Retro φωτογραφίες....

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Πολλές φορές μαγευόμαστε από μια παλιά φωτογραφία....Εγώ τουλάχιστον νιώθω συγκίνηση όταν βλέπω μια ολόκληρη εποχή αποτυπωμένη στο χαρτί μιας φωτογραφίας.. :)

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμη μια γοητευτική φωτογραφία εποχής...

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμη μία ρετρό φωτογραφία από μια διαφήμηση του C64....

[edit] dead pics [/edit]

Τα λόγια περιττεύουν.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να παρεμβει ο Εισαγγελεας παρακαλω...η Commodore δουλευει ψιλο γαζι γονεις - παιδια :D
 
Χα χα χα χα χα!!!! Θα έλεγα τους υπνώτισε.. :D
 
εμενα μαρεσει το τυπακι με το σπέκτρουμ. πολύ σπασικλάκι και απίστευτα γυαλυα!!!:eek:
 
commodore 64 rulezzz.γιατί ρε παιδιά επειδή έχει κασετόφωνο και drive μαζί??

σιγά..!! είναι σαν να έχεις σήμερα μια κονσόλα με brue ray και HD μαζί...αχαχα

ασε το μονιτορ... έκανε όσο μια πλάσμα σήμερα..

σπουδαία τα λάχανα και ποιος δεν τα έχει αυτά σήμερα...αχαχαχχα

edit: τώρα που την ξανά είδα την φώτο ..εκτυπωτής , μόνιτορ... κ.α μάλλον ο μπαμπάς είναι ο Έλληνας κρισος με τα 9 γράμματα
 
Γιατί μια τέτοια διαφήμιση μπορεί να θεωρηθεί αποτυχημένη για τα ελληνικά δεδομένα;

1.Κανένας Έλληνας γονέας δεν θα χαιρόταν βλέποντας τα παιδιά του να παίζουν παιχνιδάκια στον υπολογιστή αντί να διαβάζουν τα μαθήματά τους.

2.Για τον παραπάνω λόγο, θεωρώ επίσης άτοπο η μαμά να χτυπάει παλαμάκια από τη χαρά της,αντί να θέλει να το εξαφανίσει που της πιάνει και χώρο στην τραπεζαρία.

3.Είναι φαλλοκρατική, γιατί εμφανίζει το γυναικείο φύλο ως ανίκανο να αντιληφθεί την χρηστικότητα του αντικειμένου.Από τη μια η μαμά χαζεύει το πληκτρολόγιο και από την άλλη η κόρη την οθόνη,ενώ ο πατέρας κρατάει το manual και ο γιος το joystick.

4.Κρίνοντας και από το μπλουζάκι Lacoste του πατέρα,το προϊόν φωνάζει από χιλιόμετρα πως είναι μόνο για γκαφράτους.

Η αποτυχία του όλου concept αποτυπώνεται και στα στατιστικά δεδομένα που προκύπτουν από την πλέον αντιπροσωπευτική δημοσκόπηση του GRM :D , όπου η δημοτικότητα του Commodore 64/128k αγγίζει μόλις το 16,67%.Φιλικά πάντα!!!:biglaugh: :biglaugh:
 
candy είπε:
Η αποτυχία του όλου concept αποτυπώνεται και στα στατιστικά δεδομένα που προκύπτουν από την πλέον αντιπροσωπευτική δημοσκόπηση του GRM :D , όπου η δημοτικότητα του Commodore 64/128k αγγίζει μόλις το 16,67%.Φιλικά πάντα!!!:biglaugh: :biglaugh:
Έτσι , έτσι. Ή είμαστε έγκυρη και αντιπροσωπευτική ρέτρο κοινότητα ή δεν είμαστε :biglaugh: :biglaugh:
 
Amigos είπε:
μάλλον ο μπαμπάς είναι ο Έλληνας κρισος με τα 9 γράμματα
Χα χα χα..Είδες βλέμμα η γυναίκα του?Σαν να έβλεπε μπροστά της μια υπερσύγχρονη κουζίνα και ένα φούρνο μικροκυμάτων.......Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσε ο Commodore να συγκριθεί με ένα φούρνο αφού πάνω κάτω το ίδιο μέγεθος έχουν!!!! :D
 
Σήμερα είδα την Eurovision 1980 και έσπασα πολύ πλάκα στην ώρα της ψηφοφορίας..Η τηλεπαρουσιάστρια σε κάθε ψήφο χώρας σήκωνε και απαντούσε με διαφορετικό τηλέφωνο..Έτσι είχαμε πορτοκαλί τηλέφωνο,μαύρο τηλέφωνο,ασημί κλπ.Φυσικά μιλάμε για τεράστια τηλέφωνα τα γνωρίζετε...Η αποκορύφωση ήρθε σε ένα τεράστιο ασύρματο τηλέφωνο το οποίο μου θύμισε τα παλιά ασύρματα UHF του στρατού,και σε συνδυασμό με το ηλίθιο γέλιο της ήταν το κάτι άλλο γελούσα σαν χαζός!!!

72461d3a16.jpg


Καραρετρό φωτογραφία έτσι?

Λοιπόν τα μοντέλα την άνοιξης 1980 έχουν ως εξής..

36396bec76.jpg


Άσπρο ηλιοβασίλεμα μοντελάκι για λίγους

66520b1999.jpg


Πορτοκαλί άνοιξη σε διχρωμία...Υπέροχο συνολάκι..

90dd52ee43.jpg


Ζήσε ελεύθερα...για αυτούς που δεν συμβιβάζονται με τίποτα από το απόλυτο!!!

29f3ccdd48.jpg


Μαύρη οχιά για αυτούς που θέλουν να ξεχωρίζουν!!

Κυρίες και κύριοι αυτά ήταν τα μοντέλα που φορέθηκαν το 1980!!!! :D
 
Χα χα χα!!! Απολαυστικό!!!

Ωραίος!!!
 
[edit] dead pics / no photo [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ποια γυναικα κανει ντουζ με το μαγιο..? και μαλιστα μονο το κατω; ... :D
 
Το δωμάτιό μου, αρχές 90's.

[edit] dead pics [/edit]

 


[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και μια άλλη retro διαφήμηση

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@exetlaios, φοβερές οι φωτό και υπέροχη η έμπνευση του να φωτογραφίσεις τότε το δωμάτιό σου... μακάρι να το είχα κάνει κι εγώ! Τί υπολογιστής κρύβεται εκεί τελικά;

Μου αρέσει κα;ι η διαφήμιση του ΤΟΚΙ, κόλλαγα κι εγώ πάμπολλες ξεσκίζοντας (δυστυχώς) τα Pixel και τα C&VG μου... :(
 
Πίσω
Μπλουζα