Retro προκλητικά τραγούδια

candy είπε:
Επιμένω... Boys boys boys - Sabrina
ναι μωρέ.. συζητιόταν το συγκεκριμένο βίντεο γιατί αν θυμάμαι καλά της έπεφτε (καθόλου προσχεδιασμένα) το σουτιέν στην πισίνα και φαινόταν λιγάκι η ρόγα της! (ρόγα κύριοι!!!!!)

επίσης συμφωνώ πως και η Σαμάνθα Φοξ με το σκισμένο τζιν και το φουσκωτό στήθος αποτελούσε ένα σεξουαλικό στοιχείο εκείνης της εποχής.

Όσον αφορά όμως στίχους νομίζω πως από τους πιο σκανδαλιστικούς υπήρξε το When I Think of You I Touch Myself από τις Divinyls.

Αυτό που ξεφεύγει βέβαια τελείως είναι το HipHop του σήμερα. Στίχοι όπως το My Neck, My Back της Khia ή το Work It από Missy Elliott δύσκολα θα βρούνε ταίρι..

στο δεύτερο έχει πλάκα ο στίχος:

If you got a big **** let me search ya


To find out how hard I gotta work ya


όπου στο **** ακούγεται ένας ελέφαντας, πράγμα που παραπέμπει βεβαίως σε προβοσκίδα κι από εκεί.. σε άλλα μέρη :D
 
Θα συμβάλω κι εγώ με ελληνικό ρεπερτόριο, και συγκεκριμένα με Νίκο Καρβέλα, ο οποίος τραγουδούσε κάπου στα τέλη των '80...

Όταν ήμουνα μικρούλης


κι έλειπε ο θείος Ρούλης



μου 'δινες φιλιά στο στόμα



κι εγώ λέρωνα το στρώμα


 


:acoustic: :headbangdude:


Σέξι θεία Λόλα, τις νύχτες δεν μπορώ να κοιμηθώ (δις)



Σέξι θεία Λόλα σ' αγαπώ


...όπου εκτός από την αιμομιξία είναι σαφής και η εκσπερμάτιση...
 
Μπορει να προκειται για την 2η ή 3η γυναικα του θειου Ρουλη - χωρις καποια προφανη συγγενεια αιματος με τον μικρουλη. :biglaugh:
 
"Δεν είμαι η Μπιγιονσέ είμαι η Ποπάρα

κι ας λέει ο Λαζοπουλος πως είμαι σα μπριζόλα" (κάπως έτσι πάει)

Σόρι, αλλά αυτό θεωρείται στομαχική προσβολή. Εχω κόψει το κρέας από τότε που την είδα και άκουσα να το τραγουδάει :eek: :D :D
 
Ο Καρβέλας είναι "μάστερ" σε τέτοια χαζοτράγουδα(βλ. Σουζι-Τσουζει, τα προστυχα τα μαύρα τα εσώρουχά σου), η Μπριζολέ όμως είναι ρετρό; Αι θινκ νοτ!!! Με λίγη αυτοσυγκέντρωση και διαλογισμό μπορείς να την διαγράψεις απ'το ασυνείδητο σου και να μην την αντιλαμβάνεσαι... λολ..

Επίσης, ένα όχι προκλητικό αλλά εντελώς "wtf?" είναι ένας στίχος απ'το "Εκράν" του Καζούλη: "το τελευταίο ματωμένο σου κολάν".:eek:

A! Και ένα τραγούδι υπέρ του δημοκρατικού διαλόγου, πρώτο σουξέ της αγαπητής Πέγκυς Ζήνα: Αν πας με άλλη, θα σου σπάσω το κεφάλι!:biglaugh:

Αν στα τραγούδια περιλαμβάνεται και το βιντεο-κλιπ πάντως, το δίδυμο Φλωρινιότης-Φέρρυ κερδίζουν με διαφορά... :nervous:

http://uk.youtube.com/watch?v=JqEaIpOGp9w
 
telamonas.stokos είπε:
Μπορει να προκειται για την 2η ή 3η γυναικα του θειου Ρουλη - χωρις καποια προφανη συγγενεια αιματος με τον μικρουλη. :biglaugh:
Ενδιαφέρουσα άποψη, Τελαμών. Άλλωστε η μεγάλη τέχνη έχει και δεύτερα και τρίτα επίπεδα ερμηνείας, :fafoutis: επομένως τίποτε δεν αποκλείεται! Θα επιμείνω πάντως στην ερμηνεία μου, εφόσον ο απαγορευμένος καρπός είναι και ο πιο γλυκός... ;)
 
QueenofHearts είπε:
Επίσης, ένα όχι προκλητικό αλλά εντελώς "wtf?" είναι ένας στίχος απ'το "Εκράν" του Καζούλη: "το τελευταίο ματωμένο σου κολάν".:eek:
μουαχαχαχα! :biglaugh: πραγματικά έγραψε τέτοιον στίχο ο Καζούλης; :biglaugh: :χτυπιέμαικάτω: πράγματι εντελώς wtf..
 
