω
Μπλουζα