Retro στέκι στην Θεσσαλονίκη.

Kambia είπε:
Γιάννη υπάρχει ένα ρετρό στέκι στην Θεσσαλονίκη και αν δεν κάνω λάθος είναι στην Σταυρούπολη. Η συναντήσεις τους γίνονται κάθε (με επιφύλαξη το κάθε) Τετάρτη. Δεν ξέρω τώρα αν το συγκεκριμένο είναι αυτό το οποίο ξεκίνησε να κάνει ο VIKING310. Περισσότερες πληροφορίες μπορεί να σου δώσει ο MasterGR γιατί το συζητήσαμε μαζί στην συνάντηση. :) Θέλω κάποια στιγμή να πάω και γω αλλά πότε....
Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε απο κοντά Kambia. Σχεδόν κάθε Τετάρτη είμαστε εκεί, μετά τις 18:00. Αν είναι να έρθετε στείλε ενα PM τον Μαστερ Τζεο η εμένα για περισσότερες πληροφορίες στο πώς να έρθετε / ανταλλαγή τηλ ;)
 
Ολοι ειναι συνιδρυτικα μελη και μονο 2 τα μελη, χαχα!!

Πολυ παραξενο κι αστειο..
 
Φίλε viking4a προσωπικά ΔΕΝ βλέπω κανένα λόγο αστεισμού, ούτε κι έχω την παραμικρή διάθεση να κάνω καμία πλάκα.

Τα ιδρυτικά μέλη προφανώς είναι ο αρχικός πυρήνας ατόμων, που ξεκίνησαν την ιδέα και μόχθησαν ουκ ολίγο να στήσουν τον χώρο....βάψιμο, έπιπλα, έξοδα, δουλειά, έξοδα, δουλειά και ξανά έξοδα και ξανά δουλειά και πολύ προσωπική εργασία για να γίνει ο χώρος αξιοπρεπής και πανέμορφος. Μακάρι να ήμουν κι εγώ κοντά (εντός Θεσσαλονίκης) για να βοηθήσω, αλλά δυστυχώς τα χιλιόμετρα και οι οικογενειακές και προσωπικές μου υποχρεώσεις με κρατούν κάπως μακριά τους...

Παρόλα αυτά τα παιδιά μου έκαναν την μεγάλη τιμή να με προσκαλούν και να με δεχτούν ως μέλος, άσχετα αν εγώ δεν πρόσφερα το παραμικρό στο "στήσιμο" του χώρου.

Με όλους τους διατηρώ άριστες σχέσεις και μπορώ να πω ότι τους θαυμάζω κιόλας γιατί θυσιάζουν ένα μεγάλο μέρος του προσωπικού τους χρόνου για να ασχοληθούν με αυτό που αγαπάν και για να το κάνουν γνωστό στο ευρύ κοινό χωρίς το παραμικρό αντάλλαγμα ( αν εξαιρέσεις μερικές δωρεές που τους έχουν κάνει άνθρωποι που τους έχουν εκτιμήσει ).

Δέχονται τους πάντες, παρά τις προσωπικές μου ενστάσεις και είναι πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν τους πάντες.

Δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω...μια επίσκεψη και μια γνωριμία μαζί τους θα σας πείσει ! ;)

Αφτά :D
 
Φίλε viking4a προσωπικά ΔΕΝ βλέπω κανένα λόγο αστεϊσμού, ούτε κι έχω την παραμικρή διάθεση να ειρωνευτώ ή να κάνω καμία πλάκα.

Τα ιδρυτικά μέλη προφανώς είναι ο αρχικός πυρήνας ατόμων, που ξεκίνησαν την υλοποίηση της ιδέας και μόχθησαν ουκ ολίγο για να "στήσουν" τον χώρο....βάψιμο, έπιπλα, έξοδα, δουλειά, έξοδα, δουλειά και ξανά έξοδα και ξανά δουλειά και πολύ προσωπική εργασία για να γίνει ο χώρος αξιοπρεπής και πανέμορφος. Μακάρι να ήμουν κι εγώ κοντά (κατοικώ εκτός Θεσσαλονίκης) για να βοηθήσω, αλλά δυστυχώς τα χιλιόμετρα και οι οικογενειακές και προσωπικές μου υποχρεώσεις με κρατούν κάπως μακριά τους...