Starbuck είπε:
μουαχαχαχα! :biglaugh: πραγματικά έγραψε τέτοιον στίχο ο Καζούλης; :biglaugh: :χτυπιέμαικάτω: πράγματι εντελώς wtf..
Και όμως! Ο Καζούλης έχει κι άλλα τέτοια κορυφαία αλλά αυτό θυμήθηκα τώρα...

Κάποια εποχή σήμείωνα ότι κουλό στίχο παρατηρούσα και είχα μαζέψει πάρα πολλά. Κορυφαίο όλων όμως μένει το απίστευτο τραγούδι των ΟΝΕ που στο ρεφρέν αναφέρει τα εξής:

"Στο μέρος της καρδιάς της φλέβες μου κρατάς


Τις κόβεις και σιγά-σιγά πεθαίνω.."


Την εποχή που είχε βγεί ήμουν και goth αλλά όσα gothic τραγούδια κι αν είχα ακούσει τόσο βαμπίρικο στίχο δεν έιχα ακούσει! Κάθε φορά πάντως που το άκουγα περίμενα με ανυπομονησία μπας και πράγματι ψοφίσουν στο τέλος! Aahh..those were the days!!:animrolleyes:
 
Ο Τσαμπικος της καρδιας μας..
 
Χμ.. γνωρίζετε αυτό το πολύ όμορφο τραγουδακι του Θανάση Παπακωνσταντίνου; Υπογραμμίζω μερικά σημεία..

Σαν μπαλαρίνα διάφανη


περνάς μπροστά μου



και το άρωμά σου συνταγή



για εφηβικές παρανομίες.


 


Ομορφούλα μου



ο κακός ο λύκος είμαι



και σε κυνηγώ.



Στων παιδεραστών την όχθη


εξώκειλα θαρρώ.


 


Η μέλισσα βγάζει κερί



κι ο μάγος θαύμα



και το δικό μου το πουλί


βγάζει φωνή και αλαλάζει.


 


Ομορφούλα μου



ο κακός ο λύκος είμαι



και σε κυνηγώ.



Στων παιδεραστών την όχθη



εξώκειλα θαρρώ.


 


Νυχτερινά εμβατήρια



με προσκαλούνε.



Στη μάχη για τα μάτια σου



ήρθα με λιγοστές ελπίδες.


 


Ομορφούλα μου



ο κακός ο λύκος είμαι



και σε κυνηγώ.



Στων παιδεραστών την όχθη



εξώκειλα θαρρώ.


Τρέλα; :biglaugh:
 
Karlotta:

Ela ela ela pare me apo pisw

ela ela ela tha s'afisw

ela ki an me piaseis sto fanari

ela tha sou kanw kai ti xari

apo to disko "Mono gia antres"

episis eixe k allo ena hit aytos o diskos

Egw den eimai san tis alles

fwties anavw pio megales

den kanw gia aplo xadaki

ston erwta eimai diavolaki
 
Πάμε και ένα ελληνικό, από αρχές δεκαετίας 90'.

ΤΑΣΟΣ (ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΣΕΛΕΣ) και ΕΛΕΝΗ ΠΕΤΑ : Ανήθικες Προτάσεις.

... Πόσα θα σου μάθω παιχνιδάκια,


με το στόμα, τα χεράκια ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Πάμε και ένα ελληνικό, από αρχές δεκαετίας 90'.
ΤΑΣΟΣ (ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΣΕΛΕΣ) και ΕΛΕΝΗ ΠΕΤΑ : Ανήθηκες Προτάσεις.

... Πόσα θα σου μάθω παιχνιδάκια,


με το στόμα, τα χεράκια ...
Σαν χθες το θυμάμαι το τραγουδάκι!

Κάπως έτσι πήγαινε το ρεφρέν:

"Πες μου το ναι λοιπόν και μην ξαναδιστάσεις


Στις δικές μου τις ανήθικες προτάσεις



Πες μου το ναι λοιπόν να γίνω φυλαχτό σου

Στις ανήθικες προτάσεις παραδώσου..."
 
Η δε Ελένη Πέτα (ως παρουσία), έκανε το όλο θέμα, ακόμα πιό προκλητικό.
 
Που ειναι ο Τασος? (αν και δεν τον αντεχα...εχω μια απορια...)
 
Συνεχίζει μέχρι σήμερα σαν στιχουργός νομίζω...
 
Ann Dustin Wilson

"Πως την έλεγαν την φωνάρα που τραγουδούσε το "all i wanna do is make love to you" ; Φοβερό τραγουδάκι"...την λενε(θεα καποτε,πανυχοντρη σημερα,αλλα παντα ΦΩΝΑΡΑ) και η γκρουπαρα ειναι οι"HEART".....δεν συμμετεχω περισσοτερο σ αυτο το θρεντακι γιατι θα μου φαει βδομαδες γραψιματος.. :)
 
Πίσω
Μπλουζα