Retro στέκι στην Θεσσαλονίκη.

VIKING310

RetroWannaBe
Joined
5 Mαϊ 2007
Μηνύματα
84
Αντιδράσεις
3
Λοιπον να μια καλη ιδεα για να σας παραθεσω!

Retro στεκι για τους retro θεσσαλονικιους φιλους.....:animrolleyes:

Εχουμε και λεμε....

Ψαχνουμε και βρισκουμε ενα μικρο και σχετικα φθηνο μαγαζακι.Ας πουμε 300 ευρο...

το μοιραζομαστε....Στα 10 ατομα δλδ βγαινει απο 30 ευρο τον μηνα...

Τα υπολοιπα για την δημιουργια του στεκιου το αφηνω στη φαντασια του καθενος....

Ενα θα σας πω ειναι πολυ ποιο ευκολο να γινει πραγματικοτητα απο οτι φανταζεστε.... :D

1) VIKING3100 :thumbup:
 
Οπως και οταν τα μιλήσαμε έχω ήδη υπ' όψιν μου ένα μικρο μερος εδώ στην περιοχή μου και βολεύει γιατί είναι κοντά σε στάση λεωφορείου και γενικά πιστεύω οτι βολεύει...Αν συμφωνούν και άλλοι ας κάνουν ποστ εδώ πέρα και φύγαμε...είναι μια καλή αρχή και νομίζω ότι δεν θα χρειάζεται να ψάχνουμε ο ένας τον άλλο αλλά στο στέκι μας...τι λέτε και οι άλλοι...όλοι θα είστε μελη αν θέλετε...τα διαδικαστικά θα τα συζητήσουμε όταν αποφασίσουμε όλοι...άντε με το καλό!!!
 
Θυμάμαι πως αυτό το είχα αναφέρει και εγώ κάποια στιγμή εδώ αλλά τα μέλη της Θεσσαλονίκης ήταν τότε σχεδόν ανύπαρκτα...Τώρα που τα μέλη της Θεσσαλονίκης είναι πλέον σε ικανοποιητικό βαθμό το συζητάμε...Ναι Viking και εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολύ καλή η ιδέα,αλλά πρέπει πρώτα να δούμε λίγο τις δυσκολίες..Πρώτα από όλα θα πρέπει τα καινούρια μέλη του GRM από Θεσσαλονίκη να παλιώσουν λίγο και να δείξουν σταθερότητα.Αυτό που θα κάνουμε θα πρέπει να γίνει με σιγουριά και για μεγάλο χρονικό διάστημα,συνεπώς το να βρούμε ένα μαγαζί και να έχουμε στον πρώτο μήνα ή στον πέμπτο αποχωρίσεις η παιδιά βάλτε εσείς λεφτά και θα σας τα δώσω εγώ τον άλλο μήνα οπωσδήποτε τινάζει στον αέρα μια μεγάλη προσπάθεια..Γιαυτό προτείνω λίγο υπομονή και αρκετές συζητήσεις στα μελλοντικά meeting.Πάντως και εγώ είμαι μέσα όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα σε αυτή την ιδέα,όμως πρώτα από όλα πρέπει να επιλυθούν οι δυσκολίες.
 
μπααα δεν το βλέπω εφικτό....:animrolleyes:
 
VIKING3100 τσέκαρε αυτό.Είναι όντως κάτι που το θέλουμε όλοι μας,αλλά παρουσιάζει πολλές δυσκολίες στην εφαρμογή του.:rolleyes:
 
@akmakas

Από μένα , γιατί σε 1-2 μήνες μετακομίζω μόνιμα στον Πολύγυρο Χαλκιδικής.
 
Χμμμ χε χε θα σε δω τότε το καλοκαίρι για κανένα μπάνιο....αλήθεια τον ρετρό θυσαυρό σου που θα τον βάλεις τώρα?
 
Θα μεταφερθεί ολόκληρος (μέχρι τελευταία βίδα) σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο στο καινούργιο μας big house :thumbup:

Επιτέλους θα βρουν τον δικό τους χώρο στημένα,γυαλισμένα και έτοιμα !!!

Όσο αφορά τα μπάνια YOU ARE ALWAYS WELCOME !

(Θα ψήνουμε και καμια μπριζόλα στον κήπο :D )
 
Με το καλό φίλε μου με το καλό!!!Ελπίζω να με καλέσεις να τα χαρώ και εγώ όταν με το καλό τα στείσεις!!!
 
Ποσα ενεργα μελοι υπαρχουν στην θεσ/νικη?
 
Εφτά οχτώ...εκεί γύρω.
 
Είμαστε 2 , είμαστε 3 ....και το λουρί της μάνας !!!:biglaugh:
 
σίγουρα υπάρχουν πολλοί απλά λόγω εργασίας η υποχρεώσεων δεν συμμετέχουν εδώ η δεν ξέρουν καν ότι υπάρχει ρετρό σελίδα στο διαδίκτυο.Εχει πάρα πολλούς 30 φεύγα που θα ενδιαφερόντουσαν. Οπως τότε που το συζητήσαμε με τον Χάρη (Viking) σίγουρα υπάρχει έδαφος και αν εμείς οι 6-7 μαζευτούμε και είμαστε αποφασισμένοι αν το στήσουμε θα ακολουθήσουν πολλοί και θα έρθουν κι άλλοι...σίγουρα και η υπόλοιπη Ελλάδα κάτι θα κάνει και δεν θα μείνει αμέτοχη.
 
Λοιπον ακουστε με προσεκτικα απανταχου retro θεσσαλονικης...

Εχω ενα χωρο γυρο στα 70 τετρ.

Μπορω υπο προυποθεσεις να τον διαθεσω για ενα ρετρο στεκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και λεω υπο προυποθεσεις γιατι αν δεν δω το αναλογο ενδιαφερον δεν.....

Ειναι ενας ημι υπογειος χωρος καπου στην σταυρουπολη (πολυ κοντα στο ψυχιατριο)...

Να βλεπω τωρα ενδιαφερον..... καπου 100 μετρα προς τα πανω απο τον δρομο λαγκαδα...

να βλεπω λεω ενδιαφερον τωρα λεμε................

:D
 
Ενδιαφέρον από εμένα υπάρχει Viking να δούμε και τι θα πουν οι άλλοι.Δεν χρειάζετε να βιαστούμε!
 
Καλοσύνη σου VIKING3100.Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε και εμείς που μένουμε στον ανατολικό τομέα...:whothehell:
 
πολύ καλή ιδέα!

Μπράβο VIKING3100 για την προσφορά σου.

Εγω είμαι μέσα να βοηθήσω σε οτι χρειάζεται.

Μπορεί στην αρχή να φανεί δύσκολο αλλά κάθε αρχή πάντα είναι δύσκολη.

Με τον καιρό όμως μπορεί να γίνει κάτι σπουδαίο.
 
nix είσαι θεσσαλονικιός?
 
Πίσω
Μπλουζα