Παρόλα αυτά τα παιδιά-ιδρυτικά μέλη μου έκαναν την μεγάλη τιμή να με προσκαλούν και να με δεχτούν ως μέλος, άσχετα αν εγώ δεν πρόσφερα το παραμικρό στον "στήσιμο" του χώρου.

Με όλους τους διατηρώ άριστες σχέσεις και μπορώ να πω ότι τους θαυμάζω κιόλας γιατί θυσιάζουν ένα μεγάλο μέρος του προσωπικού τους χρόνου για να ασχοληθούν με αυτό που αγαπάν και για να το κάνουν γνωστό στο ευρύ κοινό χωρίς το παραμικρό αντάλλαγμα (αν εξαιρέσεις μερικές δωρεές ανθρώπων που τους έχουν εκτιμήσει ).

Δέχονται τους πάντες - παρά τις προσωπικές μου ενστάσεις - και είναι πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν τους πάντες.

Δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω...μια επίσκεψη και γνωριμία μαζί τους θα σας πείσει ! ;)

Αφτά :D
 
+1000 geoanas

Viking4a δεν βρίσκω κάτι αστείο στο post του geoana.

Αρχικά η λέσχη δημιουργήθηκε σαν ένας χώρος συνάντησης των ιδρυτικών μελών. Αργότερα αποφασίστηκε να εγγράφονται - συμμετέχουν και άλλα μέλη. Κοινώς όποιος το επιθυμεί και μπορεί να προσφέρει τα βασικά.
 
Μπραβο σε ολα τα παιδια, μην με παρεξηγειτε...
 
Παιδιά, ας το λήξουμε εδώ, pls! Προφανώς ο viking ήθελε να πει ότι ήταν παράξενο και λόγω κακής διατύπωσης έγινε παρεξήγηση! Ας μη χαλάμε το θρεντ που αφορά το στέκι των παιδιών με offtopics! :)
 
Μπραβο D@redevil, μονο εσυ με καταλαβες.

Ευχαριστω
 
dR_wH0 είπε:
Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε απο κοντά Kambia. Σχεδόν κάθε Τετάρτη είμαστε εκεί, μετά τις 18:00. Αν είναι να έρθετε στείλε ενα PM τον Μαστερ Τζεο η εμένα για περισσότερες πληροφορίες στο πώς να έρθετε / ανταλλαγή τηλ ;)
Αν και αρκετά πιεσμένο το πρόγραμμα τις Τετάρτες μου, θα το προσπαθήσω να σας έρθω από την άλλη μεριά της πόλης κάποια στιγμή :)
 
Παιδιά θα μου επιτρέψετε να αναφέρω και εγώ με την σειρά μου ότι ο χώρος έχει δημιουργηθεί (άτυπα) για να συγκεντρωνόμαστε αρχικά όλα τα άτομα που έχουμε γνωριστεί ως παρέα και ήδη το κάνουμε εδώ και 2 χρόνια περίπου κάθε Τετάρτη.

Έχει γίνει αρκετός κόπος από όλη τη ομάδα και είναι προφανές ότι τέτοιου είδους προσπάθειες δεν είναι καθόλου εύκολες και πρέπει να υποστηρίζονται από όλοι την ρετρο-κοινότητα .

Σας περιμένουμε να σας γνωρίσουμε και από κοντά.

