Retro στέκι στην Θεσσαλονίκη.

amiga500fan είπε:
Ελα φιλέ μην διαστάζεις.Εμείς είμαστε εκεί κάθε Τέταρτη.Εαν ερθετε με τον Γιάννη να φέρω τα namco guns να παιξουμε κανα time crisis και point black!!!!
Βασικά είναι φίλη και όχι φίλος... :D

Υ.Γ. Γουστάρω πιστολίδι!! Να είχαμε και κανένα Lethal Enforces...
 
Πήρα κι εγώ το βάπτισμα του πυρός πηγαίνοντας στο στέκι που έχουν δημιουργήσει τα παιδιά. Ο χώρος είναι γεμάτος από ρετρό υπολογιστές αλλά και από τις αγαπημένες μας κονσόλες. Έχει γίνει καταπληκτική δουλειά. Γνώρισα τον amiga500fan, τον D.A.T (Alex) και άλλα παιδιά. Δυστυχώς έφυγα εκτάκτως και τελικά δεν προλάβαμε ούτε το χειριστήριο να πιάσουμε που λέει ο λόγος αλλά την επόμενη φορά δε μας τη γλυτώνουν τα κονσόλια :D .
 
Δυστυχώς εγώ ούτε σήμερα μπόρεσα να παρευρεθώ λόγω υποχρεώσεων. Την επόμενη φορά Johnny θα το ρίξουμε στο Gunstar Heroes :)
 
dR_wH0 είπε:
Δυστυχώς εγώ ούτε σήμερα μπόρεσα να παρευρεθώ λόγω υποχρεώσεων. Την επόμενη φορά Johnny θα το ρίξουμε στο Gunstar Heroes :)
Ωραία :thumbup:
 
Μπράβο ρε Γιάννη. Να δω εγώ πότε θα μπορέσω.
 
Χαρηκα φιλε Γιαννη για την γνωριμια.

Σας περιμένουμε παιδιά!!!Τα λέμε την αλλη Τέταρτη.

Λέω να φέρω το gotek......
 
Εγώ πριν το Πάσχα αδύνατο να μπορέσω να έρθω :(
 
Kambia είπε:
Μπράβο ρε Γιάννη. Να δω εγώ πότε θα μπορέσω.
Σ'ευχαριστώ Ναταλί. :flower:

Kambia είπε:
Εγώ πριν το Πάσχα αδύνατο να μπορέσω να έρθω :(
Εντάξει, το Πάσχα πέφτει νωρίς φέτος :) . Να κανονίσουμε σε επόμενη συνάντηση τα καθέκαστα.

amiga500fan είπε:
Χαρηκα φιλε Γιαννη για την γνωριμια.
Σας περιμένουμε παιδιά!!!Τα λέμε την αλλη Τέταρτη.

Λέω να φέρω το gotek......
Παρομοίως Γιάννη! Τώρα έγινε η αρχή. Την επόμενη φορά θα έρθω πιο οργανωμένος!

EDIT: Υπάρχει κι ένα Atari 2600 με ενσωματωμένα αρκετά παιχνίδια εκ των οποίων το Pac Man, το Superman, ένα τύπου Pitfall κ.α. Πρώτη φορά είδα Atari 2600 σε δράση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά μου φιλέ δεν ειναι atari2600 δυστυχώς είναι ένας κλώνος!!!Αλλά εξυπηρετεί......
 
amiga500fan είπε:
Καλά μου φιλέ δεν ειναι atari2600 δυστυχώς είναι ένας κλώνος!!!Αλλά εξυπηρετεί......
Είπα να το πω αλλά δεν ήθελα και να σας προσβάλλω :D . Λογικό να είναι κλώνος με τόσα παιχνίδια.
 
Δεν πειράζει ..να τους προσβάλεις...αντέχουν :p :flower::biglaugh:
 
amiga500fan είπε:
Ελα φιλέ μην διαστάζεις.Εμείς είμαστε εκεί κάθε Τέταρτη.Εαν ερθετε με τον Γιάννη να φέρω τα namco guns να παιξουμε κανα time crisis και point black!!!!
A, βάλθηκες να με καταστρέψεις εντελώς εσύ! :D

Ναι, θα φροντίσω κι εγώ να τα πούμε από κοντά, αλλά κι εμένα θα μου δώσετε ένα σκόντο χρόνου, γιατί τρέχω και δεν φτάνω (γενικότερα & ειδικότερα!...)
 
Yπάρχει κάποιο μαγαζί χώρος στη Θεσσνικη που να μπορούμε να παίξουμε ρετρό κονσόλες παλιές και όχι μόνο;

Γιατί κανένα μαγαζί δε τολμάει να βάλει ρετρό κατηγορίες σε μια γωνία και να δει πως μπορεί να κυλήσει αυτό
 
Γιατί δεν τραβάνε πλέον παρά μόνο 40αριδες και 30αριδες. Η νεολαία επι το πλείστον δεν ασχολείται με retro παιχνίδια ή τουλάχιστο από όσο έχω δει εγώ.
 
Όταν λήξει η καραντίνα και ανοίξουν τα καφέ, εμείς βρισκόμαστε μια παρέα 5 έως 10 άτομα κάθε εβδομάδα σε καφέ στην περιοχή του γηπέδου του ΠΑΟΚ. Οσοι θέλετε είστε ευπρόσδεκτοι να γνωριστούμε και να τα πούμε από κοντά. Όποιος θέλει λεπτομέρειες ας επικοινωνήσει μαζί μου στο Facebook Retropolis Greece.
 
Όταν λήξει η καραντίνα και ανοίξουν τα καφέ, εμείς βρισκόμαστε μια παρέα 5 έως 10 άτομα κάθε εβδομάδα σε καφέ στην περιοχή του γηπέδου του ΠΑΟΚ. Οσοι θέλετε είστε ευπρόσδεκτοι να γνωριστούμε και να τα πούμε από κοντά. Όποιος θέλει λεπτομέρειες ας επικοινωνήσει μαζί μου στο Facebook Retropolis Greece.

Ωραία πρόσκληση φίλε Πανό!

Αν και δεν είμαι Θεσσαλονικιός πολύ θα το ήθελα να ήμουν εκεί και να ερχόμουν και σε εσάς αλλα και στο Retro Club που υπάρχει χρόνια στα μέρη σας!

Είναι ωραίες αυτες οι προσκλήσεις γιατί θυμίζουν πολύ τις μάζωξεις που κάναμε στα 80s για gaming..

Τι να πω... Μας άλλαξαν και τα φώτα με τον Κορονοϊό.. Ολα θα είναι διαφορετικά απο εδώ και πέρα.. ακόμα και αυτές οι ρετρό μάζωξεις για gaming ή για ρετρο καφέ δεν θα θυμίζουν τις παλιές συναντήσεις.. :(
 
Πίσω
Μπλουζα