Ήδη υπάρχει και εδώ αναφορά σε άλλο ποστ. (Προσωπικά δεν ήξερα την ύπαρξη αυτού του συγκεκριμένου ποστ εδώ)

Μέλος του retroclub.info
 
Επειδή δεν μπορώ καθημερινή, η αίθουσα είναι διαθέσιμη το Σάββατο; Είδα ότι υπάρχει και Mega Drive. Αν είναι αρπάζω μερικά παιχνίδια και ένα χειριστήριο (αν έχετε μόνο ένα) και έρχομαι :) .
 
Νομίζω έχουμε πάρα πολλά χειριστήρια αλλά καλού - κακού φέρε και το δικό σου! There is no such thing as too much controllers :p

Με την σειρά μου να ζητήσω συγγνώμη για το παραπάνω πόστ μου, αλλά έτσι όπως διάβασα το ποστ του Viking το ερμήνεψα τελείως αρνητικά!

My bad,
 
dR_wH0 είπε:
Νομίζω έχουμε πάρα πολλά χειριστήρια αλλά καλού - κακού φέρε και το δικό σου! There is no such thing as too much controllers :p
Ok τότε. Θα έρθω με αυτό.

md stick.jpg
 
Δε πειραζει φιλε dR_wHo..

Μακαρι να ζουσα Θεσσαλονικη και σιγουρα θα ερχομουν συχνα εκει..
 
johnny19818 είπε:
Επειδή δεν μπορώ καθημερινή, η αίθουσα είναι διαθέσιμη το Σάββατο; Είδα ότι υπάρχει και Mega Drive. Αν είναι αρπάζω μερικά παιχνίδια και ένα χειριστήριο (αν έχετε μόνο ένα) και έρχομαι :) .
Αγαπητε φίλε,

Σαββατό σπάνια έχει γίνει συνάντηση απ' όσο θυμάμαι. Με το τμήμα των κονσολών ασχολούμαι εγω αποκλειστικά. Για το mega drive εχουμε με ήδη 2 μοχλους και 3-4 παιχνίδια.

Τωρα τις Τετάρτες ήμαστε εκει ως τις 9 και λίγο παραπάνω.Τώρα εαν θέλεις πολύ να έρθεις και σε βολεύει Σαββατο κανονίζουμε κάτι σαν event Και μαζευόμαστε.

Mέλος retroclub.info

p.s. ο μοχλός σου είναι πανέμορφος δεν έχω δει τέτοιο απο κοντά!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
amiga500fan είπε:
Αγαπητε φίλε,
Σαββατό σπάνια έχει γίνει συνάντηση απ' όσο θυμάμαι. Με το τμήμα των κονσολών ασχολούμαι εγω αποκλειστικά. Για το mega drive εχουμε με ήδη 2 μοχλους και 3-4 παιχνίδια.

Τωρα τις Τετάρτες ήμαστε εκει ως τις 9 και λίγο παραπάνω.Τώρα εαν θέλεις πολύ να έρθεις και σε βολεύει Σαββατο κανονίζουμε κάτι σαν event Και μαζευόμαστε.

Mέλος retroclub.info

p.s. ο μοχλός σου είναι πανέμορφος δεν έχω δει τέτοιο απο κοντά!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το σχόλιο για το arcade stick. Θα ήθελα πολύ να βρισκόταν άτομα να παίζαμε κανένα διπλό από τα παιχνίδια του Mega Drive. Τα υπόλοιπα μέσω p.m.
 
Εχεις βρει τον πρώτο για διπλο στα παιχνίδια του mega drive.Αναμένω.
 
Από 'δω το πάτε, από 'κει το πάτε, με ψήνετε όλο και περισσότερο να σκάσω μύτη κι εγώ από 'κει! :)

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δουλεύω περίεργες ώρες... :xm:

Αυτά τα παιχνίδια και οι κονσόλες, θα με καταστρέψουν!...
 
Ελα φιλέ μην διαστάζεις.Εμείς είμαστε εκεί κάθε Τέταρτη.Εαν ερθετε με τον Γιάννη να φέρω τα namco guns να παιξουμε κανα time crisis και point black!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα